Falcon

Falcon

Okřídlený hrdina, který vždy stojí na straně Kapitána Ameriky. Kromě létání je to také skvělý bojovník a akrobat.

Sezóny 6
2014 - 2019

Informace

Skutečné jméno: Samuel Thomas Wilson
Výška: 1,88 m
Váha: 109 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Gene Colan
Představitel: Anthony Mackie
Poprvé se objevil v:
Captain America #117 (září, 1969)

Filmy

O Falconovi

Sam vyrůstal v Harlemu a měl těžké dětství. Po smrti svých rodičů začal páchat zločin. Schopnost komunikace s ptáky získal díky kosmické kostce, kterou vlastnil Red Skull. Vůdce Hydry chtěl Sama původně použít jako zbraň proti Capovi, ale americký hrdina Samovu mysl osvobodil a Falcon se stal Capovým parťákem. Po mnoho let bojoval po jeho boku a když nastal čas, převzal dokonce i jeho štít.

Mezi jeho největší nepřátele patří Red Skull a ostatní členové Hydry, Absorbing Man a Ultron.

Komiksy

Své dětství prožil Sam v Harlemu, když dosáhl věku devíti let, jeho otec byl zabit, když se snažil zastavit potyčku mezi dvěma gangy. Matku zabil lupič o pár let později. Sam se snažil dělat správné věci, ale jeho hněv jej přivedl na kriminální dráhu. Cestou do Ria havarovalo Samovo letadlo na odlehlém ostrově, kde sídlil Red Skull.

Sam na ostrově nalezl sokola, kterého pojmenoval Redwing. Red Skull vytvořil pomocí kosmické kostky mezi Samem a Redwingem silné telepatické spojení. Stejně tak mohl nyní komunikovat s ostatními ptáky. Sam měl Red Skullovi posloužit jako spojenec proti Kapitánu Americovi. Kapitán nakonec Falcona osvobodil a spolu vůdce Hydry porazili.

Brzy nato dostal Falcon od Black Panthera postroj, který mu umožnil létat. Po několik let spolu Steve a Sam zažívali nejrůznější dobrodružství. Když Scarlet Witch zešílela, proměnila Falcona opět ve zločince. Nakonec se ale dostal opět do normálu a Capovi pomohl s vystopováním Winter Soldiera. Byl také prvním, kdo se postavil za Capa, který bojoval proti registraci superhrdinů za „Občanské války“.

Po těchto událostech byl důležitým členem Secret Avengers, časem se stal i členem původních Avengers. Spolu s Capem dokonce zabránili vypuknutí třetí světové války, kterou málem způsobil voják známý jako Nuke. Během souboje s Iron Nailem přišel Steve o své sérum supervojáka a proměnil se ve starého muže. V roli Kapitána jej nahradil Falcon.

Filmy, seriály a další média

Falcon se na obrazovkách poprvé objevil v seriálu The Avengers: United They Stand z roku 1999. Následně se objevil také v The Super Hero Squad Show, The Avengers: Earth's Mightiest Heroes nebo novém seriálu Avengers Assemble. Roli měl také v japonském anime Marvel Disk Wars.

Za Sama jste si mohli zahrát v Marvel Super Hero Squad hře, LEGO hrách od TT Games, Marvel: Avengers Alliance, Disney Infinity nebo Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Ve filmovém světě se s Falconem poprvé setkáváme v druhém pokračování Kapitána Ameriky. Sam spolu s Rogersem cvičí ve Washingtonu a Steve postupně zjišťuje, že jeho nový přítel má srdce na pravém místě. Sam pomáhá v centru pro vysloužilé vojáky, kteří se s problémy války potýkají i v normálním životě. Když je na tom Cap nejhůře, vypraví se Sam pro svůj oblek z doby, kdy byl ještě v armádě a pomůže mu v boji proti Hydře.

Po potyčce Avengers v Sokovii je Sam přítomen na večírku v Avengers Tower a brzy nato se stává také členem nových Avengers. Do jejich nového sídla ale vtrhne Ant-Man, který ke své misi potřebuje jistou rušičku. Falcon bere mravenčího hrdinu jako zloděje a narušitele a tak se mezi nimi strhne souboj, který Falcon prohraje. Nakonec je Ant-Man Falconem naverbován jako nový člen týmu.

Již brzy se s Falconem shledáme v novém filmu o Kapitánu Amerikovi, kde bude Sam bojovat proti zavedení superhrdinů pod vládu. Nebude to ale mít jednoduché, protože bude muset čelit svým přátelům.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Herec se na roli hrozně hodí, už se těším na Falcon and winter soldier :D

2.3.2021 | 21:10:07
pikaia

Za filmového Falcona 85%

12.3.2017 | 19:28:56

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama