Groot

Groot

Inteligentní mimozemský strom, který se stal parťákem, ranařem a pokojovou květinou Rocket Raccoona, s nímž tvoří nerozlučnou dvojku a klíčovou součást Strážců Galaxie.

Sezóny 4
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Groot
Výška: 7 m
Váha: 3,7 tuny
Barva očí: žlutá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby, Dick Ayers
Představitel: Vin Diesel (dabing)
Poprvé se objevil v: Tales to Astonish #13 (listopad 1960)

Filmy

Popis

Groota jsme mohli poprvé vidět v třináctém vydání Tales to Astonish z roku 1960. Je vládcem Planety X jakožto Jeho veličenstvo Král Groot 23. Je členem kolosu Flóra, společnosti vnímajících stromů objevené rasou Kree. Na podzim roku 1960 se vědec Leslie Evans se svou přítelkyní stali svědky oslepujícího objektu padajícího z nebe, který našli a zjistili, že je živoucí bytostí.

Mimozemšťan Groot rostl každou minutou, přičemž vstřebával všechno dřevěné do svého těla. Z lesa pak Groot oznámil svůj příchod nedalekému městečku. Prohlašujíc, že je vládce Planety X, jim oznámil, že přišel na Zemi získat město Terran zpět na jeho domovský svět za účelem výzkumu. Ačkoliv se lidé bránili, střelba ani běžný oheň nemohli Groota zranit.

Evans, který věděl, že bojovat s Grootem je zbytečné, utekl do své laboratoře a byl považován za zbabělce. Během následujících tří dnů si pak Groot vybudoval armádu z lesa, využívajíc jeho schopnost ovládat stromy a rostliny. Jeho záměrem bylo využít zemskou vegetaci, aby vytvořil síť kořenů a vyzdvihl městečko do vzduchu. Když Groot vstoupil do města, Evans se k němu přiblížil a vypustil na něj speciální chovanou kolonii termitů. Hmyz se prokousal přes Grootovu kůži až do jeho jádra, po čem se Groot zhroutil v šoku a byl považován za mrtvého.

Avšak později byl Groot živý a zajatý v Collectorově zoo pod Kanadou. Když pak superpadouch Mole Man napadl Collectora, příšery z jeho zoo utekly a dorazily do New Yorku, kde je zastavil až Hulk a Thing za pomoci Beasta a Giant-Mana. Groot spolu s dalšími příšerami byly poslány do Negativní zóny. V určitém okamžiku se Groot vrátil zpět na Zemi. Byl vystopován komandem Howling v Zóně 13, pobočce S.H.I.E.L.D.u vě­nující se řešení nadpřirozených hrozeb. Groot splynul s lese, ale byl později vyčmuchán a celá jednotka včetně Gorilly Mana a Warwolfa porazila Groota pomocí vysokých sonických zvuků.

Groot byl následně teleportován do Zóny 13. Později horda kouzelných tvorů pod vedením Merlina vpadla do Zóny 13 přes magický portál. Větší příšery byly z vězení vypuštěny, což způsobilo paniku, při níž zahynulo mnoho útočníků. Po příjezdu na území Merlina se Groot znovu setkal s komandem Howling. Uvědomil si, že pokud by utekl, Zóna 13 by jej pouze znovu chytila​​. Proto nabídl komandu svou pomoc.

Po Merlinově ​​porážce cestoval zřejmě Groot zpět do vesmíru, až se nakonec ocitl v prostoru Kree, kde byl okamžitě zajat a uvězněn. Ve vězení se spřátelil s Rockett Racoonem a byl přidělen k tajné operaci pod vedením Star-Lorda, jejímž cílem bylo porazit rasu Phalanx. Ačkoli většina Grootovho těla byla zničena, Rocket zachránil malou větvičku, staral se o ni a Groot následně dorostl do své plné velikosti.

Představení filmového Groota

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

I am Groot

11.5.2021 | 17:46:37
Milano33

I am Groot

17.1.2020 | 21:40:35
QueenintheNorth

I am Groot

16.7.2018 | 11:19:20
VasinaS8

Skvělá postava, ale Rocket s Quillem jsou ještě o level výš.

20.1.2018 | 21:12:10
SOADdave

I am Groot

29.7.2017 | 10:00:22
Movego

Nejlepší xD

10.4.2017 | 18:59:00
Golradir

Já jsem Golradir!

28.3.2017 | 22:14:13
pikaia

My jsme Groot.

12.3.2017 | 15:28:27
Cooneye

I am Groot, ta věta prostě neomrzí…

2.3.2017 | 17:33:12
Roaniczka

Prostě věrný a nejlepší kámoš malého stvoření. My jsme Groot.

29.4.2016 | 21:14:25
1

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama