Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Postřehy z epizody A Trout in the Milk

Postřehy z epizody A Trout in the Milk

Postřehy z epizody A Trout in the Milk

Sedmdesátá léta nám přinesla dosud největší pomrknutí na komiksovou předlohu za hodně dlouhou dobu. Opět se zde navíc objevily známé tváře a došlo i na další propojení se samotnými filmy. Co všechno nám tedy epizoda ukázala?

11 0
6.7.2020

Známé tváře a Maják

Jak jsme již probírali v minulých postřezích, na scéně se opět objevili Malickové, tedy Wilfréd i jeho poslušní synové Nathaniel a Gideon. Mladého Gideona si stejně jako ve třetí sérii zahrál Cameron Palatas, ale Nathaniel se dočkal přeobsazení. V epizodě jsme jinak zavítali také do Majáku, ve kterém jsme strávili spoustu času v minulých řadách. V jeho vedení byl v sedmdesátých letech samozřejmě Rick Stoner, jehož tvář a hlas jste mohli vidět a slyšet v Majáku na starých záznamech. Zde se však slavný generál objevil osobně a Coulson si tak mohl popovídat s další velkou legendou S.H.I.E.L.D.u.

Rick Stoner už není jenom mužem z obrazovky.


Klasické uniformy

Pokud znáte klasické Marvel komiksy, tak vám možná neuniklo, že uniformy, které nosí v sedmdesátých letech agenti S.H.I.E.L.D.u, vychází právě z původní komiksové předlohy. Touto uniformou se proslavil především Nick Fury, který v ní vlastně agenturu v komiksech také uvedl. Někdo by sice mohl namítat, že uniforma by mohla být o něco přiléhavější, ale to by na druhou stranu asi zase nepůsobilo moc realisticky.

Sedmdesátá léta nám přinesly klasické uniformy.

Projekt Insight

Hlavní zápletka filmu Návrat prvního Avengera se točila kolem Hydry, která infiltrovala S.H.I.E.L.D. a s pomocí Projektu Insight chtěla zničit všechny své nepřátele. S pomocí Chronicomů toho však měli dosáhnout podstatně dříve, dokud tomu tým z budoucnosti nezabránil. Mnoho jmen ze seznamu vám bude určitě povědomých, jelikož jsou mezi nimi Isabelle Hartley z druhé série, Victoria Hand, Robert Gonzales, Nick Fury, Peggy Carterová, Jim Morita a Gabe Jones z Howling Commandos nebo Bruce Banner. Kromě nich zde byla například také Susan Morseová, matka Bobbi, které jsme se v poslední řadě nedočkali a zřejmě ani nedočkáme.

Projekt Insight měl tentokrát proběhnout s pomocí satelitu a obřích laserů.

Popkulturní odkazy

Intro epizody si jako obvykle pohrávalo s dobovými tropy a dočkali jsme se klasické představovačky, kdy se poprvé za celou historii seriálu jednotliví hrdinové v úvodu prezentovali a také vůbec poprvé jsme dostali i název samotné epizody. Ten odkazuje na Sousovu opakující se hlášku o pstruhovi v mléce, což si hrálo s tím, že pochází z jiné doby a používá tedy zcela jiné fráze. Agentka May se jinak Stonerovi prezentovala jako Chastity McBryde, což byla v komiksech agentka, která dostala za úkol zatknout slavnou Elektru. Když se na scéně objevil Enoch, tak ten zase použil parafrázi na slavnou větu z Terminátora a jinak došlo i na zmínku Jamese Bonda, který byl v sedmdesátkách velmi populární a podle něj Marvel vlastně i vymyslel Furyho coby agenta S.H.I.E.L.D.u.

Za tuhle agentku se nám May rozhodla vydávat.

Jaké narážky se vám v epizodě líbily nejvíce? Se kterou postavou by se mohli vytasit příště?

Foto: Marvel, ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E13: What We’re Fighting For

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí: Na všechny dostupné verze

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Trailer k sedmé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Nepřehlédněte

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Podívejte se na tým S.H.I.E.L.D.u v průběhu let

Premiéra sedmé a poslední série je už zítra, takže bychom se mohli podívat na hlavní postavy a jejich příběhy v průběhu let seriálu. V následujícím článku uvidíte krátké ukázky všech hlavních postav.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás