M'Baku

M'Baku

Vůdce klanu Jabari, který se ucházel o wakandský trůn, ale nakonec zmoudřel.

Sezóny 3
2018 - 2022

Informace

Celé jméno: M'Baku
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Peter David, Kevin Maguire
Představitel: Winston Duke
Poprvé se objevil v:
Avengers #62 (březen 1969)

Filmy

O M'Bakuovi

M'Baku je vůdcem klanu Jabari, známého také jako kult Bílých goril. V komisech vystupuje pod jménem Man-Ape, mocný válečník s nadlidskou silou. Mnohokrát se pokoušel uzurpovat si wakandský trůn pro sebe, ale v cestě mu stál Black Panther. Spolu s dalšími padouchy se utkal s Avengers, ale neuspěl. Ve filmovém světě je nám představen jako muž, který si nemyslí, že by byl T'Challa hoden, ale nakonec jej začne následovat. Z jeho kmene navíc tvůrci udělali vegetariány, tedy alespoň takové, kteří se živí rybami.

Mezi jeho nepřátele patří Black Panther, Erik Killmonger, Zuri, Wonder Man nebo Thing.

Komiksy

Mladý M'Baku se narodil a byl vychován ve vesnici Jabari ve Wakandě, kde se vypracoval až na jednoho z největších afrických válečníků. Když se Black Panther vypravil do Ameriky, M'Baku se rozhodl, že získá jeho trůn pro sebe. Aby měl proti svému sokovi nějakou šanci, obnovil zakázaný kult Bílých goril a pomocí rituálu zvýšil svojí sílu. Když se Panther vrátil spolu s Avengers do Wakandy, čekalo na něj překvapení v podobě Man-Apea, jak si M'Baku začal říkat. Man-Ape Panthera porazil, ale král Wakandy na něj shodil sochu, která jej pohřbila.

Panther se vrátil do New Yorku a M'Baku byl osvobozen svými příznivci. Man-Ape uzavřel spojenectví s Lethal Legion a unesl Pantherovu přítelkyni Monicu Lynne. S pomocí Avengerů jej africký hrdina opět porazil a z Wakandy pod trestem smrti vykázal. Během Občanské války zastupoval svůj kmen a později byl zabit totemovým lovcem Morlunem.

Filmy, seriály a další média

V televizi jste mohli Man-Apea poprvé spatřit v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa, kde vystupoval jako antagonista. Na poli videoher jste se s ním mohli setkat v Marvel: Ultimate Alliance 2, Marvel: Avengers Alliance a Marvel Heroes. Za M'Baku jste si jinak mohli zahrát v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

M'Baku vyrostl v kmenu Jabari, který se radši držel života bez technologií. Z chlapce nakonec vyrostl vůdce kmene a rozhodl se, že vyzve krále Wakandy, aby rozšířil svou moc. S T'Challou se utkal na Válečnických vodopádech, kde jej mladý král porazil a ušetřil. Následně se země zmocnil jistý Erik Killmonger, který byl T'Challovým bratrancem. Když si všichni mysleli, že T'Challa zemřel, M'Baku nalezl jeho tělo a postaral se o něj. Nakonec uzavřel s mladým králem spojenectví a nenáviděného Erika se zbavili.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama