Ghost

Ghost

Zabiják vycvičený na tajné operace, který dokáže procházet zdmi.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: Ava Starr
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Představitelka: Hannah John-Kamen
Poprvé se objevila v:
Iron Man #219 (červen 1987)

Filmy

O Ghost

Identita Ghost je v komiksech neznámá, je jen známo, že se jedná o muže. Filmový svět MCU udělal z Ghost naopak ženu a dceru slavného Ant-Manova záporáka Elihase Starra, známého jako Egghead. Ghost se vyznačuje schopností procházet zdmi, v komiksech navíc ovládá neviditelnost, dokáže být úplně neslyšný a zvládá také vyřadit elektronická zařízení.

Mezi jeho nepřátele patří Ant-Man, Iron Man, War Machine nebo Doctor Doom.

Komiksy

Nikdo nezná pravou identitu muže, který si říká Ghost, ale je známo, že šlo o datového inženýra. Jednoho dne sestrojil technologii, jež se skládala z několika počítačových čipů, které dokázaly fázovat a uchovávat velké množství dat. Technika nazvaná GhostTech byla úspěšná a vydělala mnoho peněz, které jedinec utratil za sportovní tikety i sexuální služby. Jednoho dne někdo zabil jeho přítelkyni, kvůli čemuž upadl do deprese a implementoval do sebe svou technologii. S ní začal vymazávat svou minulost, ale dané informace jsou známy od Moonstone, které se vyzpovídal.

Když se z Ghost stal zločinec, najal si jej Carrington Pax z Roxxonu, aby zničil Accutech, který jim odmítl prodat svůj nový generátor. Ve stejnou dobu měl o generátor zájem Tony Stark a společnost koupil, což vedlo k tomu, že se Ghost utkal s Iron Manem. Iron Man samozřejmě Ghosta vypudil a ten mu přísahal pomstu. V mezičase se mu podařilo zabít Spymastera, načež se opět utkal se Starkem. S „železným mužem“ bojoval maskovaný zabiják několikrát, pokaždé pro někoho jiného. Po několika letech jej Norman Osborn přidal do svého týmu Thunderbolts, ale nečekal, že to vzal jako možnost jej sabotovat zevnitř. O nějaký čas později založil vlastní verzi Thunderbolts Luke Cage, kde Ghost opět vystupoval jako jeden ze členů. Naneštěstí to vedlo k potyčce mezi mnoha hrdiny.

Filmy, seriály a další média

Ghost se na televizních obrazovkách poprvé objevil v seriálu Iron Man z devadesátých let a následně se objevil v seriálech Iron Man: Armored Adventures, Avengers Assemble a Spider-Man. Na poli videoher jste jej mohli spatřit v PSP verzi Iron Mana 2, v Marvel Heroes, Marvel: Avengers Alliance 2 nebo LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Jako dítě vyrůstala Ava v Argentině jako dcera Catherine a Elihase Starra. Jednoho dne jejímu otci nevyšel experiment, při kterém oba rodiče zahynuli, a Ava získala své schopnosti. Na místě nehody ji následně nalezl Bill Foster, který se jí ujal a slíbil jí, že najde lék. Naneštěstí si jejího potenciálu všiml S.H.I.E.L.D., který ji přeprogramoval a vycvičil z ní špióna. S pomocí nového obleku získala možnost ovládat své schopnosti. Když S.H.I.E.L.D. padl, Avy se znovu ujal Bill, který začal pracovat na léčbě.

Když se stínů vyšel Hank Pym, zmocnila se Ghost jeho laboratoře, která nabízela vše k její léčbě. Kvůli tomu taky vypukla hra na kočku a myš, kdy se obě strany o laboratoř neustále přetahovaly. Ava kvůli léčbě a Hank kvůli záchraně své ženy. O laboratoř navíc projevilo zájem také FBI a zločinec Sonny Burch, takže mělo San Francisko pěkně napilno. Nakonec Hank zjistl, že Bill s Ghost spolupracuje, Janet byla zachráněna a jí se podařilo Ghost dočasně vyléčit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Ne uplne zaporna…

19.9.2018 | 17:29:02

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama