The 100
90/100 - 814×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Jason Rothenberg promluvil o oné smrti v sedmé sérii a také o té, které nejvíce lituje

Jason Rothenberg promluvil o oné smrti v sedmé sérii a také o té, které nejvíce lituje

Během sedmi řad pochopitelně v seriálu The 100 zemřelo několik postav, důležitých i nedůležitých. Není divu, že ta úmrtí zapůsobila na fanouškovskou základnu. Nyní se k celé situaci vyjádřil Jason Rothenberg, který prozradil, jak by nyní věci uchopil, kdyby mohl vrátit čas.

11 1
21.10.2020

Twitter je velice mocný nástroj pro komunikaci tvůrců a herců s fanoušky. Během první série téměř nikdo z tvůrců a herců neměl založený twitterový účet. Jak se ale postupně seriál rozrůstal a získával své fanoušky především na konci první sezóny, tvůrci brzy zjistili, že na Twitteru se The 100 řeší ve velkém. A tak se tam přesunuli i herci a tvůrci. Což samozřejmě nepřineslo jen ovoce, ale i problémy.

Rothenberg lituje, že někdy zkrátka měl tendenci fanouškům vysvětlovat, proč se stala ta či ona věc. Nyní hlavní tvůrce seriálu prozradil, že by tomu dnes jen přihlížel. Když totiž začnete fanouškům vysvětlovat věci tak, jak je vidíte vy, oni automaticky začnou brát váš názor v potaz a ten je následně interpretován v médiích. Jenže seriál se v průběhu času mění a Rothenberg přiznává, že některé cesty v průběhu řad pouze naznačil, ale nakonec se s onou postavou vydal na zcela jinou cestu.

Média často interpretují výroky tvůrců na Twitteru i ve svých článcích. Následně se z jednoho obyčejného komentáře na sociálních sítích stane oficiální zpráva, se kterou všichni počítají. Těžko pak budete vysvětlovat, že jste to nemysleli tak vážně, protože fanouškovská základna si samozřejmě pamatuje každý váš (ne)důležitý výrok. A tady problémy začínají, čehož si můžeme všímat nejen na seriálovém poli, ale třeba i v politice.

Rothenberg si prakticky (stejně jako každý jiný tvůrce) pod sebou podřezal větev. Nicméně toto je standardní proces u seriálů, které trvají více jak pět let. Většinou se totiž právě po několika letech začnou plány rozpadat, ať už za to můžou tvůrci samotní, nebo zasáhla vyšší moc (odchod herců apod.). Někdy je zkrátka lepší říci méně než více.

(Co mají tyto postavy společného? Tvůrci s jejich osudem mohli naložit lépe. Foto: CW)

A jaké smrti Rothenberg nejvíce lituje? Kdyby se mohl vrátit v čase, rozhodně by jinak naložil s Lexou. Herečka Alycia Debnam-Carey byla ale tehdy během natáčení třetí řady smluvně zavázána se stanicí AMC a jejich Fear the Walking Dead. Bylo jasné, že Lexa musela ze hry, protože kalendář herečky zkrátka neumožňoval, aby vystupovala v obou seriálech. Rothenberg ovšem její smrt odflákl, což si dodnes vyčítá.

Rothenberg častokrát říkal, že je rád, že stvořil seriál, kde se neřeší odlišnost ras, sexuální orientace či pohlaví. Měl zkrátka pocit, že jsou si všichni rovni, a tak může zabít kteroukoliv postavu. Vztah Lexy a Clarke Griffin je ovšem dodnes považován za jeden z nejdůležitějších a nejlepších vztahů v LGBT komunitě. A samozřejmě ohlas na smrt Lexy byl velký. Problém ale zřejmě nebyl až tak v její smrti, jako v jejím provedení.

Stejný názor má i Eliza Taylor, která prohlásila, že smrti nebyla věnována taková pozornost, jakou si postava zasloužila. Obdobný názor má i na smrt Bellamyho Blakea, kde herečka obecně nesouhlasila s jeho smrtí. Nicméně si uvědomuje, že to je jen seriál, kde umírají i dobří lidé. Na druhou stranu v kníže Kass Morgan Bellamy a Clarke tvoří pár, který je spolu až do konce. V našem seriálu to bylo naopak, navíc k nějakému romantickému dobrodružství mezi postavami v naší show nedošlo.

Jasonu Rothenbergovi je nyní vyčítáno, že kdysi v roce 2015 obhajoval Bellamyho a říkal, že bez něj by show prakticky nebyla. Nyní v sedmé sérii ale postavu zabil a celá jeho smrt trvala pouhých jedenáct sekund. Fanoušci se obecně shodují, že jde o nejhorší a nejodfláknutější smrt v historii seriálu. Navíc se obecně všichni shodují v tom, že příběh Bellamyho byl opravdu slabý a zde Rothenberg přešlápl.

Co si o Bellamyho smrti myslíte vy? A kterou smrt byste provedli jinak a proč?

Zdroj: Latimes.com

Diskuze /10

FValek

Tak jako musím uznat, že Bellamy měl asi nejhorší smrt, a to mi nevadí ta samotná podstata, že umřel, i když by si povznesení asi jako jediný zasloužil. Rothenberg smrti vůbec neumí, pro mě nejhezčí smrt byla asi „Murphy a Emori“, i když to de facto smrt nebyla, ale chápete…

21.10.2020 | 18:20:37
Tarzan_

Já se do ní taky zamiloval.

21.10.2020 | 18:26:04
Faustus

no ale emori jsem na konci serialu neviděl nebo ji přehlíd? byl tam jen muphy

#4 Makavelina #7 Lord Denvil
21.10.2020 | 23:35:56
Makavelina

#3 Faustus: Oba tam byli.

Prostě se to stalo tak jak se to stalo, život se taky neptá jestli má někoho nechat umírat pomalu nebo rychle s obecenstvem nebo bez, ačkoli za mě ho mohli klidně nechat mrtvého už po té páté epizodě, kdy jsme si to jakože měli všichni myslet.

22.10.2020 | 9:51:55
Co5oLcl

Tak já Lexu si taky zamiloval podle mě mohla si zasloužila lepší smrt, ale stálo stim se už nic neudělá. Bellamy ho jsem měl rád, ale až nějak v té 7 sérii mě přestal zajímat takže mi to je jedno jak zemřel. Moje asi nejoblíbenější smrt byla když Lincoln byl popraven díky tomu se O úplně změnila.

22.10.2020 | 12:32:19
BackPa

Poprava Lincolna byla asi nejlepší. Ale i Lexa umřela dobře. Mě se líbí, jak né vždy bylo jasné, že někdo umře a pak najednou bum a je po postavě.

#10 DebiQue
22.10.2020 | 13:05:54
Lord Denvil

#3 Faustus: jistě že tam byla! nechápu že tolik lidi ji nevšimlo… :) i když pravda je, že i ta poslední scéna byla značně odfláknutá. hrozne se spěchalo s dotáčením skrz karanténě kvůli covidu :(

určité by se to dalo udělat mnohem lepši a dojemnější

k článku: zrovna smrt Lexy mne nepřišla nějak zanedbaná. bylo to „tak akorát“. to že se to nelibí LGBT-komunitě je jenom jejich problém ;)

a co se tyče Bellamyho, tak Eliza Jane by to mela vyčítat spis svému manželovi – kvůli něj Jason i tak musel narychlo přepsat 7 řadu – určité se to mělo vliv na kvalitu celého příběhu.

23.10.2020 | 10:29:30
Inčučuna

Ak bude spin off tak dúfam bez tohto woke showrannera. Zabitie Bellamyho Clark bola zrejme osobná pomsta Rothenberga a k tomu riadne odfláknutá. A nebolo by to LGBTI keby sa na niečo nesťažovali, aj ked tam mali priestoru až až. Najlepšiu smrť mal Lincoln, aj Finn mal dobrú.

23.10.2020 | 14:22:06
Co5oLcl

Když jsme ještě u smrtí, možná nejvíc mě dostal Harper & Monty. Podle mě tohle zasáhlo uplně všechny.

24.10.2020 | 0:45:24
DebiQue

#6 BackPa: suhlasim, mne osobne sposob ako Lexa zomrela nevadil… Zase chystat si to pol dielu a potom gycovo umierat na kolenach so silnym radoby odkazom na perach, nemoze kazda postava… Lexa bola moja najoblubenejsia postava, jej smrt bola sokujuca, tak ako prisla, pre mna zranujuca… Nezabudajme, ze fanusik smrt postavy preziva aj mimo sledovania serialu, co v mojom pripade tak aj bolo, a myslim, ze to bolo dobre… Na Bellamyho smrti mi nevadilo to, akym sposobom bolo zabitie vykoanne, ale to, ze akosi slabo pre moje pochopenie vykreslili to, akym sposobom bola Clarke presvedcena, ze Bellamy je uz definitivne strateny a nedokaze ho resvedcit. Smrt je definitivna, ale ked ide o priatela, ktoreho dlho nevidis, tak rozhodnutie zabit ho sa nerodi lahko. V tomto priapde bolo akesi lahke… Podobne som mal napriklad aj vyhrady k smrti Bellamyho frajerky, myslim na zaciatku tretej serii. Mne nebolo jasne, ze islo o pravu lasku, a nie iba taku pletku, a preco jej smrt Bellamyho tak zasiahla, ze mu z toho zacalo poriadne j3b4t…

30.10.2020 | 11:33:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama