Agents of S.H.I.E.L.D. (Agenti S.H.I.E.L.D.) Mike Peterson

Mike Peterson

Mike Peterson

Starostlivý otec, který se jen snažil zajistit svého syna, ale místo toho se dostal do středu machinací záhadné korporace, která z Mika Petersona udělala padoucha proti své vůli.

Sezóny 3
2013 - 2018

Základní informace

Mike žil sám se svým synem Acem a pracoval v továrně. Když ale v práci utržil zranění, kvůli kterému dostal později výpověď, rozhodl se z finanční nouze připojit k projektu Stonožka, který na něm testoval nový vzorec séra supervojáka, jenž byl ve čtyřicátých letech aplikován na Stevenu Rogersovi.

Aniž by Mike tyto podrobnosti věděl, začal u sebe cítit růst fyzické síly a záchvaty hněvu. Vedlejším účinkem tohoto séra bylo navíc samovznícení daného subjektu, což hrozilo i Mikovi. Včas ale naštěstí zasáhl agent Coulson s jeho týmem organizace S.H.I.E.L.D. a Mika stabilizoval. Mike se později rozhodl spolupracovat se S.H.I.E.L.D.em a v budoucnu se tak snad stát jeho agentem. Ace mezitím bydlí u své tety pod dohledem S.H.I.E.L.D.u a mimo dosah Stonožky.


První série

Mike Peterson zůstává ve výcvikovém středisku S.H.I.E.L.D.u. Jeho supersíla mu zůstala a díky vynálezu agentů Fitze a Simmons u něj navíc odezněl problém se samovznícení. Když pak agent Coulson konečně cítí, že je Stonožce na stopě, rozhodne se přizvat Mika na pomoc, aby vyvážil sílu supervojáků Stonožky. Když se však Raina dozví, že Mike Coulsonovi pomáhá, unese jeho syna a přinutí Mika, aby jí Coulsona vydal. Mike to udělá, jakmile je ale Ace opět v bezpečí, pokusí se Coulsona zachránit. Je však smeten explozí přichystanou Stonožkou a následně považován za mrtvého.

Mike ale přežil, přestože ve značně znetvořeném stavu, a stal se vězněm Stonožky. Ti pak do Mika vložili techniku umělého monitorovacího oka a později obrnili jeho tělo speciální bojovou technikou. Z Mika Petersona se tak stal Deathlok, napůl člověk a napůl stroj, který po obsazení S.H.I.E.L.D.u Hy­drou dělá osobního strážce Johnu Garrettovi. Mike vykonává jeho úkoly s odporem. Přestože na jeho vlastním životě mu nezáleží, Hydra stále zadržuje Ace.

Když ve finálním střetu s Garrettem Coulsonův tým zaútočí na jeho skupinu, Skye osvobodí Ace a jako důkaz ho spojí s Mikem přes jeho umělé oko. Mikovi tak už nic nebrání v tom postavit se Garrettovi a pomoct Coulsonovi rozpustit jeho skupinu. Poté, co je Garrett zabit a Raina s Ianem Quinnem prchají, Mike se loučí se Skye a sám mizí neznámo kam, aby se pokusil odčinit to, co všechno v Garrettově područí napáchal.

Druhá série

Nikdo z Coulsonova týmu neví, co se s Mikem stalo a kde se zrovna nachází. Sám ředitel Coulson však z Mika udělal své tajné eso v rukávu. Je s ním pravidelně v kontaktu a využívá ho pro různé zahraniční mise. Když je pak Coulson spolu s Lancem Hunterem na útěku před S.H.I.E.L.D.em Roberta Gonzalese, Coulson přivolá Mika na pomoc.

Společně pak vyhledají Granta Warda a využijí ho k tomu, aby se skrze něj infiltrovali do Hydry a lokalizovali jejího vůdce barona von Struckera. Ward přitom využije Sunila Bakshiho, kterému vymyl mozek a nyní ho ovládá. Bakshi pak předstoupí před doktora Lista, jednoho z posledních žijících členů vedení Hydry, a v rámci zachování důvěry mu nabídne Mika Petersona, který ho doprovázel. To byl sice tah stále v rámci Bakshiho krytí, neměnil však nic na tom, že z Mika se nyní stal vězeň Hydry.

Coulsonův tým, nedobrovolně i s Wardem a agentkou 33, tak nyní musí cestovat na tajnou základnu Hydry na Arktidě, aby dopadli Lista a osvobodili Mika. List jim sice uprchne, avšak Mike, spolu i s Lincolnem Campbellem, je zachráněn.

Pátá série

Foto: ABC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Deathlock

22.9.2014 | 21:59:55

Stav překladu

Epizoda S06E13: New Life (Part II)

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @annePel, @laisobel, @Zira
Korekce: @Zira

Překlad sedí na verze:

  • KILLERS, MiNx, TBS, AMZN, BAMBOOZLE

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Agents of S.H.I.E.L.D.

Nepřehlédněte

Agenti se s námi po sedmé sérii rozloučí

Agenti se s námi po sedmé sérii rozloučí

Stanice ABC včera oznámila, že seriál Agenti S.H.I.E.L.D.u skon­čí po sedmé sérii. Příští léto 2020 tedy poběží Agenti naposled se svými třinácti epizodami. Ke konci seriálu se vyjádřil Jeph Loeb, výkonný viceprezident a ředitel Marvel Television.

Reklama

Trailer k posledním čtyřem epizodám

Thumbnail Play icon

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás