Avengers Destroyer

Destroyer

Destroyer

Magická zbraň, která byla vytvořena Odinem k ochraně Asgardu před nežádoucími hrozbami zvenčí.

Sezóny 1
2011 - 2011


Informace

Skutečné jméno: Destroyer
Výška: 289 cm
Váha: 385,5 kg
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #90 (červen, 1965)

Filmy

Thor (2011)


O Destroyerovi

Destroyer je magická bytost a v komiksech zbroj, která byla stvořena Odinem k ochraně Asgardu. Obvykle proti němu bojuje Thor, jelikož jej Loki často obrací na svojí stranu. Destroyer je vytvořen z magického kovu Uru a je obdařen velkou mocí. Ve filmovém světě byl vytvořen čistě k ochraně asgardského trezoru, zatímco v komiksech měl chránit Asgard před Celestiány a dalšími hrozbami.

Mezi jeho nepřátele patří Balder, Heimdall, Thor, Válečnická trojka a Celestiáni.

Komiksy

Když nastal třetí příchod Celestiánů na Zemi, vytvořil Odin Destroyera, aby ochránil jeho následovníky před touto kosmickou hrozbou. Celestiáni byli zažehnáni a zbroj byla ukryta v chrámu temnot, kde jí nalezl Loki. Ten zbroj ovládl a použil jí proti Thorovi. Později jej Loki použil, aby narušil turnaj o nejsilnějšího asgarďana. Po tomto případu ukryl Odin zbroj u sebe.

O nějaký čas později byl Destroyer objeven profesorem Holmesem, který jej omylem aktivoval. Po souboji Thorem a Herkulem se z něj stal zvěstovatel Galactuse. Zbroj byla také použita Thorem v souboji proti Hele. Při dalším příchodu Celestiánů užil zbroje Odin sám. Nakonec se Destroyera ujal Balder, když Thor vyrazil na výpravu pátrat po ztracených asgarďanech, kteří zmizeli po Ragnaroku.

Filmy, seriály a další média

Destroyer se objevil v animovaných seriálech The Mighty Thor, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa i seriálech z Disneyho animovaného univerza. Ve větším počtu se pak vyskytoval v anime Marvel Disk Wars: The Avengers. Proti této mocné bytosti jste mohli bojovat v Marvel: Ultimate Alliance a Marvel: Avengers Alliance, kde jej jde také naverbovat. Hrát za něj můžete také v Thor: God of Thunder, Marvel: Future Fight a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Destroyer byl asgardský robot, který měl za úkol chránit trezor před nežádoucími hosty. Poslouchal pouze držitele Gungniru, hole vládce Asgardu. Když do trezoru vnikli mraziví obři a překazili Thorův korunovační ceremoniál, Destroyer je zničil a uposlechl tak Odinův příkaz. Thor byl později vyhoštěn na Zem a Loki se jej chtěl za pomocí Destroyera nadobro zbavit.

S.H.I.E.L.D. si původně myslel, že jde o novou hračku od Starka, ale mýlili se. V Novém Mexiku se Destroyer utkal s Thorem, Sif a Válečnickou trojkou. Všechny by byl porazil, kdyby se Thorovi nevrátila jeho moc a Destroyera by nevybil. Stroj byl nakonec ponechán na Zemi a dostal se do rukou S.H.I.E.L.D.u, který z něj začal vyrábět zbraně.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

drsnak

26.6.2017 | 14:20:36

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy