Vikings (Vikingové)
94/100 - 952×

Vikings(Vikingové)

Seriál z tvrdého a tuhého prostředí, z doby Vikingů, kteří byli nemilosrdnými bojovníky. Příběh sleduje dění legendárního Ragnara Lothbroka a jeho rodiny, který bojuje s nástrahami tvrdých severských podmínek.

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | History, Amazon | 43 minut
žánr
Akční, Historický, Válečný
hrají
Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Katheryn Winnick (Lagertha), Gustaf Skarsgård (Floki), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Georgia Hirst (Torvi), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok), Clive Standen (Rollo Lothbrok), Jennie Jacques (Judith), John Kavanagh (Prorok), Moe Dunford (Aethelwulf), Alyssa Sutherland (Aslaug), Linus Roache (Ecbert)

S05E09: A Simple Story

S05E09: A Simple Story

Po bitvě zvažují vůdci svých armád své možnosti. Ve Flokiho táboře jsou všechny naděje na sjednocení komunity zmařeny ve chvíli, kdy dojde k tragédii.

sk
17.1.2018
2 150 000
46 minut

Základní info:

Režie: Daniel Grou
Scénář: Michael Hirst
Hrají: Gustaf Skarsgård (Floki), Katheryn Winnick (Lagertha), Alexander Ludwig (starší Bjorn Železný), Alex Høgh Andersen (starší Ivar Bezkostý), Marco Ilsø (starší Hvitserk), Jordan Patrick Smith (starší Ubbe), Peter Franzén (Harald Krásnovlas), Jasper Pääkkönen (Halfdan Černý), Jonathan Rhys Meyers (Heahmund), Moe Dunford (Aethelwulf), Jennie Jacques (Judith), Josefin Asplund (Astrid), Georgia Hirst (Torvi), Adam Copeland (Kjetill Plochonosý), Ida Nielsen (Margrethe), Kris Holden-Ried (Eyvind), Ferdia Walsh-Peelo (starší Alfréd), … 

Trailer k deváté epizodě:

Foto: History

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Aurora_7

Tak skvělý seriál a tak hrozný díl. Ta korunovace a průpovídky kolem mě vyloženě vytáčely. Alfréd jako král? To je snad špatný vtip. Podobně špatný, jako tah Rolla, který miloval Laghertu, Bjorna a nakonec se bez mrknutí oka přidá na stranu Ivara, kterého skoro ani nezná? A samozřejmě si všichni zase zamilují dalšího křesťana… U Athelstana bych to snad ještě pochopila, ale sakra ten Heahmund? Fakt to působí, že ho tam chtějí scénáristé jen na sílu udržet.

16.5.2022 | 9:56:27
eli.hot

Tj myšleno jako vážně ten Heahmund?! Ach jo. Ten seriál zbožňuju, ale tahle postava mě fakt uspává.

17.12.2019 | 21:55:30
Milano33

King Alfred the Great. King of Wessex and Mercia and King of the Anglo-Saxons :D

28.5.2019 | 13:45:17
Erzik

Ach jo… to mi teda dalo zabrat se vůbec dodívat…

redaktor
18.7.2018 | 9:38:53
Remi91

Všechno na mě působilo neskutečně otravně, hloupě a groteskně. Jak kdyby někdo udělal spíš parodii než další díl. Snad se z toho Vikingové vymaní.

24.1.2018 | 18:16:49
Lord Mazour

K první polovině dílu jsem byl skeptický, ale pak to ovšem nabralo obrátky! Skvělý výkon herce, který hraje Aethelwulfa, artikuloval a mluvil stejně jako Ecbert. Celkově mě asi nejvíce bavila linka ve Wessexu. Tvůrci snad vyslyšeli mé prosby a konečně tam přidali tu Wardrunu! Hned to mělo jiné grády. Plus poslední scéna byla vážně skvělá, měl jsem z toho husí kůži. Ač v tomhle dílu nebyla žádná bitva a akce, podle mého názoru to byl mnohem lepší díl než předchozí. Skvěle navnadil na konec poloviny páté série.

23.1.2018 | 11:40:53
Ignal

Ech, kouká se na to hezky, ale je tam tolik nepřesností, že mi z toho neustále škube ruka.

23.1.2018 | 10:40:47
Jonghost11

Pokud se tvůrci chtějí držet alespoň trochu historie, tak Ivar s Haraldem zvítězí (jelikož se Harald stal králem celého Norska). Ale viděli jsme to i u Sigurda, že nemají problém se od historie dost odklonit, takže bitva může dopadnout opravdu všelijak a třeba až v příští sérii se stane Harald králem celého Norska. Ovšem doufám, že se objeví Rollo a zamíchá šachovnicí se svými vojáky a přidá se na stranu Lagherty, aby to nebylo pro Ivara tak jednoduché. Ale tajně doufám, že Ivar to všechno prohlédl a má nějaké plán a vy*ebe jak s Rollem, Laghertou i Haraldem, protože podle historie to byl jeden z nejlepších stratégů, takže by to mohli udělat nějak tak. :) TEAMIVAR!

20.1.2018 | 12:01:53
nevimjmeno2

Nejlepší anglický král Aethelwulf zemře na bodnutí včelkou :/ Každopádně i bez bitev jeden z nejlepších dílů této série. Flokimu se to tam trochu rozpadá, snad to tam ošéfuje. Bojím se, že Rollo Ivara zradí, proto tam není a frankové budou chránit femi-nazi-laghertu. Příští díl bude masakr!!!

19.1.2018 | 22:24:51
Nikypiky92

Vztahove linky nekomentuji. U vcelky jsem chvilku myslela, ze Aethelwulfa napadla nejaka lest na protivniky a ona nakonec smrt :( soucitim i ja jsem alergik. Velice me prekvapil i jeho starsi syn, ze ustoupil. Konecna scena padnouciho Thora a korunovani Alfreda byla super. Dnes se mi to libilo

19.1.2018 | 22:22:20

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama