The 100
90/100 - 815×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Clarke Griffin

Clarke Griffin

Clarke Griffin je hlavní postavou seriálu. Hraje jí herečka Eliza Taylor a objevuje se v seriálu od začátku. Je společně s Bellamym hlavním vůdcem stovky, která byla vysláná na Zem.

Sezóny 6
2014 - 2020

Byla zatčena a poslána do vězení pro mladistvé za zradu. Od začátku si myslela, že tím, kdo nechal zabít jejího otce, je syn Kancléře – Wells Jaha, ale krátce předtím, než Wells zemřel, se dozvěděla pravdu, že jí udala vlastní matka Abby. Toto dozvědění pravdy navždy změnilo vztah s její matkou, když Abby přistála na Zemi.

Na Zemi často čelí odporu a různým výzvám jako například – dostat se na Mount Weather, zachránit Jasperův život, pravdu o smrti svého otce, problémy za zdmi kempu a začíná se smiřovat s tím, jakým člověkem se stala. Po smrti Wellse a Charlotte se stala hlavním vůdcem celé skupiny, což začal akceptovat i Bellamy.


S ohledem na její vedení je nucena udělat rozhodnutí, která by nikdy předtím neudělala. Nakonec se z Clarke a Bellamyho stal nečekaně dobrý tým. Po ohnivém souboji se Zemšťany u výsadkové lodi dojde k události, po které se Clarke ocitne na Mount Weather, kde je vězněna tajemnými lidmi. Clarke se přesto dokáže vzchopit z vězení unést a pomoci i zbytku Stovky dostat se ven.

Hlášky

  • Potřebuju tě. Všichni tě potřebujeme.
  • Nemůžeme tu žít „Jakkoliv sakra chceme“! Potřebujeme pravidla!
  • No, jestli k nám necítil nenávist předtím, tak teď už určitě jo!
  • Pomsta není spravedlnost!
  • Nejsme tu sami!

(Clarke v průběhu tří sezón. Foto: CW)

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KaraSnowAllen

Své mouchy má, ale mám jí ráda, byt je to Mary Sue jak vyšitá a bez ní tam snad ani vítr nedokáže foukat, na větu „Where is Clarke“ už jsem totálně alergická.

26.5.2019 | 17:49:37
fanta2pomeranc

Nějak ji tu pozici „poslední spravedlivé“ nežeru. Ani nějaké vůdcovské charisma nevnímám… a jo a nemám obecně v lásce hlavní postavy. Jsou tam prostě lepší ženské charaktery.

21.12.2018 | 13:51:36
Tralery

když mi seriál vnucuje postavu, která má být hlavnější, než všechny ostatní postavy, tak se mi dotyční zpravidla spíše hnusí (Lost, MASH, etc..). U Clarke tomu ale tak překvapivě není.. nevím proč. Dobré názory, dobrá rozhodnutí.. přijde mi dobře napsaná. Čeho si však jeden začne všímat je, že Clarke je taky ta jediná, která o všem rozhoduje – jako kdyby nikdo jiný ze Skikru nemyslel, a tudíž i nikdy nemohl přijít s lepším nápadem, než samotná Clarke. Možná to je taky ten důvod, proč si tam všichni dospělí nechávají poroučet od malé holky ;)

22.11.2018 | 17:36:58
Lord Denvil

Trochu nechápu negativní postoj… Chová se v rámci možností právě že zcela normálně… Ke „zradě“ v 5 řadě – možná chyba tvůrců, ale většině lidí nedochází, že byla 6 let jen s Madi!… Tedy, ne jenže ji zcela „adoptovala“ jako vlastní dceru, ale 6 let to byla jediná živá duše široko daleko… Da se říct, že s ní byla déle, než s ostatními „kamarády“, které vlastně zradili jí… Takže je scelá přirozeně že tu malou chrání a to za každou cenu… Kor když ji samotnou matka bez mrknutí oka poslala do neznámá v podstatě na smrt.

31.10.2018 | 11:37:21
No107064

Po tom zrádcovství co provedla v pětce hodně klesla, jinak byla super. Ochraňovatelka co chce všem pomoct, ale pokud se jednalo o jejího nabíječe, nebo svoji mámu tak zradí kohokoliv.

15.8.2018 | 15:31:38
Alisanti

Jak už jsem psala do několika příspěvků: NA PĚST!

4.8.2018 | 17:13:47
RagnarokCzD

Mě přijde strašně vtipný, jak tuhle bloncku všichni považujou za vůdkyni a šíleně silnou postavu …

Přičemž jediný co kdy udělala bylo to, že se držela po boku (nebo v posteli) toho, kdo měl skutečnou moc. :D

Herečka se mi líbí, postava neni špatná (i když mi přijde že spousta lidí ji přikládá víc kreditu než si zaslouží) … ale kdyby tak o 70% míň moralizovala a o 70% víc jednala … byla by mi mnohem simpatičtější.

17.7.2018 | 14:12:27
KollbY

Od s01e01 čekám kdy umře !!!

13.5.2018 | 22:58:28
Billy the Kid

je dobrá :)

11.5.2018 | 16:55:40
dadinka

Drsná postava, opravdu, čest Clarke. Jsi úžasná, ale musíš nosit větší výstřih!

28.2.2018 | 17:33:48

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama