Ho Yinsen

Ho Yinsen

Afghánský vědec, který pomohl Tony Starkovi se zkonstruováním jeho brnění a obloukového reaktoru.

Sezóny 2
2008 - 2013

Informace

Skutečné jméno: Ho Yinsen
Výška: 157 cm
Váha: 54 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Stan Lee, Larry Lieber, Don Heck
Představitel: Shaun Toub
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #39 (březen, 1963)

Filmy

Iron Man (2008) Iron Man 3 (2013)


O Yinsenovi

Yinsen je brilantní vědec, který pomohl Tony Starkovi s výrobou Iron Manova brnění. Aby mohl Tony uniknout, obětoval Yinsen svůj život. Než byl Tony zajat, tak Yinsen učil mladé lidi v zajateckém táboře. Yinsen byl pacifista, ale tyranii ze strany teroristů nesnesl.

Yinsenova dcera Toni Ho je v komiksech momentální nositelkou zbroje Iron Patriot.

Komiksy

Profesor Ho Yinsen byl brilantní fyzik a inženýr z Timbetpalu. V osmdesátých letech se přestěhoval do Seattlu, kde potkal svou první manželku. Dvojice měla dceru Toni, ze které později vyrostl nový Iron Patriot. Jejich vztah však dlouho nevydržel, a tak se Yinsen vrátil zpátky do vlasti, kde se oženil znovu a měl syna. Jeho štěstí však brzy skončilo, jelikož byl brzy unesen Black Widow ve jménu kriminálního lorda Wong-Chu.

V zajetí předával vědění mezi mladými muži, a když byl zajat Tony Stark, měl mu pomoci s výrobou zbraně. Místo toho však začali pracovat na bitevní zbroji, která jim měla pomoct v útěku. Jejich zajatci začali být brzy podezřívaví, ale zbroj ještě nebyla plně funkční. Aby získal Tony dostatek času k jejímu nabití, rozhodl se Yinsen obětovat svůj život. Jeho tělo bylo pak pohřbeno jeho žákem jménem Sun Tao.

Filmy, seriály a další média

V roce 1994 se Yinsen objevil v animovaném seriálu Iron Man, kde byla jeho postava přejmenována na Wellingtona Yinsena. Další verze postavy se pak objevila v Marvel Anime: Iron Man a Iron Man: Armored Adventures. Roli Yinsena si pak Shaun Toub zopakoval také ve videoherní adaptaci prvního filmu.

Marvel Cinematic Universe

Yinsen byl afghánský muž z malé vesnice v Gulmiře, ze kterého však vyrostl skvělý vědec. S Tony Starkem se poprvé potkal v Bernu roku 1999. Tony byl však natolik opilý, že si jejich setkání nepamatoval. O deset let později se dva géniové setkali v zajetí, kdy Yinsen zachránil Starkovi život. Pomáhal mu zde jako tlumočník a poté mu vypomohl při výrobě obloukového reaktoru, který držel střepiny od jeho srdce.

Teroristé dali Starkovi za úkol vyrobit raketu Jericho, kterou předváděl americké armádě. Místo toho se však s Yinsenem pustili do brnění, se kterým plánovali utéct. Stejně jako v komiksech, tak i zde se Yinsen obětoval, aby měl Stark dostatek času na zprovoznění brnění. Pomocí samopalu odlákal stráže a poté se setkal se svojí rodinou, která byla taktéž po smrti.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama