Jak se Thanos vypořádal s nástrahami v Lomu bohů?

Jak se Thanos vypořádal s nástrahami v Lomu bohů?

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na knihu Thanos: Lom bohů, ve které šílený titán touží získat svou ztracenou moc zpět.

6 0
19.11.2019

Hodnotí @DarthRevan

Stejně jako za prvním dílem ságy, i za Lomem bohů stojí spisovatel Jeff Lemire, na pozici kreslíře však místo Deodata tentokráte nastoupil Germán Peralta (Marvel's Stri­keforce). Lom bohů je závěrečnou kapitolou Thanosovy ságy.

Šílený titán přišel o svou moc a jeho vlastní syn Thane s pomocí Smrti jej vykázal na galaktické smetiště. Starfox, Nebula a další bývalí Thaneovi spojenci musí náhle pomáhat Thanosovi, aby znovu získal svou moc a zastavil Thanea, jenž kvůli spojení s vesmírnou supersilou Phoenix zešílel. Aby však Thanos opět mohl disponovat svou supersílou, musí vstoupit do starobylé svatyně na konci vesmíru, Lomu bohů. Problémem je fakt, že právě sem přicházejí božské bytosti většinou zemřít…


Thanos se musí vyšplhat ze samého dna. Foto: Marvel Comics

Druhý díl Thanosovy ságy od Jeffa Lemirea je až na kresbu rozhodně lepší, jak epizoda první, jeho nejsilnější stránkou pak je fixace na příběh a ne na zbytečné uvádění nových a nových postav, jež pak ve výsledku nemají na děj žádný vliv. Této zbytečnosti se tedy Lemire na rozdíl od prvního dílu vyvaroval. Naopak vrhl titána do nečekané konfrontace s Avengers a postavil jej po jejich bok. Díky tomu tak má tuzemský čtenář opět možnost podívat se na Thor Jane Foster a Captaina Americu Sama Wilsona.

Závěrečné vyvrcholení pak není žádným bombastickým superhrdinským kýčem, ba naopak. Několikrát jsme ujištěni, že si o superhrdinovi nečteme a vidíme jen a pouze běsnění šílence, který je posedlý touhou po moci a nehodlá se zaobírat nikým, ani svými rodinnými příslušníky. Thanos je prostě svůj a právě tyto komiksy dávají zapomenout na jeho ne moc zdařilé filmové vystoupení z nedávného snímku Endgame. Lom bohů je velkolepým završením uzavřené série a neměl by chybět v žádné komiksové kolekci.

90%

Diskuze /4

Ratemus

Za mě horší než první díl ale tak nějak pořád fajn… Jeden z těch horších průměrných Lemirů. To hlavní a mnohem lepší teprve přijde od Donnyho Catese snad už příští rok

19.11.2019 | 19:37:04
Honiik

Ne moc zdařilé vystoupení v Endgame ??? :D

20.11.2019 | 8:08:22
Ratemus

Jaké měl ne moc zdařilé vystoupení v endgame? Co bylo tak špatného?

#4 DC Expert
20.11.2019 | 10:42:13
DC Expert

#3 Ratemus: To cestování časem jak jsem viděl čtyřku tak mi to pak znechutilo ostatní díly už jsem se nemohl kouknout na jedničku a na dvojku a taky trojku když to bylo všechno úplně jinak. A Hawkey měl umřít né black window. Když už má vlastní solovku. Capitán amerika měl umřít a né dopadnout takhle když to dojebali! To mluvím za něj protože tohle je můj názor! Teoreticky všechny tři díly se ve skutečnosti nestaly.

26.11.2019 | 18:21:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama