Hogun

Hogun

Člen Válečnické trojky, který je vybaven smrtícím palcátem a stejně smrtícími pěstmi.

Sezóny 3
2011 - 2017

Informace

Celé jméno: Hogun
Výška: 1,95 m
Váha: 304 kg
Barva očí: modrošedá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Tadanobu Asano
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #119 (srpen 1965)

Filmy

O Hogunovi

Hogun je členem Válečnické trojky, který brání Asgard a zbylých osm říší před vnějšími hrozbami. V boji používá palcát Hridgandr, který je přímo smrtící. Je také excelentním bojovníkem v pěstním souboji a skvělým jezdcem na koni. Zatímco v komiksech pocházel ze zemí v Asgardské říši, filmový Hogun se narodil ve Vanaheimu.

Mezi jeho nepřátele patří Ares, Ego, Fenris, Kurse, Loki nebo Thorův klon Ragnarok.

Komiksy

Již od mládí je Thorovým přítelem a zažil s ním mnoho dobrodružství. Narodil se sice v Asgardu, ale v dalekých zemích, které dobyl Mogul z magické hory. Tento šílený vladař udělal z Hogunovy rodné země pustinu a pozabíjel jeho předky. Nějakou dobu se cvičil u kameníků, poté se připojil k Válečnické trojce. Spolu s Thorem například bojoval proti draku Fafnirovi nebo proti Mogulovi, který zdevastoval jeho kraj.

Utkal se také se Silver Surferem, Surturem nebo Mephistem. Spolu s Volstaggem později adoptoval dva pozemské chlapce, Kevina a Micka. Hogun si brzy uvědomil, že chlapci potřebují něco víc, aby mohli vyrůstat v Asgardu, tak jim dal porci jablek z Idunnu, která jim dala dlouhověkost a sílu. Když byl Asgard zničen a jeho obyvatelé se reinkarnovali, byla Hogunova duše společně s ostatními členy trojky přenesena do tří afrických bojovníků, kde je také Thor nalezl. Později bránil Asgard před Normanem Osbornem.

Filmy, seriály a další média

První roli na televizních obrazovkách dostal v seriálu The Super Hero Squad Show. Později se objevil také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa nebo seriálech z Disneyho animovaného univerza. Roli měl také ve dvou animovaných filmech jménem Hulk Vs. a Thor: Tales of Asgard. Zahrát jste si za něj mohli v Marvel: Avengers Alliance a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Vanirský válečník Hogun trávil spoustu času s asgarďany, kteří jej přijali mezi sebe. Později se přidal k Válečnické trojce, která se s Thorem vydala například do Jotunheimu. Mraziví obři z této říše totiž pronikli do Asgardu a lidé vyžadovali odpovědi. S touto akcí však nesouhlasil Odin, který Thora vyhostil, a Válečnická trojka začala brzy jednat. Skupina zjistila, že za vším stojí Loki a vydali se Thorovi na pomoc.

Na Zemi se utkali s Destroyerem, kterého zde vyslal Loki, a po jeho útoku na New York museli zjednat pořádek v devíti říších. Po bitvě o Vanaheim zůstal Hogun se svými lidmi a postaral se o jejich bezpečí. Brzy však nastala konvergence a Vanaheimem proletěly dvě stíhačky, které odpálily rakety. Hogun byl této události svědkem.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

válečník…

2.3.2021 | 20:53:31
Lord Okakek

Zasloužil by si víc prostoru

3.5.2019 | 20:38:55

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama