The 100 Zachrání Luna díky své krvi celou lidskou rasu?

Zachrání Luna díky své krvi celou lidskou rasu?

Zachrání Luna díky své krvi celou lidskou rasu?

V epizodě The Four Horsemen do Arkádie dorazila Luna se svými druhy. Chvilku to vypadalo, že ani jeden z nich se nedožije konce dne, ale závěr dílu odhalil poměrně zásadní věc v celé zápletce čtvrté řady. Může být Luna klíčem k záchraně, který Clarke tak zoufale hledá?

29 0
19.2.2017

Hned v úvodu epizody The Four Horsemen dorazí Luna se zbytkem svých lidí do Akádie. Jelikož je Luna na konci epizody nejspíše mezi posledními žijícími z jejího klanu, můžeme si další klan Zemšťanů označit za vyhubený. Luna patřila ke klanu Floukru, v obecné řeči se jim přezdívalo Boat people. Jedná se o skupinu Zemšťanů, která žila na ropné plošině, kam jsme se vydali ke konci třetí série.

I když Luna ustavičně odmítala pomoc i od Zemšťanů, když se úroveň radiace začala zvyšovat na ropné plošině, bylo volání o pomoc nevyhnutelné. Luna nejprve se svými lidmi vyhledala Nyka, léčitele Zemšťanů z Trikru. Nyko je sice vedlejší postava, kterou si ne všichni budete pamatovat, ale vězte, že se v seriálu objevuje již od druhé série (poprvé v epizodě Inclement Weather). Byl to právě on, kdo zachránil otrávenou Octavii na začátku druhé řady.


(Luna bojující o svůj život. Foto: CW)

Nyní zpět k Luně. Ta na konci epizody záhadně bez požití jakýkoliv prášků přežije účinky radiace. Její temnokrevná krev ji vyléčila sama. Zatímco tedy Arkádie v čele s Clarke hledá odpovědi, jak přežít nevyhnutelnou katastrofu, nyní našli prvního člověka, který přežije, i kdyby žil venku. Odtud také slogan této řady „Z popela povstaneme“, který jednoznačně odkazuje na Lunu. Jak by ale mohla pomoci krev Luny k záchraně ostatních, je pro nás záhadou.

Ve finále třetí řady v Perverse Instantiation sice Clarke na chvíli přijala transfúzi od Ontari, aby přijala Plamen a vydala se do města Světel zastavit A.L.I.E., ale v epizodě několikrát bylo řečeno, že tělo Clarke temnokrevnou krev odmítá. I pokud by se podařil najít nějaký způsob, aby si normální lidské tělo s normální krví zvyklo na to od Luny, Luna je jednou z posledních temnokrevných, která nemůže díky své krvi zachránit stovky dalších.

Náhodou se ale v epizodě ukáže dcera Indry Gaia, o které se Indra nikdy nezmiňovala (stejně tak o muži, se kterým ji měla). Z epizody jsme se dozvěděli, že Gaia je fanatička zblázněná do Plamene a také, že část svých výprav po zdevastované Americe zasvětila hledáním Temnokrevných, kteří by potenciálně mohli zachránit lidskou rasu. O tom, zda ještě nějaké našla, se ale Gaia nezmínila.

(AbbyJacksonem chtějí Floukru pomoci za každou cenu. Foto: CW)

Další část epizody je zaměřená na Theloniuse Jahu, který se snaží napravit své činy z minulé série a hledá záchranu pro zbytek svých lidí. Není na tom nic neobvyklého, jen může být trochu zarážející, kde vzal Jaha všechny informace o protiatomovém krytu. Thelonius si čte články na tabletu a pouští videa. Skoro to i vypadá, jako by byl po 100 letech apokalypsy připojen k internetu.

Krátké dějové linky jsme se dočkali i v Polis, kdy si Roan nechal před nosem ukrást Plamen. Ten nyní má Gaia a Indra s Octavií přistoupí na hru na tenkém ledě. Už i tak, kdy je příměří mezi Zemšťany a Arkádií narušeno téměř ze všech stran, se rozhodne Octavia Roanovi lhát a poví mu, že Plamen je zničen. Vše je samozřejmě otázka času, než se král dozví pravdu. Nejen o Plamenu, ale i o záchranném plánu Clarke, na jejímž listu přeživších zřejmě nefiguruje většina Zemšťanů, jak by si Roan představoval.

Jak se vám epizoda líbila? Jak zastaví Clarke s Bellamym katastrofu? Pomůžou k tomu Luna a její krev?

Diskuze /11

mima33

Temnokrvná krv :D sorry, ale dosť ma to rozosmialo. Skôr temná krv by bolo lepšie, nie? Ale ok, som ticho ;) no ten tablet ma zabil! Tak ale očividne ho mal z Archy a keď sa zachovali filmy knihy, prečo nie aj nejaké servery s údajmi. Jedno riešenie by aj bolo – dať Lune čip, aby sa mohla skontaktovať s Beccou a získať od nej vzorec na prípravu toho séra, ktoré si pichala a kvôli ktorému jej krv stmavla. A potom ním napichať ľudí.

#6 Ellyse
19.2.2017 | 17:33:20
Azshy

Ma to len jeden poriadny hak… nemyslim si ze aj ked bude nejake serum, ze by klany zobrali to serum v pohode… po tom co ich technologia uz raz sklamala…

#3 mima33
19.2.2017 | 18:32:47
mima33

#2 Azshy: tak nebudú mať na výber. Bud zomrú alebo vezmú sérum. Myslím, že keď začnú pomaly jeden po druhom umierať na následky radiácie tak si to dvakrát rozmyslia. Minimálne Roan veriť Skaikru bude a ak presvedčia aj Echo, tak Azgeda je hotová. Trikru problémy nebudú robiť. Oni už aj predtým veľakrát so Skaikru spolupracovali a Indra by im tiež mohla dohovoriť. Tak ale ktovie ako to napokon vypáli, toto sa mi momentálne s informáciami, ktoré máme, núka ako celkom logické riešenie.

#4 wee_n
19.2.2017 | 18:46:08
wee_n

#3 mima33: Otázka je, jestli bude Roan věřit i po tom s tím plamenem. Z ukázek na další díl to moc nevypadá :D

#5 mima33
webmaster
19.2.2017 | 22:00:58
mima33

#4 wee_n: tak potom budú musieť zomrieť :D no ale tvorcovia majú určite pripravené iné šokujúce riešenie. :)

#6 Ellyse
19.2.2017 | 22:06:23
Ellyse

#1 mima33: Já na ten tablet taky s úsměvem čuměla :D :D

#5 mima33: „Tak potom budou muset zemřít.“ … xD hezky

19.2.2017 | 23:02:52
surky3

Je to hovadina, je sice pěkný že přežila vystavení poměrně vysoký dávce radiace, ale když se podíváme na to že v předchozích dílech ta radiace úplně rozložila lidskou tkáň a v podstatě zůstala už jenom kostra, tak si myslím, že je hovadina, že by stačilo jenom nějaký očkování. TRAILER (SEASON 4) – https://www.youtube.com/watch?… ten začátek videa…

20.2.2017 | 14:10:49
vlad123

no ale kdyz zalezou do krytu tak by to asi i slo. Problem je co tam asi pak budou zrat :-D Nemluve o tom, ze kdyz se uchyli do krytu, tak je konec serialu. za dva dny to preci neprejde.

20.2.2017 | 18:07:02
vlad123

Avubec cele je to hovadina, cernobil explodoval totalne, v japonku taky a nevidim ze by tam lidi horeli z radiace. Navic kazdy moderni reaktor ma pod sebou vanu kam kdyz se propali vsecko tam spadne a nemuze to ven. nemluve o tom, ze v pripade utoku jsou tyto zarizeni samozrejme nouzove odstavena a sou delana na valku ci pripadne zemetreseni. Navic jich zas tak moc neni.

20.2.2017 | 18:41:03
ROBITH

Fukušima asi není dobrej příklad, ale vzpomen si na hasiče co hasili černobyl. Tam to cele bouchlo, cela ta strecha a radiace unikala ve velkem mnozstvi.. Kazdopadne umirali i lidi z Pripjati a pokud by takhle reaktor byl 100 let, tak nejaky uzemi to urcite zamoři

21.2.2017 | 13:41:38
scottt1

Robi sa z toho velke halo. Ked si vezmete aku plochu ma Zem, tak 4% Zeme, co podla serialu ma byt obyvatelne, je rozlohou take velke ako Juzna Amerika.

Ked uz maju tablet a internet, tak nech si pozru, kde su tie jadrove elektrarne. Na mape si ich oznacia a potom urobia kruhy, aby zistili co bude zamorene a co nie.

24.2.2017 | 15:37:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E10: A Little Sacrifice

cz0%
Odhadované dokončení dnes 22:00


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×11 – Etherea

Kde je sakra Bellamy Blake?

Premiéra: 13.8.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců