Jimmy Woo

Jimmy Woo

Bývalý agent S.H.I.E.L.D.u a nynější agent FBI, který byl nasazen na Ant-Mana během jeho domácího vězení.

Sezóny 3
2018 - 2023

Informace

Celé jméno: James Woo
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Představitel: Randall Park
Poprvé se objevil v:
Yellow Claw #1 (říjen 1956)

Filmy

O Jamesovi

Jimmy Woo je slavný komiksový agent, který se na stránkách komiksů začal objevovat daleko před tím, než vznikla většina nám známých superhrdinů. Za těch několik let prostřídal hned několik špionážních organizací a dělal například pro FBI, S.H.I.E.L.D., Agents of Atlas nebo Protectors. Momentálně je hlavou Atlas Foundation, společnosti, která se datuje až k Čingischánovi.


Mezi jeho nepřátele patří Mister X, Yellow Claw, Centurius nebo Cold Warrior.

Komiksy

Jimmyho rodinná minulost se datuje až do doby Čingischána. Za tu dobu mezitím vznikla společnost Atlas Foundation, u níž bylo předpovězeno, že nynějšího vůdce jednoho dne nahradí právě Jimmy. Aby ho nestihl tenhle osud, přestěhovala se rodina do USA, kde dali Jimmyho na policejní kariéru, což hrálo drakovi, který to předpověděl, do karet. V padesátých letech se Jimmy připojil k FBI. Jelikož studená válka hrála kvůli Jimmyho původu v jeho neprospěch, vyslali z Atlasu svého agenta, který měl fungovat jako Jimmyho nepřítel na opačné straně barikády.

Z Jimmyho se stal jakýsi odborník na Yellow Clawa a vyřešil s ním mnoho případů. V roce 1958 byl unesen prezident Eisenhower a Jimmy proto založil tým zvaný G-Men. Jeho součástí bylo několik tehdejších superhrdinů, ale po šesti měsících byl tým rozpuštěn. Jimmy se proto později přidal k tým Stark Seven, který založil Howard Stark. Jakmile splnil vůči Howardovi veškeré závazky, odešel a vrátil se ke klasické práci pro vládu. Stále mladistvý Woo se poté přidal ke S.H.I.E.L.D.u, u kterého nějaký ten čas pobyl.

Během poslední mise zmizel a S.H.I.E.L.D. nalezl celý jeho tým mrtvý, pouze Jimmyho nepřátelé nezabili, ale musel být dán na podporu života. V tuto chvíli byli k Jimmymu přivedeni bývalí členové G-Men, včetně Marvel Boye, který pomocí svých schopností zrekonstruoval Jimmyho zohavené tělo. Naneštěstí jej naposledy vidět v padesátých letech, takže Jimmymu vrátil jeho mládí. Jimmy poté pátral po tom, co se mu stalo a nakoec se opravdu stal hlavou Atlas Foundation.

Filmy, seriály a další média

Jimmy Woo se objevil v seriálu The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, kde jej namluvil Nolan North. Na poli videoher jste si za něj mohli zahrát v Marvel Heroes, kde mu zase propůjčil hlas James Sie. Hrát jste za něj mohli hrát také v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Podle toho co víme, Woo pracoval chvíli pro S.H.I.E.L.D., dokud se nerozpadl. Jako většina slušných agentů si i Woo našel práci u FBI, kde si dokonce vysloužil vlastní jednotku. Jeho největším případem se stal Scott Lang, který dostal po Občanské válce domácí vězení a Woo na něj měl dohlížet. I když Scott vždycky unikl, Woo jej nalezl v pořádku doma, jelikož to vždycky stihl dobře načasovat. Woo zároveň pátral po Scottových bývalých kolezích, od kterých získal zmenšovací technologii, ale když se mu podařilo je lapit, zmizeli. Scottovi nakonec domácí vězení skončilo a Woo byl nucen jej propustit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama