The 100 Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?


47 0
24.5.2017

Příští rok odstartuje seriál The 100 již se svou pátou řadou. Předchozí čtyři řady vždy na sebe navazovaly a prakticky celý příběh seriálu je rozvržen do několika měsíců na Zemi a ve vesmíru. Nyní je poprvé šance, že se v seriálu dočkáme pořádného časového skoku. S blížící se apokalypsou nebude Země pět let obyvatelná, a tak se hrdinové budou muset někam odklidit.

Pět let není zase tak dlouhá doba. Když v minulém finále A.L.I.E. hovořila o tom, že na Zemi bude po Praimfaye obyvatelná Země pouze ze 4 % svého povrchu, asi každý čekal, že na naší planetce nebudou hrdinové chodit o něco déle. Navíc se tak trochu předpokládalo, že v seriálu se bude řešit hledání právě těch 4 % povrchu, kde by lidé mohli žít.


Tvůrci seriálu z této potenciální zápletky vybruslili a vydali se jiným směrem. Máme tak nyní dvě skupiny, které apokalypsu přežijí rozdílným způsobem. Je tu skupina schovaná v bunkru a následně mladiství v čele s Clarke, kteří si odslouží následujících pět let ve vesmíru. Nás všechny zajímá, zda příští rok budeme sledovat jejich osudy v bunkru a ve vesmíru, nebo seriál skočí v čase.

(Jakým směrem se tvůrci v příští řadě vydají? Foto: CW)

Zatím se tvůrci oficiálně nevyjádřili, což je naprosto logické. Prozrazovat zápletku před finálem čtvrté řady by nebylo na místě. My si ovšem můžeme tipnout, jakým směrem se bude příští řada vyvíjet. Samotná zápletka ve vesmíru a bunkru by byla určitě zajímavá. Na druhou stranu si nedokážeme představit, že by vyplnila celou sezónu. Tři čtyři epizody s tímto dějem by zřejmě stačily, na třináct epizod se to zdá až příliš.

Je tak možné, že pár epizod budeme sledovat skutečně v krytech, následně se děj posune v čase a lidé budou objevovat nová tajemství Země, která se za těch pět let určitě změnila. Skok v čase uprostřed sezóny se nám ale zdá nereálný a spíše se přikláníme k variantě, že hned v úvodu páté řady se posuneme o pět let dopředu. Je to asi nejpravděpodobnější scénář.

Země se po Praimfaye změní a zde budou mít tvůrci volnou ruku představit zcela nové příběhy na naší planetě. Bude to jakési objevování nového kraje jako v případě první série. Tuto zápletku si už dokážeme představit, že nás bude provázat po celou dobu nové sezóny. Navíc adaptace lidí z bunkru zpět na denní světlo a čerstvý vzduch může být zajímavá. Navíc by se po pekelném ohni mohly objevit nové druhy zvířat jako v případě první sezóny.

Myslíte si, že se seriál posune v čase, nebo naopak budeme sledovat dějovou linku v bunkru a ve vesmíru?

Diskuze /29

Pimster

Možná to udělají tak že první dvě epizody budou o tom jak se budou chystat ven. V bunkru začnou s přípravou na výstup ven z bunkru a můžou tam načrtnout nějaké problémy co byli během pěti let. A skupina udělá to samé a bude se připravovat na sestup dolů. Takže hlavní zápletku bych viděl Nový nebezpečný svět.

24.5.2017 | 18:21:51
PatasEl

Klidně skok kupředu a občas to prostříhávat nějakýma flashbackama z toho, co se těch pět let dělo

24.5.2017 | 18:24:01
Sárý

viděla bych to tak, že série začne rovnou po pěti letech- možná jeden díl, kde bude shrnutý život obou skupin během těch 5 let.., hlavním nepřítelem(doufám) bude znovu osidlovaná země a mohli by se objevit lidi, kteří na planetě přežili praimfayu( měli schopnost jako nightblood nebo neco takoveho) a dosud se o nich nevedelo.. kazdopadne se tesím =)

#6 -Skinner-
24.5.2017 | 18:43:18
Annabell

Myslím, že bude posun o 5 let. Jen ne na začátku 5. série, ale už ve finále 4. Zbytek pak vyřeší flashbacky…

#5 Annabell
24.5.2017 | 19:44:47
Annabell

#4 Annabell: Pro mě by to rozhodně bylo ohromné „navnadění“ na příští sérii :-)

24.5.2017 | 19:46:27
-Skinner-

No som zvedavý pretože pri takejto vlne radiácie by na planéte nemali zostať ani rastliny.

#3 Sárý: Zem je veľká a aj keby praimfayu prežili tisíce ľudí tak šanca, že sa s nimi stretnú je veľmi malá.

24.5.2017 | 22:04:18
Michal1314

Ještě nepadl návrh o temné krvi… Přece řekli že ji správně mohou vyrobit ve vesmíru. A tam nejspíše Clark a ostatní poletí, tak proč by ji nemohli vytvořit a vrátit se po pár dílech zpět a dát temnou krev všem. Poté by se nemusel uskutečnit žádný časový skok a ani nudné příběhy z bunkru.

#8 Kristie
24.5.2017 | 22:14:07
Kristie

#7 Michal1314: Protože za a) nemají doktora, co by tomu rozuměl, ani temnou krev od někoho, kdo se tak narodil a za b) nemají palivo na cestu zpátky.

#22 Offak
24.5.2017 | 22:30:55
scottt1

Myslim si, ze bude skok v case. Co sa udeje medzi tymi piatimi rokmi bude len vo Flashbackoch. Archa 2 sa po piatich rokoch vrati na Zem a pojdu do toho bunkru, aby im dali vediet, ze mozu odtial vyliezt. Zapletka mozno bude, ze tych 360 Skaikru, ktorich na silu vyhnali, tak niekolko z nich prezilo. Spoja sa s byvalimi Zemstanmi a budu sa chciet pomstit vsetkym, co boli v tom kryte.

24.5.2017 | 23:27:12
LOST-Boone

Rozhodně bych byl pro posun 5 let a flashbacky, co se za tu dobu dělo. Jako nepřítele bych viděl novou Zem a Skaikru, kteří přežili praimfayu ;) pokud by byl děj ale jen z bunkru a ze stanice, tak bych se tak vůbec nezlobil ;) stejně nakonec přijdou na to, že těch 5 let je jen 5 měsíců a výpočty byly špatný… jako vždycky :D

25.5.2017 | 0:43:59
evaval

Dneska je to už mnohem jasnější a ti, kterým to jasné není si mohou přečíst rozhovor s J. Rothenbergem. Vysvětluje tam některé věci z finále a zmiňuje se o tom, jaká bude další série.

http://ew.com/…e-explained/

25.5.2017 | 8:59:15
mklp1986

Tak na konci 13. dílu je posun o 6 let a 7 dní kde je Clarke na zemi a sluní se :-)

25.5.2017 | 13:33:25
Leksa kom Trikru

Myslím že až obě skupiny vylezou z krytů ,tak mají nový problém v podobě té vesmírné lodi kterou spatřila Clarke.....bude to hodně zajímavé…mezitím Belami a Echo se během 6 let stali partnery.

26.5.2017 | 13:24:32
Lena3

Děcka, buďte ohleduplní a nepiště sem, jak to celé končí. Není to fér vůči těm, kteří poslední díl ještě neviděli. Díky. :)

26.5.2017 | 18:46:20
kutas

Já si myslím že se děj posune v čase už na konci 4 série a ukáže nám kdo umřel při Praimfaye, navíc si myslím že když už žijí jen dvě skupiny na Zemi tak by mohli vyrukovat třeba s nějakými návštěvníky z kosmu kteří budou chtít zabydlet na Zemi

#16 iNstinkt-
26.5.2017 | 19:44:27
iNstinkt-

#15 kutas: hmm pěkný ale příště nepiš komentář že si myslíš, když už si poslední díl 100% viděl.

#17 ladyYxilinka #21 kutas
26.5.2017 | 20:03:26
ladyYxilinka

#16 iNstinkt-: jak víš že ho viděl? a i kdyby jo tak je to jeho trapas že dělá že to tak není, největší smolu má asi paní/slečna #Lena3 která naprosto vážně napsala ať se tu nespojleruje :D to mě dostalo do kolen, you made my day! :D epizoda už vyšla a kdybych měla čas dřív zkouknu ji ještě před přeložením, hold když jde člověk na forum kde je plno vidí co to vidělo tak je jasné že se o tom budou bavit a lidi co si chtějí odhadovat děj už si zkrátka mají jen hrcnout na půlky a konečně to taky zkouknout ať vědí o čem je řeč…už víme #Lena3 ? :)

#18 Lena3 #21 kutas
26.5.2017 | 21:04:59
Lena3

#17 ladyYxilinka: To jsem ráda, že jsem pobavila. Nic mi neudělá větší radost :) Díl jsem samozřejmě viděla už dřív a stejně mi stále přijde blbý takhle okatě odhalovat děj :)

#19 ladyYxilinka
26.5.2017 | 21:52:56
ladyYxilinka

#18 Lena3: aha tak to jsem nevytušila z tvého komenáře O:) to já si ráda počtu na něčem co se zákládá na tom co se skutečně v seriálu děje, takže se menším spoilerům moc nebráním, ale je pravdou že napsat celý děj do jakékoli diskuze či koentáře je zkrátka malé barbarství

#20 Lena3
26.5.2017 | 22:03:38
Lena3

#19 ladyYxilinka: Chápu, mám to stejně. Myslím, že přesně k tomu slouží záložka diskuze, kde je i vlákno pro diskuzi k aktuální epizodě. Tam už člověk vstupuje na vlastní nebezpečí :D Ty dva komentáře nahoře fakt řvou do dálky. Navíc mi přijde, jak kdyby to psali schválně…

26.5.2017 | 22:16:04
kutas

#16 iNstinkt-: tak poslední díl pecka myslel jsem si že umře nějaká z hlavních postav ale bohužel je to vždycky těžké odhadnout co se bude v následujícím díle dít
#17 ladyYxilinka: toto téma je právě určené pro lidi co to ještě neviděli a tipují jestli se čas posune nebo ne :)

28.5.2017 | 7:57:59
Offak

#8 Kristie: Ohledne toho paliva na cestu zpatky mas s casti pravdu, a z casti ne. Pokud si dobře vzpominam, tak Raven rekla ze na ten problem s palivem na cestu zpet budou mit 5 let cas aby to vyřesili. Věřím tomu, že díky prstenci ke kterému se pripojili budou mit určite možnost na vyrobu paliva. Zase tak moc paliva pro tu raketu co maji potreba neni :-) Z bunkru lide nevylezli protoze je poklop zasypany sutinami, tady o tomto problemu jsem vedel hned po tom, co ten poklop ukazali :D

A tipuju si uvodni epizodu bud to ze bude cela o lidech v bunkru a ve vesmiru ( asi i s Clark na Zemi ), jako druhou moznost bych bral aktualni reseni problemů s flashbacky, a nebo pouze dej s přítomností jak Clark resi problemy s novou stovkou, bunkru resi cestu na povrch a Raven a spol jak se dostat zpatky na Zemi :-)

#23 ladyYxilinka
28.5.2017 | 9:55:00
ladyYxilinka

#22 Offak: pravdu díš :) taky jsem nad tím palivem přemýšlela, myslím že už to tedy většina lidí viděla celé a proto mohu zaspoilerovat!!!!, že jelikož je to víc než pět let a z vesmiru se nevrátili, tak mám starost že daná cizí loď, která se objevila na konci posledního dílu mohla cestou na zem navštívit prstenec a něco jim provést, je tu zároveň i šance, že z té lodi vystoupí i někdo z našich vyvolených z prstence jako zajatec vězňů řídících loď…pochybuju že by loď řídili lidi z prstence a vystoupil bell se záběrem „tak jsem tu Clarke, jak ti kvete pšenka?“ a kdyby náhodou vystoupili jen lidi z prstence a žádní vězni tak by nejspíš nebyli všichni protože by část by zůstala ve vesmíru, protože kdoví, co se za těch pět let událo a jaké mají možnosti dostat se zpět na zem…a o to větší starost mi dělají lidi v bunkru, jestli jim nedošlo třeba jídlo. No na ty flashbacky se šíleně těším, snad jich bude moc a moc, protože země kde je tak málo zeleně není zrovna nejlepší místo pro nějaký větší akce, fakt nevím o čem se tam dá natáčet na tak malé ploše, protože dosud to bylo založeno i na menším cestování a různých strategických místech. Achjo, jsem ták zvědavá na dalí řadu O:)

#25 Hodooor
28.5.2017 | 23:44:25
evaval

jj, taky jsem si říkala, že těch 4% moc nenabízí prostoru pro seriál, navíc by se dost opakovali. Spíš mě napadá, že těžební kolonie s vězni nebyla jen jedna loď a strážní, muselo jich být mnohem víc, minimálně další Archa. Kde byli těch 100 let? Určitě museli vědět co se stalo na Zemi. Navíc měli zdroje a mohli se technologicky vyvíjet na rozdíl od zemské Archy. A taky co se stalo s vězni? Už museli dávno ti původní umřít, takže ti co jsou v těžební kolonii a přiletěli na Zemi jsou potomci bývalých vězňů a jejich strážců. Možná nepřiletěli vysadit na Zemi vězně, možná přiletěli posbírat nové pro těžbu..

#25 Hodooor
29.5.2017 | 10:20:42
Hodooor

#23 ladyYxilinka:
#24 evaval: Tak 4% neznamená 4km2 :D Prostorově by to mohlo zahrnovat třeba komplet celou Evropu + Austrálii a Oceánii (zeměkoule má asi 510 mil km2, z toho 4%=20.4mil km2, Evropa má asi 10 mil, Aus asi 9 mil) Malou plochou bych to zrovna nenazýval :D řekl bych že první 4 série se odehrávali na ploše ještě mnohem mnohem menší.

#27 Offak
29.5.2017 | 21:38:33
Hodooor

*oprava odehrávaly Evropa nebyl dobrý příklad páč tam je atomových elektráren docela hustota, ale třeba v J.Americe nejsou skoro žádné + tropické pralesy jsou plíce zeměkoule tak by to mohlo být někde tam, nebo část J.Ameriky + Austrálie tam myslím taky nejsou.

29.5.2017 | 21:43:18
Offak

#25 Hodooor: Jenze obyvatelna plocha nemusi byt jen pevna zem.. Vetsinu planety tvori more, tudiz bude vetsina z tech 4% hadej kde..

#28 Hodooor
30.5.2017 | 12:52:57
Hodooor

#27 Offak: Ano 2/3 povrchu země tvoří oceány ale ty už z podstaty samy o sobě nejsou obyvatelnou plochou, takže je dost pravděpodobné že těmi 4% ALIE myslela souš, jinak by to nedávalo žádný smysl když by ALIE za obyvatelnou plochu označila neobyvatelnou. Ale i kdyby statisticky jen 1/3 byla souš tak je to pořád obrovský plocha, dokonce i kdyby z těch 4% bylo jen 0.04% souš tak je to pořád několikanásobek ČR…v bunkru je max 1200 lidí pokud by i přežili všichni, nahoře jich lítá 6, v té lodi co přistála se vejde max pár desítek, takže když se všichni rozejdou na liduprázdné zarostlé ploše několikanásobku ČR tak se v životě nemusejí potkat :)

Všechny 4 série navíc zatím probíhaly v okolí pár desítek mil kolem Washingtonu DC a nikomu to omezující nepřišlo, Mount Weather, ta socha, všechno je buď ve Washingtonu nebo blízkém okolí, místo dopadu skaikru bylo asi 6 nebo 8 hodin chůze k MW toje taky tak 20 mil, takže říkat teď že 20 400 000 km2 nenabízí dost prostoru pro seriál je nesmysl.

30.5.2017 | 13:59:39
jakub_envy

Flashbacky budou a také bylo zveřejněno že se máme na co těšit, ale já bych byl radši kdyby to bylo normálně dáno postupně. Zajímá mně vztah Clarke s madi na to se velice těším :D a také co to přiletělo za transport údajně to bude pěkně nabitá série :/ a podle mého můžeme očekávat i na šestou sérii … ale štve mně že zase budeme muset čekat :/ nesnáším toto čekání :D

30.5.2017 | 18:06:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!