Aldrich Killian

Aldrich Killian

Zakladatel AIMu, který se rozhodl podporovat projekt Extremis. Aby jej mohl prodat americké armádě, vymyslel důkladný plán, který mu však překazil jeho starý známý.

Sezóny 1
2013 - 2013

Informace

Celé jméno: Aldrich Killian
Výška: 1,78 m
Váha: 69 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Warren Ellis, Adi Granov
Představitel: Guy Pearce
Poprvé se objevil v:
Iron Man Vol 4 #1 (leden 2005)

Filmy

O Killianovi

Killian byl brilantní vědec, který spolupracoval s Mayou Hansenovou na vytvoření Extremisu. Zatímco v komiksech nebyla jeho role příliš důležitá, filmový Killian hraje ve vývoji a prodeji Extremisu důležitou roli. Z neschopného muže se stal úspěšný businessman, který založil společnost AIM. Stojí také za Mandarinovou konspirací a bombovými útoky v Americe.

Mezi jeho nepřátele patří Iron Man, War Machine a Pepper Pottsová.

Komiksy

Doktor Killian pracoval pro FuturePharm Corporation v Austinu. Spolu s Mayou Hansenovou vyvinul Extremis, novou látku pro supervojáky. Extremis byl techno-organický virus, který kompletně přepsal genetický kód v těle. Lidé nadopovaní tímto virem se uzavřeli do kokonu, ve kterém jim virus nahradil veškeré orgány a celému tělu extrémně zvýšil účinnost. Nově zrození lidé byli taktéž obdařeni léčivým faktorem, vyšší silou, rychlostí i reflexy a schopnostmi vystřelovat elektřinu a chrlit oheň.

Aldrich viděl v Extremisu cestu k bohatství. Jeden vzorek prodal teroristům, kteří dali schopnosti jednomu ze svých, Mallenovi. Mallen prošel bizarní fyzickou změnou. Jeho společníci uprchli a zamkli jej v místnosti. O několik dní později si Killian uvědomil svojí chybu a v kancelářích své společnosti spáchal sebevraždu. Jeho poslední zpráva informovala Hansenovou o jeho chybě i důvodu jeho smrti. Mladá vědkyně proto vyrazila za Tony Starkem, který jako jediný mohl Mallena zastavit.

Filmy, seriály a další média

V doprovodné hře k třetímu Iron Manovi vystupuje Killian jako M.O.D.O.K. Roli má také v LEGO hrách, kde je jeho postava inspirována filmovou verzí. Zatímco LEGO Marvel's Avengers kopíruje děj filmů, v LEGO Marvel Super Heroes zaútočil spolu s Mandarinem na Stark Tower, kde museli čelit Starkovi a Kapitánu Amerikovi.

Marvel Cinematic Universe

Killian vyrostl s mnoha tělesnými vadami, které nehodlal přijmout. Aby se jich zbavil, utratil spoustu peněz. Na přelomu nového tisíciletí požádal Tonyho Starka, aby podpořil jeho projekt v AIMu. Stark podivína ignoroval, nakonec mu slíbil, že se s ním sejde, což nedodržel. Killian začal přemýšlet nad sebevraždou, teprve samota na střeše mu přinesla jeho vytoužené odpovědi.

Místo Starka se mu nakonec ozvala Maya Hansenová, která mu ukázala Extremis. Spolu tuto látku rozvedli a začali s ní experimentovat. Díky této nové látce přišel Killian s plánem, že by mohl vytvářen nepřátele pro Ameriku a zároveň podporovat svojí vlast. Tím by zbohatl na válce a stal se důležitým a mocným mužem. Sám se Extremisem nadopoval, čímž se zbavil svých vad. Nepřítele vytvořil skrze nadaného herce, jemuž média začala říkat Mandarin.

Killian Extremis ukázal Pepper, která byla ohromená, ale nechtěla jej podporovat, protože v něm viděla novou zbraň. Aldrich nakonec Pepper unesl a snažil se přesvědčit Starka, aby sérum vyladil. Unesl také prezidenta, kterého chtěl odstranit a zabil samotnou Mayu. Šíleného vědce ve finále zabila Pepper, kterou Killian také nadopoval.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Zmrd :D

3.7.2022 | 9:17:12
Logan_the Wolverine

hm

25.10.2017 | 18:13:31

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama