Quantico V desátém díle nás čeká velké odhalení

V desátém díle nás čeká velké odhalení

V desátém díle nás čeká velké odhalení

V rozhovoru pro Hollywood Reporter popisuje tvůrce Quantica Josh Safran, co pro seriál znamená změna vysílacího času a spolu s Priyankou Choprou a scenáristou Cameronem Litvackem nastiňují, jak bude vypadat zbytek série.


10 0
30.1.2017

Nejnovější epizoda zrekapitulovala první polovinu této řady. Byl v tom záměr přilákat diváky na nový pondělní vysílací čas?
Josh Safran: Z pondělí mám radost. V neděli večer se připravujete do práce a nechcete, aby vám v jedenáct tlouklo srdce jako o život. Jsem vděčný, že seriál mohl běžet v neděli a nějakou dobu jsme si vedli dobře, ale vždycky mi přišlo, že je to divný čas. Pondělky dávají smysl. Ale ta změna byla docela složitá. Když jsme se o ní dozvěděli, zrovna jsme dotočili dvanáctý díl, takže jsme se museli vrátit a scény vylepšit. Když měníte vysílací čas, chcete diváky zaujmout nebo je přilákat zpátky. Taky jsem rád, že jsme si přizvali Elizu Coupe (hraje Hannu Wyland). Scénu, ve které Priyanku vyslýchá, jsme vzali jako příležitost osvětlit divákům vše, co nemuselo být jasné.
Priyanka Chopra: Seriál má nový formát. Mně na této epizodě přišla nejlepší ta rekapitulace a představení všech postav. Líbí se mi, kam směřujeme, a jsem nadšená, že se přesouváme na pondělí. Určitě i Bachelor získá nové diváky. Takže je to dobrý čas a začátek.
Josh Safran: Ten přesun bude skvělý. Doufám, že diváci reality show mají rádi zbraně.

Po Trumpově zvolení jste řekl, že v polovině série teroristickou akci zabalíte a děj bude víc odrážet situaci v současném světě.
Josh Safran: Na Quanticu je zvláštní, že my se opravdu snažíme příběhy přizpůsobit. Chceme, aby postavy měly různé, nejen liberální názory. Nevzdávají se svých práv a mají vlastní přesvědčení. My scenáristé máme své politické názory, ale snažíme se je neprosazovat.
Priyanka Chopra: Je tolik úhlů pohledu, nic není černobílé. Naši scenáristé jsou úžasní v tom, že se vždycky snaží držet doby. Zabýváme se záležitostmi, které nejen odrážejí stav společnosti, ale jsou nesmírně aktuální. Jsou to debaty o mormonech, Palestině a Izraeli, o současné situaci v Indii a o stereotypech, týkajících se lidí, kteří vypadají jako teroristé. To je velmi moderní a klobouk dolů, že to naši scenáristé dělají.
Josh Safran: Umožňuje nám to si vyhrát a představit si rozhovory, které byste si přáli mít. Nepravdivé zprávy jsou špatné, ale chceme probírat, proč existují a proč si lidé myslí, že je mohou použít ke svému prospěchu. Teď se scenáristy zrovna probíráme registr muslimů a máme postavy, které jsou pro a postavy, které jsou proti. Takže můžeme vytvořit konverzaci mezi lidmi, kteří jsou pro, a jaké z toho můžeme vyvozovat závěry.


Jak se poperete s nepravdivými zprávami?
Josh Safran: Zápletka se týká osoby, která vytvoří nepravdivou zprávu, a my sledujeme, jak se to vymkne kontrole. Vidíme původ té zprávy a důsledky. Také vidíme, jak se sestavuje a jak se vytvářejí virální fotografie. Agenti na to musejí reagovat.

V příští epizodě se vrátí Marcia Cross, která v Quanticu ztvárňuje roli prezidentky Haasové, jež na tento post nastoupila poté, co prezident rezignoval. Jaké je to mít po prohře Hillary Clintonové v televizi prezidentku?
Josh Safran: Marciu Cross uvidíme v následujících dvou epizodách. Hovoří o tom, že by nebyla zvolena, pokud by prezident nerezignoval, a to ji přinutilo ukázat, kým je. Točili jsme to pět dnů po prezidentských volbách a pro Marciu to nebylo jednoduché. Den předtím byla na Hillaryině povolebním proslovu. Děj jsme nezměnili, už od začátku to mělo být tak, že prezident rezignuje a ona nastoupí na jeho místo a promluví o tom, že nebyla zvolena. Ale pět dnů po volbě se z toho najednou stalo úplně něco jiného. Bylo to drsné, ale je to krásný příběh.

Jaká vládla při natáčení této scény nálada?
Josh Safran: Marcia má na konci třináctého dílu skvělou scénu. Je to vlastně závěrečná scéna, která svým způsobem shrnuje vše, co se teď ve světě děje. Poslední dvě slova pak vysvětlují zbytek série, takže pro nás je to významný díl. Ta poslední dvě slova jsou velmi důležitá.

Jak herce informujete o zvratech v příběhu a o tom, kdo bude zlý a kdo hodný?
Josh Safran: Řekli jsme jim, co je čeká, protože jsme věděli, že třináctou epizodou se seriál přehoupne do druhé poloviny dvaadvacetidílné série. Chtěli jsme je informovat, že by to mohlo vypadat, že se děj bude ubírat určitým směrem, nebo by se z nich mohli stát zloduši a žádný zvrat by už nenastal. V příštím díle se všechno dozvíte, všechno se odhalí a poté už se žádné odhalení konat nebude.

Takže po příštím týdnu se všechno změní, protože diváci se vše dozvědí?
Josh Safran: Ano. Nepůjde tolik o různá překvapení ale o to, jak přežijí, co cítí a čím si procházejí. A protože v desáté epizodě se o teroristech všechno dozvíte, v jedenácté se na ně tolik nezaměřujeme. Větší prostor jsme věnovali událostem na Farmě, protože to na Farmu vrhá nové světlo.
Cameron Litvack: Teď už začíná jít do tuhého. Operace, kterých se účastní, už nejsou výukové, jsou skutečné. To nám umožňuje rozvinout příběh více, aniž bychom mezi časovými liniemi tak přeskakovali.
Priyanka Chopra: A jakmile Miranda Alex do všeho zasvětí, její stanovisko se změní. Alex čeká mnoho změn. Převážně je to o tom, že se všichni spojí, aby zjistili, co se přesně stalo a rozluštili tu starou záhadu, která začala už v první řadě.

Čeká nás pak na konci velké vyvrcholení?
Josh Safran: Ke konci se seriál podobá Dobré manželce. Víc říct nemůžu. Každý týden bude nějaký „případ“, přičemž všechny něco spojuje, jsou to dílky, které tvoří jednu velkou hádanku a naše postavy se ženou za jejím odhalením. Ale nebude to výbuch Grand Central jako v první sérii. Bude to konspirační teorie.
Priyanka Chopra: Zbytek série bude ve znamení zvratů, které jsou pro Quantico synonymem, ale nakonec to všechno pochopíte.

Foto: ABC

Zdroj: Hollywood Reporter

Diskuze /2

Lex Luthor

Jsem rád, že v devátém díle vše zrekapitulovali a také vyšeřili časovou nesrovnalost, myslel jsem si, že jsou v krizi osm týdnů, což se mi zdálo celkem nemožné, naštěstí se ukázalo, že je to jen osm hodin, první polovinu druhé série tedy berou stylem 24 hodin, jedna epizoda jedna hodina v krizové situaci. Těším se na velké odhalení

30.1.2017 | 15:07:49
30.1.2017 | 20:37:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás