Avengers Drax

Drax

Drax

Drax Ničitel je válečník, který má před sebou jediný cíl: pomstít se za smrt své rodiny, i kdyby měl přitom celou galaxii obrátit naruby. Jak cenným členem týmu Strážců Galaxie se proto Drax asi stane?

Sezóny 4
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Arthur Sampson Douglas
Výška: 1,93 m
Váha: 309 kg
Barva očí: červená
Autoři postavy: Jim Starlin, Mike Friedrich
Představitel: Dave Bautista
Poprvé se objevil v: Iron Man #55 (únor 1973)

Filmy

Popis

Drax se poprvé objevil v únorovém vydání Iron Man #55 v roce 1973. Ještě pod svým pozemským jménem Arthur Sampson Douglas byl během jedné jízdy po poušti se svou manželkou a dcerou Heather napaden vesmírnou lodí Titána Thanose.


Heather přežila havárii a adoptoval ji Thanosův otec Mentor, který ji vychoval jako Titánku. Později se pak z Heather stane Moondragon. Mentor spolu s titánským bohem Chronosem zachránili Arthura, sebrali mu duši a přemístili ji do mocného těla, jehož hlavním účelem bylo zabít Thanose. Pro tento účel dostal jméno Drax Ničitel.

Při jeho první bitvě s Thanosem mu pomáhal Iron Man, Thanos však utekl a snažil se dostat Teserakt. Kreeský superhrdina Captain Marvel porazil Thanose, ale Drax na něj zaútočil, protože k zabití Thanose byl stvořen on, nikdo jiný. Později sice zjistil, že se tento Titán nějakým způsobem vzkřísil, i tak ho ale Drax poté spolu s Warlockem, Marvelem a Avengers porazili.

Thanos však asi nikdy Draxovi nedá pokoj. Nyní ho vzkřísila samotná Smrt, do které se zamiluje. Disponuje rukavicí Infinity Gauntlet, se kterou chce ovládnout vesmír. Warlock ho porazí a všech šest Gemů z rukavice rozdělí každému ze skupiny Infinity Watch, jíž je Drax součástí. Později za neznámých okolností byl Drax uvězněn ve vesmírné lodi spolu s jinými vězni. Loď havarovala na Aljašce. Na Zemi si spletl jednu dívku jménem Cammi se svou dcerou a chránil ji před ostatními vězni. Druhá loď je opět uvěznila a odvedla do vesmírného vězení Kyln. Vězení však napadne mocný Annihil a Drax s Cammi se spolu s Novou proti němu spojí.

Drax se záhy dozví, že Thanos drží jeho dceru Moondragon jako rukojmí. Najde si Thanose na mateřské lodi a tam ho zabije vytržením jeho srdce z hrudi. Moondragon a Cammi však potom zmizí. Během invaze Phalanxů na Kree byl Drax nucen s Gamorou zabít Novu, ty však vysvobodí samotný Nova s Technarchem. Společně se pak vrátí, aby pomohli v boji proti Ultronovi.

Představení filmového Draxe

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

Díky němu má ta skupina srandu, vtipnej a silnej dokáže obojí, zabijet a bavit :)

7.12.2020 | 19:47:29
ThorOdinson

Škoda, že jsme nedostali komiksového Draxe :(

3.5.2018 | 21:43:35
Golradir

„Je to nádherné jako ty… uvnitř“ :D :D :D

12.5.2017 | 14:39:32
pikaia

Za filmového 5 hvězd, za komiksového 4.

12.3.2017 | 15:36:05
Horyo

Nijak mě nezaujal…

13.2.2016 | 22:05:22
Kothy

Namakane pako.

10.8.2014 | 21:59:54

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie