The 100
90/100 - 818×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Diskuze: Obecná diskuze

pavik

Když vlítla Lexa na scénu, tak jsem si úplně vybavila Matrix :-D.

20.5.2016 | 23:05:58
anetx

Mne sa epizóda fakt páčila :) Možno slabšie od minulého finále ale aj tak a som zvedavá na ďalšiu sériu…čo teraz robiť tie mesiace? :D Inak Clarke na konci každej série robí niečo s nejakou pákou! V prvej zavierala dvere od dropship, v druhej vpúšťala radiáciu do Mt.Weather a teraz…ok :D

20.5.2016 | 23:55:57
cukerinecek

#2014 Nuray: Víc dramatický to být mohlo, ale fakt mě upřímně vysíraj lidi, jako jsi ty. Když tě to tak strašně nebaví a tak strašně ti to přijde trapný, tak se na to vůbec nedívej. Najdi si něco míň trapnýho. Tohle je totálně mimo logiku. A ta nekončící hysterie ohledně Lexy je fakt ubohá, a to ještě hodně mírně řečeno. Jo, bylo fajn si pobrečet po její smrti, ale tohle už zavání potřebou psychiatra (a to neříkám proto, že bych Lexu ráda neměla, patřila i mezi moje oblíbený postavy). Lexa byla od začátku vedlejší postava, od začátku se vědělo, že Alycia má závazky jinde. Takže očekávat, že ve stovce zůstane několik sérií, bylo fakt mimo.

#2030 Nuray
21.5.2016 | 1:44:41
Issaa

Myslím si, že finální díl byl perfektní. Když jsem viděla Lexu, opravdu mě to příjemně překvapilo. Na poslední epizodě není vůbec co vytknout :)

21.5.2016 | 9:24:49
mia28

#1980 48Alcatraz: „sice byl třeba psychicky donucen viz. Kane, Abby atd., ale vzal si ho dobrovolně“ Jako vážně? :-D A.L.I.E. nedává čip násilím prej :-D Bože, já viset přikurtovaná ke kříži v bolestech a ještě mi někdo vyhrožovat, že zabije/ublíží někomu koho mám ráda, asi bych si taky „dobrovolně“ ten čip vzala no :-D

21.5.2016 | 10:25:49
snufylbc

Ahoj, docela dobrej finálovej díl. :D neví někdo, jak dlouho se bude čekat na další sérii? Díkec :)

#2027 wee_n
21.5.2016 | 10:41:10
wee_n

#2026 snufylbc: Melo by to byt jako letos, tudiz nekdy v lednu :)

21.5.2016 | 11:26:49
fandapcd

#2017 Yalka: Byl u toho, když Titus Lexe vyřezával čip.

21.5.2016 | 12:46:23
DarkNalia

Teda lepší koniec som možno už ani očakávať nemohla. Octavia sa pomstila. Síce to bolo dosť drsné. No myslím si ,že Pike si to rozhodne zaslúžil. Smrť Lincolna proste nemohla byť nepotrestaná. I keď je mi ľúto ,že na konci neprišlo k nejakému extra zblíženiu s Bellamym. A páčilo sa mi aj aké také rozlúčenie s Lexou. Ale najviac sa mi páčili dve scény. Keď si Clarke išla dať čip a nechytila za ruku matku, ale Bellamyho. To proste niečo musí znamenať. A ešte sa mi strašne páčila scéna ,keď Murphy proste ukázal ,že aj on má srdce a rozbehol sa za Emori. Proste BEST.

21.5.2016 | 13:47:07
Nuray

#2023 cukerinecek: Není to, tak že by mě to nebavilo spíš zklamalo. Dvě série se držela kvalita hodně vysoko a poslední série byla pro mě prostě zklamání. Nejde jen o Lexu. Naopak, kdyby tam byla Lexa míň, ale pro seriál by to mělo větší smysl, tak by mi to tolik nevadilo. Spíš mě štve, že Jason tak strašně chtěl se zavděčit Clexa fanouškům až to ovlivnilo kvalitu celé série. To že odstranil Lexu mi vadí spíš jen z pohledu toho, že tím ohrozil sledovanost. Postava to byla dobrá, její smrt mi přišla na hlavu, ale nestěžovala bych si, kdyby pak se to tolik nepodepsalo na dalším ději. Prostě celou sezónu to bylo, jak kdyby šlo jen o Clarke a Lexu s občasnými přestávkami na Jahu, Arcadii a CoL. Na druhou stranu alespoň Murphy se konečně dobře ukázal a alespoň jeho dějová linka byla po většinu času dobře promyšlená. Třeba historie Commanders byla skvěle vymyšlená, ale hodně uspěchaná. Tento seriál sleduji už od prvního dílu a vždy jsem obdivovala promyšlenost děje od smysluplného vývoje postav až po střih a kameru. Tuhle sérii ale jsem postrádala tu propracovanost a doufám, že v další sérii to napraví.

#2033 cukerinecek
21.5.2016 | 14:05:57
monikash

Některé scény z Města světel byly doslova trapné. A ve 4. řadě jako budou cestovat od města k městu a opravovat jaderné elektrárny, které už dávno měly být zničené jadernou válkou a stoletou pauzou bez údržby? Tohle jim (scénáristům) trochu ulítlo.

překladatel
21.5.2016 | 14:21:43
Menec

No finále bylo docela na prd :/ Smrt Pika mě nechala chladným (dostal, co si zasloužil), vlastně všechno pro mě bylo takové bez emocí, prostě jsem čekal nářez ve stylu konce 2. série… Aspoň mohli ukázat Jahu, jak se „probral“.

21.5.2016 | 14:46:49
cukerinecek

#2030 Nuray: „Spíš mě štve, že Jason tak strašně chtěl se zavděčit Clexa fanouškům až to ovlivnilo kvalitu celé série.“ No, jestlipak tohle nepřijde spíš hlavně clexa fanouškům. Já clexa teda nejsem, a ne, fakt mi nepřišlo, že by šlo celou třetí řadu jenom o Clarke a Lexu. ;) Naopak mě Arcadia, Jaha a CoL velmi bavilo. Proč na hlavu? Prostě umřela, tečka, co na tom ještě vymýšlet. Jestli se s tím někdo nedokáže smířit, tak by měl navšívit psychouše. A Jackson že ohrozil sledovanost.. Pokud na ten seriál někdo koukal jenom kvůli Lexe, tak je to prostě debil a nic jinýho. Ten seriál nabízí mnohem víc než jednu vedlejší postavu.

#2034 cukerinecek #2035 Nuray
21.5.2016 | 14:47:32
cukerinecek

#2033 cukerinecek: ***Jason

21.5.2016 | 14:54:27
Nuray

#2033 cukerinecek: Taky nejsem Clexa fanoušek, takže tvůj argument mi připadá prázdný. Prostě umřela a tečka? 6 epizod to bylo, jak maraton o to, aby tam stihli narvat všechno o conclave . Působilo to urychleně a divně, protože téměř do každé scény s Lexou narval Jason Clexa moment a ještě zmínku o conclave nebo politice. A celá ta smrt? Bylo to umělé a divné. Chápu, že chtěl ukázat plamen, ale mohl si dát víc záležet. A uvědom si, že v USA i Evropě je spousta lidí sledující seriál, kvůli Lexe. Protože ačkoliv šlo o vedlejší postavu, tak to byl silný charakter. Nejvíce diváků v USA jsou teenageři. A spousta z nich na to kouká, kvůli oblíbeným postavám. Je už dlouho známo, že nejvíce sledovali seriál, kvůli Lexe, Lincolnovi, Octavii a Bellovi. Bellamy se některým fanouškům touhle sérií zprotivil, Lexu zabili, Lincolna zabili. V 3. serii se díky bohu stal oblíbenou postavou i Murphy. Proboha žijeme v době sociálních médií. Už neplatí, že se natočí seriál a ten prostě jede a lidi na to z nudy koukají. Konkurence je vysoká a na sledovanost a budoucnost seriálů v dnešní době má vliv více faktorů včetně sociálních médií, na kterých Jason zvládl naštvat i fanoušky, kteří koukali na seriál i z jiných důvodů, než hlavní vlny fandomů (Lictavia, Clexa, Bellark,…).

#2037 cukerinecek
21.5.2016 | 16:01:31
mmm273

Vie mi niekto povedať ako končila kniha, resp zrýchlený dej knihy aby som si to vedel porovnať?

Ináč diel OK, len ja neviem ten zaver mi prišiel ako záver bežného dielu a nie veľkého finále. Chýbalo mi tam takých 5–10 minút čo sa dialo potom, psychicky zranený stovky ľudí, proste také pomalšie ukončenie s nejakým songom. A nie len bum bac, strih, end.

#2040 wee_n
21.5.2016 | 17:53:53
cukerinecek

#2035 Nuray: Jo, umřela a je ubohý pořád řešit jak a proč zrovna takhle, proč vůbec a podobný blbosti. Mně to umělé a divné nepřišlo, prostě se chtěli dál posunout i bez Lexy. „Nejvíce diváků v USA jsou teenageři. A spousta z nich na to kouká, kvůli oblíbeným postavám. Je už dlouho známo, že nejvíce sledovali seriál, kvůli Lexe, Lincolnovi, Octavii a Bellovi.“ Pokud se to tobě a teen nelíbí, tak máte všichni možnost seriál prostě nesledovat. ;) Ale pořád takhle spekulovat, stěžovat si a dál koukat, to už mi přijde spíš jenom jako záminka proto, aby si lidi mohli stěžovat ještě víc.

21.5.2016 | 18:04:57
tigy

Perfektná časť, najlepšie momenty boli ako Clarke chytila Bellamyho ruku, Murphy a Pikeova smrť – ako sa pozrel na O., že „Sme si kvit?“ a houby, houby :) Som zvedavá, ako to vymyslia s tými elektrárňami a či Alie iba neblufovala… alebo nakoniec všetci skončia v niečom podobnom, ako bolo Mount Weather.

21.5.2016 | 18:48:21
mia28

Pro mě osobně byla celá třetí série lepší než finále… Ne, že by mi vyloženě vadilo, ale rozhodně bych našla mnohem lepší díly. Otevřený konec mi ani nevadí, docela se těším, co bude dál, ale celkově… No prostě jsem myslela, že to ukončení linky s A.L.I.E. bude trochu… Víc. :-)

21.5.2016 | 21:28:00
wee_n

#2036 mmm273: Kniha je vicemene o vztazich. To je proste nuda. Abych pravdu rekla, treti jsem zacala cist a zase uklidila, a z tech dvou minulych si pamatuju snad jenom Bellarke a to, ze otcem Bellamyho byl Jaha :D Coz je pri predstave toho, jak vypada v serialu dost desiva predstava. :D

21.5.2016 | 22:45:36


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama