The 100
90/100 - 808×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Bill Cadogan byl v seriálu již dříve viděn a několikrát zmíněn, kdy a kde to bylo?

Bill Cadogan byl v seriálu již dříve viděn a několikrát zmíněn, kdy a kde to bylo?

Bill Cadogan jako Pastýř je jednou z nových postav v závěrečné řadě The 100. Alespoň pro většinu diváků. Nicméně ti pozorní dobře vědí, že Cadogan byl v průběhu sérií již několikrát zmíněn, a dokonce jsme ho již viděli v podání skvělého Johna Pyper-Fergusona.

15 0
19.7.2020

Trochu vám osvěžíme paměť. Ve čtvrté sérii v epizodě The Four Horsemen Clarke Griffin a Bellamy Blake sledují video Druhého úsvitu a proslov Billa Cadogana, revolucionáře, který vybudoval bunkr, kde se posléze on a ostatní jím vybraní mohli ukrýt před nukleární katastrofou, kterou měla na svědomí A.L.I.E..

Toto video Clarke a Bellamymu ukázal Thelonius Jaha, který byl Cadoganem tak trochu posedlý, nebo spíše jeho bunkrem, který chtěl za každou cenu najít. Následně Jaha zmínil Cadogana ještě několikrát před Marcusem Kanem. Jaha na Cadogana nezapomněl ani v páté sérii, kde hned v epizodě Red Queen vysvětloval, jak Bill Cadogan postavil bunkr, ve kterém se aktuálně naši hrdinové nacházeli.


(Bill Cadogan ve čtvrté sérii, když se na něj Clarke dívá na videu. Vzpomínáte na tuto scénu? Foto: CW)

A také jsme se o Cadoganovi nepřímo dozvěděli ještě jednou v páté sérii v epizodě The Warriors Will. V té době měla Madi v sobě Plamen a zjevovaly se jí určité záblesky ze životů předchozích velitelů a velitelek. Jeden takový záblesk byl přímo od vůbec první velitelky Beccy, kterou Madi viděla, jak byla na hranici upálena Cadoganem, který se chtěl zmocnit jejího Plamene.

Jak vidíte, Bill Cadogan není až tak novou postavou. Bylo snadné jeho jméno zapomenout a prakticky si ho nevšimnout, ale pro nás je důležité, že tvůrce Jason Rothenberg s ním počítal již od začátku. A měl s ním určité plány. Cadogan se nyní vrací do děje dost možná jako hlavní záporák sedmé série. A důležité je na tom také to, že byl obsazen již během čtvrté řady. Cadogana stále hraje John Pyper-Ferguson. Takovouto preciznost vidíme málokdy.

Když se Bill Cadogan objevil na scéně poprvé, věděli jste hned, o koho se jedná?

Diskuze /18

Lord Denvil

dobrý článek, ale přišel trochu pozdě… kdo chtěl – už to dávno zjistil kdo to je… a kdo nezjistil – toho to evidentně ani nezajímá :D

19.7.2020 | 21:18:11
Cihi

Presne tato preciznost se mi libi – za to si urcite tvurci zaslouzi nejaky to procent onahoru :)

19.7.2020 | 22:59:40
Makavelina

Vůbec jsem nevěděla, když se objevil, a ani si ho nepamatuju když mi to v diskuzi kdosi připomněl, musela bych se na to podívat znovu a to se mi (zatím) nechce, ale líbí se mi fakt, že to měli promyšleno a nejedná se pouze najednou teď hned postavu vycucanou z prstu abychom měli čím vyplnit poslední sérii.

#4 Lord Denvil
20.7.2020 | 17:58:11
Lord Denvil

#3 Makavelina: tak dá se říct, že kolem něj a toho jeho bunkru se ten příběh točil docela hodné a je trochu aji logické, že se to nakonec zase vrací tam (ve spin-offu)… takové pěkné kolečko skrz vesmír a X planet… :)

#5 Makavelina
20.7.2020 | 19:00:12
Makavelina

#4 Lord Denvil: Tak kolek bunkru samozřejmě, ale prostě mi neutkvěl v paměti ten xicht :D Asi jsem byla příliš unešena Maruškou, nebo tak něco…

#6 Lord Denvil
20.7.2020 | 19:28:48
Lord Denvil

#5 Makavelina: tak „ten xicht“ tam byl možná tak 30 vteřin – Jaha ukazoval Clarke a Belu záznam jeho kázáni (na tabletu)… nic víc :)

20.7.2020 | 20:02:58
niektotu

Trochu bulváru nezaškodí, Eliza reaguje na ex-Bobovu frajerku popisom ich lásky. https://www.instagram.com/p/CC34DTEnsqu/?…

#8 tom99
21.7.2020 | 11:54:24
tom99

#7 niektotu: Jo, sledujeme to, možná o tom napíšeme, ale pouze okrajově, přece jenom je to už dost citlivé téma a hlavně – už je to velký bulvár.

webmaster
21.7.2020 | 17:38:31
MichaelaK

Já také sleduji! Elizu a Boba. :D :D :D

Tato „aféra“ mě nechává chladnou, lidi se rozcházejí a zase se scházejí, to je jejich život.

Mě mrzí ten Elizy potrat, protože to je, podle mého, důvod, proč ji v této sérii téměř nevidíme. :( Chápu to, ale mrzí mě to.

#10 niektotu
21.7.2020 | 20:13:25
niektotu

#9 MichaelaK: Úplne s tebou súhlasím. To len Amíci dokážu všetko preháňať a reči bývalky zneužili na obťažovanie E+B. Sociálne siete vedia byť peklo, treba to brať s rezervou, tí dvaja teraz ale majú peklo. Hlavne Eliza, zdá sa, je v tom nevinne.

#11 Inčučuna #11 Inčučuna
22.7.2020 | 9:44:34
Inčučuna

#10 niektotu:
#10 niektotu: Puberťácke fanatičky svojimi idolmi žijú. Teraz majú Bob a Eliza peklo, preto reagovala, ale mne tá jej odpoved príde ako vymyslený romantický scenár z nejakého filmu, príliš tomu neverím.A k psychic­kému zneužívaniu bývalky sa on nevyjadril vôbec. Ale kdesi fanynky písali, že aj kolegovia zo seriálu sa postavili na stranu bývalky o tom zneužívaní a viacerí si ich odobrali z Instagramu, údajne aj Lindsey Morgan(alebo dala like a podporu bývalej Boba).

#12 niektotu
22.7.2020 | 17:12:08
niektotu

#11 Inčučuna: Ja opačne kvitujem že Eliza reagovala len na časti čo sa týkali jej (že chodila s Bobom zároveň s Wiliamom) a vyvrátila to. O Bobovej časti a k jeho ex sa nevyjadrovala. Tiež oceňujem že napísala že nebude tolerovať negatívne príspevky lebo to zraňuje jej blízkych a zmazala komentáre. Nie sú povinní čítať neadektívne kritiky, hlavne ak nik nevie ako to presne bolo. Ale poznáš to, Česi vravia „na každom šprochu pravdy trochu“. Bývalka si to nevymyslela len tak z nudy, Bob je asi nervný typ chlapa čo babu okrikuje a ponižuje, miesto aby nabral odvahu odísť zo vzťahu čo ho už nenapĺňa.

#13 wee_n #14 Inčučuna
22.7.2020 | 18:51:11
wee_n

#12 niektotu: Arryn si údajně už v minulosti na bývalého přítele ještě před Bobem vymyslela nějakou podobnou historku, kde ona byla ta ublížená. Neříkám, že je to celé, co napsala lež, určitě je na tom něco pravdy. Ale nikdo jsme jim u toho baterkama nesvítili, žejo. :)

22.7.2020 | 23:00:31
Inčučuna

#12 niektotu: Skôr ma zaujímalo či je pravda že sa herci zo seriálu postavili na stranu Arryn.

#15 niektotu #16 wee_n
23.7.2020 | 9:49:21
niektotu

#14 Inčučuna: Minimálne Jessica Harmon čo viem. Niečo pravdy na tom asi bude. Bob asi nebude také neviňátko, ale to už nie je náš problém:-)

23.7.2020 | 11:12:40
wee_n

#14 Inčučuna: Podle toho, že přestali sledovat Elizu a Boba a olajkovali Arryn ten Tweet, tak ano. Lindsey, Sachin, Devon…

#18 Inčučuna
24.7.2020 | 18:46:07
MichaelaK

Je škoda, že takováto aféra ukončí přátelství tolika lidí, kteří spolu vycházeli nějakých 8 let. :( Navíc, když The 100 končí.

24.7.2020 | 19:53:44
Inčučuna

#16 wee_n: Tak Devon Bostik bol asi najväčšia hviezda.Bob je proste debil. Je fascinujúce koľko báb žije s alfa samcami tyranmi, ale viem že za to nemôžu, to je proste dedičstvo génov evolúcie, asi tak ako dve tretiny báb majú fantázie o znásilnení. Seriál som začal pozerať okrem námetu aj kvôli Elize, som proste stará škola na árijské blondavé kozaté a milé typy.

24.7.2020 | 20:29:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama