Avengers Přehled všech známých záporáků z nového Spider-Mana

Přehled všech známých záporáků z nového Spider-Mana

Přehled všech známých záporáků z nového Spider-Mana

Disney se rozhodl vytěžit z nového Spider-Mana maximum a pro si na něj nachystal několik více či méně známých padouchů. Co víme o těch již oznámených a slyšeli jsme vůbec o všech? Kromě několika informací vám článek nabídne první pohled na Tinkerera.


21 0
18.5.2017

Adrian Toomes/Vulture

Pokud nepočítáme Chameleona, jehož technologii jsme již ve filmech svým způsobem viděli, tak je Vulture vůbec prvním velkým nepřítelem, kterému Spider-Man čelil. V komiksech šlo o zkušeného inženýra, který vedl vlastní firmu, o níž však přišel. Toomes si proto vyrobil kostým, aby se mohl pomstít.

Ve filmu bude situace obdobná a Toomes povede odklízecí firmu, která však bude zastíněna společností Damage Control. Tu se rozhodl odkoupit Stark a Toomes přišel o všechny zakázky, čímž začal on i jeho společníci strádat. V traileru jsme jej mohli slyšet říkat, že udělá vše, aby ochránil svojí rodinu, čímž může myslet buď biologickou rodinu, nebo tu složenou z přátel. Tak jako tak, chce filmový Toomes udělat svým způsobem něco dobrého a to za každou cenu.


Herman Schultz/Shocker

Zkušený vynálezce Herman Schultz odjakživa tíhl ke zločinu a z toho důvodu si sestrojil rukavice, které generují energetické výboje. Jelikož by měl být filmový Schultz zaměstnancem Toomesovy firmy, tak je jeho motivace k boji docela jasná. Klidně mohou říci, že pracoval u Justina Hammera, tak jako chvíli v komiksech, čímž by zpestřili paletu důvodů proč nenávidět Starka.

Filmová verze rukavic je dle zveřejněných informací vyrobena ze zbytků těch Crossbonesových. Toomes by se k nim jako šéf odklízecí firmy mohl dostat snadno, ukořistit je však mohl také Tinkerer, který pro Starka údajně pracoval.

Phineas Mason/Tinkerer

Když jsme se poprvé dozvěděli o přítomnosti tohoto padoucha ve filmu, bylo nás jasné, že to bude on, kdo bude pomáhat padouchům s jejich vybavením. Jak jsem již zmínil, filmový Tinkerer by měl být bývalým zaměstnancem Stark Industries, který byl vyhozen poté, co experimentoval s technologií Chitauri. S jejich nebezpečnými zbraněmi jsme se setkali v AvengersAgentech S.H.I.E.L.D.u a je nám proto jasné, proč jej Stark vyhodil.

Stejně jako Vulture, tak i Tinkerer se objevil ve druhém čísle Amazing Spider-Mana z roku 1963. Opět šlo o brilantního vynálezce, který byl na rozdíl od toho filmového v dosti pokročilém věku. Časem se stal posedlý nadlidmi, až se rozhodl stát se superpadouchem. Nakonec začal pro zločince vyrábět vybavení a stal se terčem všech tajných organizací.

Jackson Brice/Montana

Montana a jeho tým Enforcers se poprvé objevil v desátém čísle Spideyho komiksů. Byl velmi zkušený v používání lasa, což by ve filmu vypadalo asi hloupě. V traileru jste jej mohli vidět s klasickou Tinkererovou puškou a kostýmu, který připomíná Shockera. Již dříve se spekulovalo, že Shockerů bude ve filmu víc, což tak trochu zavání animovaným seriálem Spectacular Spider-Man z roku 2008. V něm vystupoval Montana taktéž jako Shocker.

Může se jen stát, že postavy budou mít podobné kostýmy, ale užívat budou svých klasických identit. Herman by tak užíval rukavic, zatímco Jackson již zmíněné pistole. Zbytek jeho komiksové party pak klidně může být ona skupina „falešných Avengers“, která ke krádeži používala také nějakou Chitaurijskou­ zbraň.

Flash Thompson

Spider-Manovy nepřátele jsme si probrali a nyní je na řadě jeden Peterův. Jelikož doba vysokých a svalnatých šikanátorů již skoro pominula, museli jej tvůrci uzpůsobit dnešním poměrům. Dnes se totiž ve školách neubližuje fyzicky, ale psychicky a těmi, kteří šikanují, jsou ti, kteří mají nejvíc peněz a sami mají nějaké problémy. Jak jsme viděli již v Občanské válce, Peter pochází z velmi chudých poměrů a celý počítač si vlastně složil z toho, co našel na smeťáku. Zároveň by měl být Flashovým konkurentem ve škole, který se snaží být ve všem nejlepší.

Od toho komiksového Flashe se tak ten filmový dosti liší, ale příběh holt nemůže odpovídat šedesátkovým poměrům. Doufat tak můžeme aspoň v to, že se jednoho dne stane Flash Agentem Venomem, čímž bychom se dostali k dosti zajímavým příběhům. V pozdějších letech má totiž Flash narukovat a v bitvě přijít o obě nohy. Pouze s Venomem v těle se pak cítí kompletní a volný, dokud tedy nezačne nosit nějaké rádoby protézy.

Co myslíte, uvidíme ve filmu více známých padouchů nebo nám byli oznámeni již všichni? Které padouchy byste rádi viděli v pokračováních Spider-Mana?

FOTO: Marvel Studios, Sony

Diskuze /18

Ratemus

a co ty zvěsti o tom že se objeví představitel Hobgoblina a Cletus Cassidy (Carnage)?

#3 azoxid #5 Blackhand47XD #8 Paulusek
18.5.2017 | 14:39:50
tom99

Na Shockera a Vulturea se těším. Naopak představitel Flashe Thompsona mi moc nesedí a je úplně jedno, jestli se bavíme o šedesátkovém Flashovi nebo o tom, co vystupuje v komiksech nyní. Četl jsem komiks o Agentu Venomovi starý pár let dozadu, kde Flash byl stále velký hromotluk. Některé věci by se podle mě měnit neměnily…

webmaster
18.5.2017 | 14:44:25
azoxid

#1 Ratemus: Řekl bych, že po takové náloži padouchů v jednom filmu by Carnage Spidey už asi nevydejchal :-D ale v nějakém budoucím filmu bych ho dost rád viděl.

18.5.2017 | 15:29:00
Golradir

Asi jsem vyrůstal v šedesátkách, když u nás docházelo k šikaně po fyzické stránce. Zajímalo by mě, co teď asi dělaj ti velcí a svalnatí kluci na těch školách… No pravděpodobně se někde teď krčí pod lavící a brečí nad tím, že ho nějakej vyzáblej bohatej spratek ve sprchách vyfotil nahýho a fotku zvěřejnil na školní násťence. Teď všichni na škole vědí, že ten svalnatej kluk má malýho charizarda a on se nemůže chudáček nijak bránit…

18.5.2017 | 16:01:27
Blackhand47XD

#1 Ratemus: Ned Leeds/Hobgoblin ve filmu sice bude, ale zatím ne jako záporák, v něj zřejmě vyroste časem. O Cassidym se spekulovalo, ale potvrzené nic není, takže proto jsem jej vynechal.

webmaster
18.5.2017 | 16:43:22
Ratemus

já právě neřikám že se objeví Carnage a Hobgoblin ale jen jejich představitelé…dě­kuju

18.5.2017 | 18:13:12
mety

mne sa to paci spider man bol zaujimavy prave v tom ze villains prave boli s ktorymi istym sposobom clovek sucitil

18.5.2017 | 18:55:32
Paulusek

#1 Ratemus: Carnage by se spíš hodil do Deadpoola

18.5.2017 | 22:09:24
Havri

Do budoucích filmů bych určitě dal Venoma a Carnageho jenom doufám ze to bude lepší Venom než ve filmu s Tobym

#10 Ratemus
19.5.2017 | 4:19:06
Ratemus

#9 Havri: určitě bude, protože ten s Tobiem tam byl nuceně přidán na popud studia, původně tam vůbec neměl být ale oni nařídili že tam prostě bude a tak ho tam musel Raimi dát a bylo to tak šíleně přeplácané.....já bych chtěl osobně vidět také tyhle symbionty ale hlavně Mysteria a Kravena nejlépe v podání Manu Beneta nebo Jeffrey Dean Morgana

19.5.2017 | 18:10:38
Golradir

Tom Hardy bude hrát nového Venoma (Edieho Brocka) :) Jsem moc zvědavej

#12 Ratemus
19.5.2017 | 21:38:24
19.5.2017 | 22:52:32
Ratemus

děkuju, to bude ale asi mimo MCU ne?…tak to asi Wolverina hrát už nebude :-D

#15 Blackhand47XD
19.5.2017 | 22:56:59
Blackhand47XD

#14 Ratemus: MCU to zatím nebude. Sony se podle mě bude rozhodovat po úspěchu či neúspěchu Spider-Mana, pokud tedy neuvidíme dva Venomy současně, něco jako v MCU a X-Menech. V Rkovém by to byl ten Brock a v MCU nejdřív Peter a pak třeba Flash.

webmaster
20.5.2017 | 8:30:07
Ratemus

no myslim že na Agenta Venoma je ještě brzo…ale stejně, oc se mi nelíbí to, co Sony dělá, že takovouhle ikonickou postavu dává bokem…navíc ho hraje zrvna Hardy což si myslim že je uplně zbytečný když bude mít CGI ksicht a postavy jako Brock a Flash nejsou jinak vůbec zajímavé takže je podle mě jedno kdo je hraje......Hardyho bych viděl rád v drsnější roli (Sinister, Bullseye nebo Kraven)

20.5.2017 | 13:42:44
Golradir

Venom má premiéru po Avengers: Infinity War, takže je možné, že po Avengerech zjistíme, že existuje nekonečné množství vesmírů a Venom bude v jednom z nich. To znamená, že v jeho vesmíru může být například dospělý Spiderman a může ho hrát úplně kdokoliv, nemusí to být Holland. Doufám, že se něco podobného stane a doufám, že jednou uvidíme v jednom filmu více Spidermanů → Maguire, Garfield a Holland v jednom filmu, to by bylo boží :)

20.5.2017 | 20:21:50
martin_baca

Ješte se tam objevil Scorpion na konci.

19.8.2017 | 13:50:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy