Heimdall

Heimdall

Strážce legendárního Bifrostu, který je obdařený vševidoucím zrakem.

Sezóny 5
2011 - 2018

Informace

Celé jméno: Heimdall
Výška: 2,18 m
Váha: 238 kg
Barva očí: zlatá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby
Představitel: Idris Elba
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #85 (říjen 1962)

Filmy

O Heimdallovi

Heimdall je asgardský strážce Bifrostu, který byl porozen devíti matkami. V komiksech je bratrem Sif, se kterou sdílí všech devět matek. Má extrémně vyvinuté smysly, což jej činí skvělým strážcem. Jeho oči vidí duše lidí přes celý vesmír, pokud se mu tedy za záhadných okolností neztratí nebo neprojdou skrytými portály. Další výraznou změnou ve filmovém světě je Heimdallova barva kůže. Strážce Bifrostu byl vždycky znám jako nejbělejší z bohů, nyní se může pyšnit titulem opačným.

Mezi jeho nepřátele patří Loki, Nightmare, Ulik, Silverback neb Karnilla.

Komiksy

Heimdall byl spolu se svou sestrou Sif počat devíti matkami. Původně si měl vzít za ženu Sirianu, pro kterou byly na svatbu ušity šaty, jimiž by Heimdallův zrak nepronikl. Válka mezi jejich rasami však svatbu přerušila a dvojice na ni již nikdy nepomyslela. Spolu s dalšími válkečníky poté soutěžil o místo strážce Bifrostu, kterým se po výhře stal.

Poprvé kdy jeho smysly selhaly, bylo, když do Asgardu pronikl větrný duch jménem Vanna, který měl pro krále bouřlivých obrů špehovat Asgard. Heimdall byl také využit Lokim při svém útěku z vězení, kdy bůh lsti zrušil otcovu kletbu s pláčem tak, že vyslal strážci do oka list, čímž jej donutil vypustit slzu. Když byl Bifrost jednoho dne zničen Surturem, Heimdall začal randit s Amorou. Vztah následně skončil poté, co byl most opraven.

Když vypukl Ragnarök a obyvatelé Asgardu se reinkarnovali na Zemi, Heimdall byl první, koho Thor nalezl. S jeho pomocí poté vyhledal zbylé asgarďany. Norman Osborn nakonec Asgardu vyhlásil válku a Heimdall byl první, kdo jeho armádu spatřil. Loki mu však zabránil varovat ostatní. Válku ale vyhrál Asgard a Heimdall se vrátil na svou stráž.

Filmy, seriály a další média

Strážce Bifrostu se poprvé na televizních obrazovkách objevil v The Super Hero Squad Show a poté v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Podobný filmové verzi se poté vyskytl v Disneyho animovaném univerzu. Cameo měl ve filmu Hulk Vs.. Roli měl pak ve hrách Marvel: Ultimate Alliance, Marvel Super Hero Squad, Marvel vs Capcom 3 nebo Thor: God of Thunder. Zahrát jste si za něj mohli v Marvel: Avengers Alliance a dosud můžete v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Odin pověřil Heimdalla stráží Bifrostu a ovládáním observatoře, která slouží Asgardu jako teleportační věž. Jednoho dne pronikli do Asgardu mraziví obři, což se nikdy předtím Heimdallovi nestalo. Přestože byl loajální Odinovi, vyslal do Jotunheimu Thora, jelikož chtěl vědět, jak mu nepřátelé proklouzli. Thor a jeho přátelé se nakonec dostali do problémů a na pomoc jim přišel Odin. Po tomto činu byl Thor vykázán a Odin se odebral ke spánku bohů. Jeho místo na trůnu zaujal Loki, proti kterému se Heimdall obrátil, když chtěl zničit Jotunheim.

Aby tomuto činu Thor zabránil, zničil Bifrost, který byl později opraven za pomocí Tesseractu. Brzy však zničehonic zmizela Thorova přítelkyně Jane, čehož si Heimdall všiml a Thor se ji vydal hledat. Jane ovládl tajemný Aether a ona byla převezena na Asgard, kde si pro ní přišli temní elfové, kterým se Heimdall postavil. Aby pomstil smrt Friggy, který padla elfí rukou, zradil Odina a pomohl Thorovi opustit Asgard. Později měl Thor o Heimdallovi vizi, že přišel o svůj zrak. Touto dobou se jej také pokusil kontaktovat o pomoc, jenže strážce neodpovídal.

Heimdall se vrátí ve třetím Thorovi, kde bude Asgard čelit dosud největší hrozbě.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Jedna z nej postav :D

12.5.2021 | 11:33:08
sábahi

Mega postava

2.3.2021 | 20:51:50
Kubaskou

Jedna z mých nejoblíbenějších MCU postav.

2.1.2018 | 0:30:27
Kothy

typek

26.6.2017 | 14:23:15

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama