Avengers Destroyer

Destroyer

Destroyer

Magická zbraň, která byla vytvořena Odinem k ochraně Asgardu před nežádoucími hrozbami zvenčí.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Skutečné jméno: Destroyer
Výška: 289 cm
Váha: 385,5 kg
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #90 (červen, 1965)

Filmy

Thor (2011)


O Destroyerovi

Destroyer je magická bytost a v komiksech zbroj, která byla stvořena Odinem k ochraně Asgardu. Obvykle proti němu bojuje Thor, jelikož jej Loki často obrací na svojí stranu. Destroyer je vytvořen z magického kovu Uru a je obdařen velkou mocí. Ve filmovém světě byl vytvořen čistě k ochraně asgardského trezoru, zatímco v komiksech měl chránit Asgard před Celestiány a dalšími hrozbami.

Mezi jeho nepřátele patří Balder, Heimdall, Thor, Válečnická trojka a Celestiáni.

Komiksy

Když nastal třetí příchod Celestiánů na Zemi, vytvořil Odin Destroyera, aby ochránil jeho následovníky před touto kosmickou hrozbou. Celestiáni byli zažehnáni a zbroj byla ukryta v chrámu temnot, kde jí nalezl Loki. Ten zbroj ovládl a použil jí proti Thorovi. Později jej Loki použil, aby narušil turnaj o nejsilnějšího asgarďana. Po tomto případu ukryl Odin zbroj u sebe.

O nějaký čas později byl Destroyer objeven profesorem Holmesem, který jej omylem aktivoval. Po souboji Thorem a Herkulem se z něj stal zvěstovatel Galactuse. Zbroj byla také použita Thorem v souboji proti Hele. Při dalším příchodu Celestiánů užil zbroje Odin sám. Nakonec se Destroyera ujal Balder, když Thor vyrazil na výpravu pátrat po ztracených asgarďanech, kteří zmizeli po Ragnaroku.

Filmy, seriály a další média

Destroyer se objevil v animovaných seriálech The Mighty Thor, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa i seriálech z Disneyho animovaného univerza. Ve větším počtu se pak vyskytoval v anime Marvel Disk Wars: The Avengers. Proti této mocné bytosti jste mohli bojovat v Marvel: Ultimate Alliance a Marvel: Avengers Alliance, kde jej jde také naverbovat. Hrát za něj můžete také v Thor: God of Thunder, Marvel: Future Fight a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Destroyer byl asgardský robot, který měl za úkol chránit trezor před nežádoucími hosty. Poslouchal pouze držitele Gungniru, hole vládce Asgardu. Když do trezoru vnikli mraziví obři a překazili Thorův korunovační ceremoniál, Destroyer je zničil a uposlechl tak Odinův příkaz. Thor byl později vyhoštěn na Zem a Loki se jej chtěl za pomocí Destroyera nadobro zbavit.

S.H.I.E.L.D. si původně myslel, že jde o novou hračku od Starka, ale mýlili se. V Novém Mexiku se Destroyer utkal s Thorem, Sif a Válečnickou trojkou. Všechny by byl porazil, kdyby se Thorovi nevrátila jeho moc a Destroyera by nevybil. Stroj byl nakonec ponechán na Zemi a dostal se do rukou S.H.I.E.L.D.u, který z něj začal vyrábět zbraně.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

drsnak

26.6.2017 | 14:20:36

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie