Drax

Drax

Drax Ničitel je válečník, který má před sebou jediný cíl: pomstít se za smrt své rodiny, i kdyby měl přitom celou galaxii obrátit naruby. Jak cenným členem týmu Strážců Galaxie se proto Drax asi stane?

Sezóny 4
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Arthur Sampson Douglas
Výška: 1,93 m
Váha: 309 kg
Barva očí: červená
Autoři postavy: Jim Starlin, Mike Friedrich
Představitel: Dave Bautista
Poprvé se objevil v: Iron Man #55 (únor 1973)

Filmy

Popis

Drax se poprvé objevil v únorovém vydání Iron Man #55 v roce 1973. Ještě pod svým pozemským jménem Arthur Sampson Douglas byl během jedné jízdy po poušti se svou manželkou a dcerou Heather napaden vesmírnou lodí Titána Thanose.

Heather přežila havárii a adoptoval ji Thanosův otec Mentor, který ji vychoval jako Titánku. Později se pak z Heather stane Moondragon. Mentor spolu s titánským bohem Chronosem zachránili Arthura, sebrali mu duši a přemístili ji do mocného těla, jehož hlavním účelem bylo zabít Thanose. Pro tento účel dostal jméno Drax Ničitel.

Při jeho první bitvě s Thanosem mu pomáhal Iron Man, Thanos však utekl a snažil se dostat Teserakt. Kreeský superhrdina Captain Marvel porazil Thanose, ale Drax na něj zaútočil, protože k zabití Thanose byl stvořen on, nikdo jiný. Později sice zjistil, že se tento Titán nějakým způsobem vzkřísil, i tak ho ale Drax poté spolu s Warlockem, Marvelem a Avengers porazili.

Thanos však asi nikdy Draxovi nedá pokoj. Nyní ho vzkřísila samotná Smrt, do které se zamiluje. Disponuje rukavicí Infinity Gauntlet, se kterou chce ovládnout vesmír. Warlock ho porazí a všech šest Gemů z rukavice rozdělí každému ze skupiny Infinity Watch, jíž je Drax součástí. Později za neznámých okolností byl Drax uvězněn ve vesmírné lodi spolu s jinými vězni. Loď havarovala na Aljašce. Na Zemi si spletl jednu dívku jménem Cammi se svou dcerou a chránil ji před ostatními vězni. Druhá loď je opět uvěznila a odvedla do vesmírného vězení Kyln. Vězení však napadne mocný Annihil a Drax s Cammi se spolu s Novou proti němu spojí.

Drax se záhy dozví, že Thanos drží jeho dceru Moondragon jako rukojmí. Najde si Thanose na mateřské lodi a tam ho zabije vytržením jeho srdce z hrudi. Moondragon a Cammi však potom zmizí. Během invaze Phalanxů na Kree byl Drax nucen s Gamorou zabít Novu, ty však vysvobodí samotný Nova s Technarchem. Společně se pak vrátí, aby pomohli v boji proti Ultronovi.

Představení filmového Draxe

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Díky němu má ta skupina srandu, vtipnej a silnej dokáže obojí, zabijet a bavit :)

7.12.2020 | 19:47:29
ThorOdinson

Škoda, že jsme nedostali komiksového Draxe :(

3.5.2018 | 21:43:35
Golradir

„Je to nádherné jako ty… uvnitř“ :D :D :D

12.5.2017 | 14:39:32
pikaia

Za filmového 5 hvězd, za komiksového 4.

12.3.2017 | 15:36:05
Horyo

Nijak mě nezaujal…

13.2.2016 | 22:05:22
Kothy

Namakane pako.

10.8.2014 | 21:59:54

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama