The Walking Dead (Živí mrtví)
92/100 - 1 114×

The Walking Dead(Živí mrtví)

Epidemie změnila drtivou většinu lidstva ve věčně hladové zombie. Malé skupiny přeživších se snaží najít mezi ruinami nový život, nebo si alespoň udržet ten nynější. Do tohoto světa se z kómy probouzí nicnetušící bývalý zástupce šerifa Rick Grimes. Jak dlouho asi může přežít?

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | AMC | 43 minut
žánr
Akční, Hororový, Katastrofický
hrají
Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Andrew Lincoln (Rick Grimes), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Danai Gurira (Michonne Hawthorne), Cailey Fleming (Judith Grimes), Josh McDermitt (Eugene Porter), Chandler Riggs (Carl Grimes), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Steven Yeun (Glenn Rhee), Jeffrey Dean Morgan (Negan Smith), Alanna Masterson (Tara Chambler), Cooper Andrews (Jerry)

S11E24: Rest in Peace

S11E24: Rest in Peace

Daryl a Carol pospíchají s Judith do nemocnice. Rosita, Eugene a Gabriel hledají Coco, zatímco se Maggie a Negan postaví Pamele. Hrdinové naposledy spojují své síly.

sk
20.11.2022
2 270 000
1 hodina 5 minut

Základní info:

Režie: Greg Nicotero
Scénář: Angela Kang
Hrají: Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Lauren Cohan (Maggie Greene), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Josh McDermitt (Eugene Porter), Seth Gilliam (Gabriel Stokes), Ross Marquand (Aaron), Khary Payton (Ezekiel Sutton), Cooper Andrews (Jerry), Eleanor Matsuura (Jumiko Okumura), Lauren Ridloff (Connie), Cailey Fleming (Judith Grimes), Nadia Hilker (Magna), … 

Obsah:

Jules a Luke se dostanou ke zbytku skupiny, Jules však roztrhají chodci a Luke je pokousaný, na což později umře. Rosita zachrání svou dceru, je však pokousaná do ramene, nikomu o tom ale neřekne. Daryl dostane Judith do nemocnice, kde mu řekne, že Michonne šla hledat Ricka, který je pořád naživu. Princezna osvobodí Mercera a s jeho vojáky jdou konfrontovat guvernérku, která se zabarikádovala ve svém domě. Ona chce nechat civilisty umřít, a Negan s Maggie se ji chystají zabít, Daryl ale přesvědčí její vojáky, aby je pustili dovnitř. Ti to udělají a Mercer zatkne guvernérku, která se chce zabít, Maggie jí to však nedovolí, protože vězení pro ni bude horší trest. Ke skupině se připojují i Aaron s Lydií a Jerrym, a všichni pak naženou chodce do guvernérkyny vily, kterou odpálí. Rosita umírá v kruhu svých blízkých, a Negan se omlouvá Maggie, která mu však nedokáže odpustit.

O rok později je Ezekiel novým guvernérem Společenství. Alexandrie a Hilltop jsou opravené a spolupracují se Společenstvím. Daryl se vydává hledat nové lidi, doufajíc, že nalezne nějaké stopy po Rickovi a Michonne. Ten se neúspěšně snaží uniknout Občanské republice, a Michonne ho pořád neúnavně hledá.

Trailer ke čtyřiadvacáté epizodě:

Foto: AMC

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
karlospajdos

Mohlo to být lepší ale tvůrci si stím dobře poradili. 13 let zábavy. Díky.

18.7.2023 | 15:43:00
Marek Vojtěch

Joo krásných, skoro čtvrt století, okamžiků je „konečně“ za námi…uf, někdy to dalo fušku, ale celkově veliká spokojenost s tímhle hitem! A jelikož jsem TWD masochista, vezmu si týden dovolenou a dám si to celý pěkně od začátku, tak :-D

5.6.2023 | 13:56:10
Jiri007

Dobre finale, musim řict že plan na zachranu města byl fakt dobry a to jak vyhodili pulku města pomoci trhavin tak to nemělo chybu ovšem mrzi mě že Rosita to nepřežila a to jak se loučila s Eugenem to bylo fakt dojemne a jde vidět že Eugene uctil jeji pamatku pomoci jmena ktere dal novorozenci, jinak rozhovor Maggie s Neganem taktež neměl chybu jak mu řekla že mu chce odpustit a jsem zvědav kdy se setkaji postavy v novych spin-offech.

redaktor
26.3.2023 | 22:08:35
captain

Proč to nebyl plán A, B nebo alespoň C, jako C-4, vyhodit všechno do vzduchu a začít znovu?! Rosity je mi líto, ale někoho museli obětovat na oltář lepších zítřků. Ale proč ten skok o rok dopředu?! Ještě, že už je těch podivností a vůbec všeho konec… A Daryl odjíždí své motorce. Ani se mu vlastně vůbec nedivím.

22.3.2023 | 16:59:18
JozefK

Prinutil som sa dopozerat serail do konca. Po serii s Neganom a jeho chytenim ma serial uplne prestal bavit. Uz predtym to bolo casto velmi nudne a boli epizody, v ktorych sa len kecali blbe dialogy, ktore nemali zmysel. Casto boli 2–3–4 epizody, v ktorych sa vlastne nic neudialo a boli uplne zbytocne v ramci deja. Posledna seria nebola o nic lepsia a som rad, ze to uz skoncilo a nebude ma to nutit pozerat, pretoze prve serie, v ktorych boli chodci hlavny problem boli fajn.

1.2.2023 | 10:51:27
Aldorn

Seriál perfektní, poslední řadě už často docházel dech a finále dle mého nic moc. Finále jsem dokoukal po částech spíše z povinnosti, abych měl seriál ukončený. Spousta scén působila dojmem „tak jedem, ať už to máme z krku…“

18.12.2022 | 22:39:36
RedRose

Je to 12-let, ale sledoval jsem už i delší seriály, takže se z toho tak nehroutím.

Nebylo to žádný grandiózní finále, celá poslední série taky nebyla nejlepší, ale byly tady mnohem horší série, takže to bylo fajn. Po těch letech a všech spin-offech co byly a ještě budou to vlastně ani finále není, jen se trochu pomění názvy a jede se dál a snad se budou kvalitou držet těch lepších sérií. Rick na konci byl dobrej, až to přebilo tu uspěchanost posledního dílu, ale čekám na vysvětlení, kde se sakra fláká!! ;-) Co tvůrcům neodpustím, je Rosita! Je tady mnohem víc postradatelnějších i důležitějších postav, než ona!!

Konec to vlastně není, takže proč se loučit ;-)

18.12.2022 | 22:21:19
Cikela88

… už je to nejaký čas čo to skončilo, ale stále ma najviac sere smrť ROSITY … tej bola naozaj škoda, pre mňa jedna z naj postáv ....... Mohla si nechať otvorené aspoň zadné dvierka ako sa hovorí, pre možný návrat niekedy..... ach jaj…

15.12.2022 | 19:22:33
Lovecour42

Hmmm. Nějak jsem čekal že se vrátí Rick a Michone. A když už se pořádně nevrátili tak je měl před pár seriema ukončit nějak pořádně. Hlavní postavy a nedostaly poradny konec… Prostě se zase zrecykloval xkrat použity příběh kdy naši hrdinové odstraní zlého vedoucího komunity… Na závěr serialu co běžel přes 10 let je to dle meho málo…

10.12.2022 | 15:22:58
Zin-Azshari

3,6 Not great, not terrible. Jako zakončení relativně fajn, ale celkově ta kvalita je bída.

2.12.2022 | 4:32:24

Konec The Walking Dead

Seriál The Walking Dead odstartoval svou existenci na podzim roku 2010 a skončil na konci roku 2022. Byl tu s námi dlouhých dvanáct let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál The Walking Dead se odehrává v širším univerzu, jehož součástí jsou i seriály Fear the Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond, Tales of the Walking Dead, The Walking Dead: Dead City a další. Pro fanoušky The Walking Dead jsou tyto další projekty samozřejmostí, a proto byste měli vidět i je. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama