Quantico Kdo je zrádce po epizodě Over?

Kdo je zrádce po epizodě Over?

Kdo je zrádce po epizodě Over?

Nováčci prošli testem a prokázali tak, že základy mají zvládnuté a jsou ochotni se pro vlast třeba i obětovat. Nastává tedy čas na samostatnější a komplexnější práci. A také na to, aby se podívali do svého budoucího působiště – ústředí FBI.


13 0
29.11.2015

Alex Parrish

Ryan Alex řekne, že její otec byl před rokem 1993 šéfem Liama. Pak ale Liam požádal o přeložení. V ústředí FBI Alex s Ryanem vezmou z archivu složku její matky, kterou v minulosti vyslýchali kvůli podezření ze zapojení do pákistánských tajných služeb, ale Liam v rámci cvičení v parku, kde nováčci s vysílačkami v uších nenápadní asi jako sloni v lese, zařídí, že složka z Alexina batohu zmizí a objeví se tam místo ní cvičná bomba. Po útoku Alex si poprvé v životě vyzkouší vytahování kulky z živého člověka v terénu a také přijde na to, že někdo plánuje zaútočit znovu. A protože kromě lásky k Ryanovi plane i láskou ke své vlasti, rozhodne se risknout vlastní život, vydat se FBI a varovat agenty před dalším útokem. Uvěří jí, či nikoli? A pokud k útoku dojde, budou ji podezírat z obou útoků? S útěkem Alex pomáhá známý pár ze skupiny Neznámých, kteří napíchnou servery FBI.
Pravděpodobnost: 0 %

Alex s Ryanem objeví v FBI stopu vedoucí k jejímu otci.


Ryan Booth

Ačkoli je Alex na Ryana naštvaná, má v něm loajálního pomocníka do každého počasí. Po útoku mu odstraní kulku z břicha a pošle ho vrtulníkem někam do bezpečí. Ryan je tedy jediný (kromě Natalie), koho za napomáhání Alex ještě nezavřeli, a má tak možnost něco ovlivnit zvenku. Povede se mu to, nebo ho FBI dopadne a použije ho jako zbraň proti Alex, protože on je její Achillovou patou?
Pravděpodobnost: 5 %

Ryan schytá kulku a Alex ho pošle pryč. Zůstane ale Ryan v ústraní?

Dvojčata Nimah Amin a Raina Amin

Dvojčata se od sebe po zkouškách odstěhovala, Nimah bydlí s Alex a Raina v původním pokoji. Během cvičení se Simon zakouká do Nímy, což je nepříjemné pro obě sestry. Nimah ale nemá problém ho bezcitně odmítnout, což zase nenese lehce Simon. Raina je také zklamaná a vrhne se na modlení.
Pravděpodobnost: 5 %

Raina je ze situace se Simonem i v Quanticu rozčarovaná.

Simon Asher

Jak Simon poznává skutečnou Rainu, je trochu zklamaný, protože to jediné, co mu na ní imponuje, je její úcta k tradicím. Všechno ostatní byla Nimah. A když vůči Nímě projeví svou náklonnost, je odmítnut a to ho těžce zasáhne. Simon má evidentně s podobnými situacemi problém a bývá dost pomstychtivý, když je raněn. Začíná tak pochybovat, že Quantico byla správná volba. Ke konci epizody vidíme, jak se baví s Orenem, který zrovna dal dohromady takovou bombu, jaká mohla být použita i k útoku na nádraží Grand Central.
Pravděpodobnost: 60 %

Simon zjistí, že se mu vlastně celou dobu líbila Nimah. Ta ho ale odmítá.

Caleb Haas

Caleb a Shelby se ještě více sbližují, ale když Caleb zjistí, že Shelby volá někdo ze Saudské Arábie, zpozorní a ohlásí to. Bojí se, že osoba, kterou má rád, lže a není tím, za koho ji má. To je však začátkem konce jejich vztahu, protože žádný vztah nemůže dlouho fungovat bez vzájemné důvěry. Ale Caleb se snaží a svěří se Shelby s tím, že když mu bylo 17, zachránil ho otec ze spárů nebezpečné sekty, a Shelby se nechá obměkčit-neobměkčit. Je toho ale stále mnoho, co Shelby neví, třeba že se pod jménem Mark Raymond zúčastnil výběrového řízení do společnosti DYSTEK. Jak se mu vlastně na to jméno podařilo sehnat řidičák, pokud to není Caleb Mark Raymond Haas? Po útoku Caleb zjistí mimo jiné to, že někdo v noci před útokem použil Alexin odznak. Přijde mu to důležité, ale jeho otce to příliš nezajímá, Claytonovi jde primárně o mediální obraz FBI a jeho rodiny. Smaže tedy důkaz, který by mohl Alex očistit. Důležité je nicméně to, že v její nevinu začíná věřit i Caleb. Vypadá to na boj nováčků proti vedení FBI.
Pravděpodobnost: 20 %

Caleb podezřívá Shelby z nekalých praktik.

Shelby Wyatt

Shelby je zaražená z toho, že ji Caleb nechal vyšetřovat kvůli její sestře v Saudské Arábii, a chce to s ním skončit, ale nakonec mu ještě dá šanci. Vypadá to, že Shelby skutečně posílala peníze své nevlastní sestře na nový dům. Vypadá jako hotová světice, ale my víme, že později ještě vypluje na povrch něco, co ji zase poněkud pošpiní. Po útoku se Shelby snaží přesvědčit Claytona, že Alex je skutečně nevinná, ale on jí nevěří. A po úniku dat z FBI se bojí, že by se veřejnost mohla dostat k jeho soukromým e-mailům, kde si to s Shelby vyříkává, a tak požádá Caleba, aby mu promazal poštu. Ten se díky tomu dozví o vztahu Shelby a Claytona víc, než by asi chtěl. Vypadá to, že je Shelby na Claytonově straně, Caleb však narazí na jednu zprávu. V té Shelby píše, že udělala chybu, když si něco začala s Claytonem, protože ve skutečnosti miluje Caleba.
Pravděpodobnost: 30 %

Caleb nahlásí Shelby a ta je nucena odhalit své soukromí.

Clayton

Clayton dělá všechno, co je v jeho silách, aby utajil informace o svém vztahu se Shelby, protože by to mohlo pošpinit jeho rodinu a manželku, která zastává vysoký politický post. Caleb ale v rámci promazávání jeho pošty narazí na zprávu, kterou Shelby poslal a kde píše, že jeho syn pro ni není dost dobrý, že je příliš komplikovaný, nespolehlivý a když má problémy, vytahuje ho z nich jeho rodina. Shelby Claytonovi na chvíli uvěří, začnou se scházet a zbytek už známe.
Pravděpodobnost: 50 %

Opravdu jde Claytonovi při mazání důkazů jen o mediální obrázek jeho rodiny?

Charlie Price

Miranda vezme svého syna Charlieho s sebou do práce. Částečně proto, aby ho měla pod dohledem, ale také aby v něm vzbudila motivaci k nějaké smysluplné činnosti. Charlie byl nejprve nadšený a den se mu líbil, ale když se Mirandy zeptá, jestli by mohl být taky agentem, dočká se odmítavé odpovědi a to ho dost zabolí a naštve. Může být tím teroristou Charlie? Pokud ano, dávalo by smysl, že Miranda tak pevně věří tomu, že to nebyla Alex. Její syn ji nejednou zklamal, má kriminální minulost a navíc ho sama nechala zavřít. Zná prostředí FBI a mohl to být klidně on, kdo dal FBI tip, že zrádcem byl někdo ze studentů z Quantica.
Pravděpodobnost: 40 %

Byl to Charlie, kdo ublížil Mirandě?

Miranda Shaw

Miranda potvrdí Alex, že Liam mluvil pravdu, ačkoli u toho v té době nebyla. Pak jí zavolá sousedka, že někoho viděla u ní na střeše. Někdo ji pobodá a uteče oknem. Naštěstí ji Alex najde. Udělal to Charlie?
Pravděpodobnost: 20 %

Miranda chce Charliemu pomoci a mít ho pod dohledem. Nebo má další skryté úmysly?

Liam O'Connor

Když Alex Liama konfrontuje, protože jí o otci lhal, tak jí pod nátlakem prozradí, že kvůli němu a jejímu otci v Omaze zemřelo 204 osob, protože při práci v utajení přehlédli známky toho, že se něco chystá. Pak se hledal viník a proto FBI vyslýchala i Alexinu matku. Ale skuteční viníci zametli důkazy pod koberec. Liam z toho vyšel ještě dobře, ale otec Alex by se nejspíš upil k smrti, kdyby ho Alex nešťastně nezastřelila. Kdyby se na celou věc přišlo, Liam by měl po kariéře, proto to před Alex tajil, jak mohl. Opravdu Liam vybral Alex jako cvičný objekt jen kvůli zmizelé složce? A skutečně jí řekl celou pravdu? Vzhledem k tomu, jak po ní po útoku na Grand Central jde, to je nepravděpodobné.
Pravděpodobnost: 50 %

Liamovo velké tajemství je odhaleno. Neskrývá ovšem nějaké další?

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě Over?

42%
33%
9%
6%
3%
3%
3%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
33 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /7

KevSpa

Tak já se po dvoudílné pauze vracím ke svému obvyklému podezřelému. :D

#2 Lucifrid
webmaster
29.11.2015 | 15:21:08
Lucifrid

#1 KevSpa: Já taky :D

webmaster
29.11.2015 | 15:38:03
Nameless1

No jo, ale kdyby to tak bylo, tak by to znamenalo, že se vševědoucí Alex v někom zmýlila.

webmaster
29.11.2015 | 19:05:42
popineta

dneska mě při pečení cukroví vrtalo hlavou :D každopádně protože všichni ostatní jsou podezřelí a pod drobnohledem, myslím si že by to mohl být ryan, a že ty svý zranění prostě snesl aby od sebe odvedl pozornost

#7 Kirké
29.11.2015 | 20:46:42
TNO95

Já si stejně pořád myslím, že to je Vazquez

29.11.2015 | 22:15:57
Amper

Miranda si je na 100% jistá, že to nebyla Alex, protože ví, že to byl její syn? K tomu bych se hodně přikláněl :)

30.11.2015 | 0:30:09
Kirké

#4 popineta: Ten mě napadl popravdě už několikrát. Byl by to totiž docela zvrat. Většina ostatních měla nějaký moment, kdy to vypadalo, že by s tím třeba mohli něco mít ale Ryan už od počátku pomáhá Alex, nemluvě o těch jeho postřeleních. Většina lidí by to tak nečekala, což je něco, co mají mnozí scénáristé rádi.

redaktor
30.11.2015 | 22:22:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Quantica a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejlepší epizody

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás