Avengers Ho Yinsen

Ho Yinsen

Ho Yinsen

Afghánský vědec, který pomohl Tony Starkovi se zkonstruováním jeho brnění a obloukového reaktoru.

Sezóny 2
2008 - 2013

Informace

Skutečné jméno: Ho Yinsen
Výška: 157 cm
Váha: 54 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck
Představitel: Shaun Toub
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #39 (březen, 1963)

Filmy

Iron Man (2008) Iron Man 3 (2013)


O Yinsenovi

Yinsen je brilantní vědec, který pomohl Tony Starkovi s výrobou Iron Manova brnění. Aby mohl Tony uniknout, obětoval Yinsen svůj život. Než byl Tony zajat, tak Yinsen učil mladé lidi v zajateckém táboře. Yinsen byl pacifista, ale tyranii ze strany teroristů nesnesl.

Yinsenova dcera Toni Ho je v komiksech momentální nositelkou zbroje Iron Patriot.

Komiksy

Profesor Ho Yinsen byl brilantní fyzik a inženýr z Timbetpalu. V osmdesátých letech se přestěhoval do Seattlu, kde potkal svou první manželku. Dvojice měla dceru Toni, ze které později vyrostl nový Iron Patriot. Jejich vztah však dlouho nevydržel, a tak se Yinsen vrátil zpátky do vlasti, kde se oženil znovu a měl syna. Jeho štěstí však brzy skončilo, jelikož byl brzy unesen Black Widow ve jménu kriminálního lorda Wong-Chu.

V zajetí předával vědění mezi mladými muži, a když byl zajat Tony Stark, měl mu pomoci s výrobou zbraně. Místo toho však začali pracovat na bitevní zbroji, která jim měla pomoct v útěku. Jejich zajatci začali být brzy podezřívaví, ale zbroj ještě nebyla plně funkční. Aby získal Tony dostatek času k jejímu nabití, rozhodl se Yinsen obětovat svůj život. Jeho tělo bylo pak pohřbeno jeho žákem jménem Sun Tao.

Filmy, seriály a další média

V roce 1994 se Yinsen objevil v animovaném seriálu Iron Man, kde byla jeho postava přejmenována na Wellingtona Yinsena. Další verze postavy se pak objevila v Marvel Anime: Iron Man a Iron Man: Armored Adventures. Roli Yinsena si pak Shaun Toub zopakoval také ve videoherní adaptaci prvního filmu.

Marvel Cinematic Universe

Yinsen byl afghánský muž z malé vesnice v Gulmiře, ze kterého však vyrostl skvělý vědec. S Tony Starkem se poprvé potkal v Bernu roku 1999. Tony byl však natolik opilý, že si jejich setkání nepamatoval. O deset let později se dva géniové setkali v zajetí, kdy Yinsen zachránil Starkovi život. Pomáhal mu zde jako tlumočník a poté mu vypomohl při výrobě obloukového reaktoru, který držel střepiny od jeho srdce.

Teroristé dali Starkovi za úkol vyrobit raketu Jericho, kterou předváděl americké armádě. Místo toho se však s Yinsenem pustili do brnění, se kterým plánovali utéct. Stejně jako v komiksech, tak i zde se Yinsen obětoval, aby měl Stark dostatek času na zprovoznění brnění. Pomocí samopalu odlákal stráže a poté se setkal se svojí rodinou, která byla taktéž po smrti.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

Tom Holland promlouvá o možném zřeknutí se role někdy v budoucnu

Tom Holland promlouvá o možném zřeknutí se role někdy v budoucnu

Zatímco si studia Marvel Studios a Sony plácli na další trilogii a fanoušci jsou poměrně v suchu, Tom Holland samozřejmě ví, co to pro jeho hereckou budoucnost znamená. On v roli Petera Parkera nemůže zůstat donekonečna, což nyní už na veřejnosti přiznává. Máme se bát?

Reklama

Předchozí film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie