Daniel Drumm

Daniel Drumm

Mistr mystických umění, který sloužil jako strážce newyorské svatyně.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Daniel Drumm
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá (komiks)
Autoři postavy: Len Wein, Gene Colan
Představitel: Mark Anthony Brighton
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #169 (září 1973)

Filmy

O Danielovi

Daniel je čarodějem z Haiti a je bratrem slavnějšího Jericha, známého taky jako Doctor Voodoo. Jeho osudem bylo, že se měl stát mocným Voodoo knězem. Jericho se mezitím odstěhoval do Spojených států a z Daniela se stal skutečný mistr. Jednoho dne však jeho vesnici napadli a Jericho se musel vrátit. Umírající Daniel svého bratra požádal, aby našel jeho mistra, načež Jericho nahradil svého bratra na postu čaroděje. Daniel byl pak jako duch schopen ovládat cizí těla.

Mezi jeho nepřátele patří Agamotto, Dormammu, Iron Fist, Thor nebo The Hood.

Komiksy

Se svým bratrem Jerichem vyrůstal v Port-au-Prince, kde je vychovávala jejich teta Matilda. Již jako dítě věděl, že z něj vyroste Voodoo kněz, načež se začal učit od Papa Jamba. Daniel si začal říkat Brother Voodoo, což byl tradiční název vesnického kněze. Jeho bratr mezitím odjel do Ameriky studovat. Vrátil se až po dvanácti letech, když zjistil, jak je na tom Daniel zdravotně. Jericho zjistil, že zlý okultista říkající si Damballah ovládl vesnici a Daniel se jej pokoušel zastavit.

Než Daniel zemřel, požádal svého bratra, aby navštívil Papa Jamba, jelikož bylo třeba Damballaha porazit. Mistr kouzel připoutal Danielova ducha k Jerichovi a vycvičil jej jako nového Brothera Voodoo. Daniel jej jako duch doprovázel a pomáhal mu. Když Jericho zemřel jako nový Sorcerer Supreme, Daniel z toho vinil Strange a ovládl jeho přátele, aby se mu pomstil. Aby jej Strange porazil, musel sáhnout po černé magii. Doctor Doom nakonec Jericha oživil a Daniel se vrátil s ním. Daniela nakonec přestalo bavit čekat, až Jericho najde způsob, jak jej oživit. Kontaktoval proto Ruku a řekl jim, kde se nachází tělo Bruce Bannera. Daniel byl poté oživen a napadl svého bratra, zatímco Ruka odnesla Bannerovo tělo.

Filmy, seriály a další média

Daniela jste mohli spatřit ve hře Marvel: Avengers Alliance, kde jej mohl Doctor Voodoo přivolat pomocí jedné ze svých schopností. Hra byla naneštěstí v září 2016 zrušena, takže se Daniel větší role nedočkal.

Marvel Cinematic Universe

Ve filmovém světě MCU patřil Daniel do řádu Mistrů mystických umění, pro které střežil New Yorskou svatyni. Když Kaecilius zradil řád, svolala Prastará mistry všech svatyní, ale jejich setkání přerušil Mordo, který si s ní přál mluvit. Daniela nakonec zabil Kaecilius, zatímco Stephen Strange musel všemu přihlížet. Po Strangově bitvě s Lucianem bylo jeho tělo přeneseno zpátky do Kamar-Taj.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama