Mantis

Mantis

Empatická mimozemšťanka, která celý život žila mimo civilizaci. Po setkání Petera se svým otcem se přidala ke Strážcům Galaxie, kteří se pro ní stali novou rodinou.

Sezóny 2
2017 - 2018

Informace

Skutečné jméno: neznámé
Výška: 1,67 m
Váha: 52 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Steve Englehart, Don Heck
Představitelka: Pom Klementieff
Poprvé se objevila v:
Avengers #112 (červen, 1973)

Filmy

O Mantis

Mantis je výsledkem experimentu Kree, který byl prováděn na lidské dívce. Je zběhlá v telepatii, empatii, ovládá astrální projekce, okolní vegetaci a má dar předvídání. Kromě toho má kompletní kontrolu nad svým tělem a po mnoho let trénovala bojová umění. Jedná se také o jednu z mála postav, jež cestovala napříč komiksovými univerzy. Poprvé se objevila u Marvelu, poté přešla k DC, Eclipse, Image a nakonec zpátky k Marvelu.

Mezi její nepřátele patří Sběratel, Grandmaster, Kang, Libra, Magus nebo Thanos. Je matkou Sequoiiho a jejím manželem je Swordsman.

Komiksy

Mantis se narodila ve Vietnamu, kde byla zanechána sektě Kree. Kree věřili, že by se mohla stát Celestial Madonnou a družkou nejstaršího člena Cotati na Zemi, čímž by se stala matkou Celestial Messiaha, nejdůležitější bytosti ve vesmíru. Sekta ji cvičila v bojových uměních, a když dosáhla dospělosti, vymazali ji mysl a poslali do světa, aby získala životní zkušenosti.

Z dívky se stala prostitutka ve vietnamském baru, kde potkala Swordsmana. Začala mu pomáhat a stala se spojenkyní Avengers. Spolu s nimi zažila nesčetná dobrodružství, při nichž narazila na svého otce, který si začal říkat Libra a stal se členem zlého Zodiacu.

Poté co ji unesl Kang, tak byla její identita Madonny vyzrazena. Kang poté zabil Swordsmana a Mantis jej sama pohřbila. Ten byl poté vzkříšen rasou Cotati a Mantis si jej vzala za muže. Nakonec porodila syna Sequoiu, přijala jméno Mandy Celestine a žila s ním rok v Connecticutu. Syna poté nechala s otcovými lidmi a odletěla do vesmíru bojovat proti Elders of the Universe. V této době začala Mantis zelenat.

Její osobnost byla v jistou chvíli rozložená na fragmenty a Mantis putovala světem, aby ji dala zase dohromady. Po zkompletování své osobnosti vyrazila proti Thanosovi, který ji chtěl zabít syna. Mantis se nakonec přidává ke Strážcům Galaxie a pomáhá jim v jejich základně na Kdovíkde. Má zde velmi důležitou roli, jelikož musí držet pohromadě několik zcela výjimečných a odlišných osobností.

Během invaze Skrullů je pak zjištěno, že Star-Lord přinutil Mantis, aby použila své schopnosti na členy týmu, čímž je donutila se ke skupině přidat. Většina členů díky tomu odešla. Později Petera zachránila před Spartaxkými vojáky, ale odmítla se přidat k novému složení Strážců.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v seriálu Guardians of the Galaxy, který spadá do většího univerza. Zahrát jste si za ní pak mohli v Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon a Lego Marvel's Avengers. Postava se objevila rovněž v Marvel: Avengers Alliance, Marvel Future Fight nebo Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Když byla Mantis ještě malá, ujal se jí Ego a odnesl jí na svou planetu. Zde žila sama pouze s Egem a za celý svůj život nikoho jiného nepoznala. Mantis Egovi důvěřovala a za pomocí svých schopností mu pomáhala usnout. Jelikož se s nikým nestýkali, nemohla se Mantis dostatečně naučit interagovat s ostatními bytostmi. Veškerá pravidla ohledně chování nebo emocí ji byli dost cizí.

Pár měsíců po bitvě o Xandar se Strážci Galaxie stali dostatečně slavnými, aby je Ego mohl najít. Věděl, že Peter je jeho syn, jelikož dokázal udržet kámen nekonečna. Mantis je spolu s Egem potkala na planetě Berhert, kde tým po souboji se Suverény havaroval. Většina týmu letěla s Egem, akorát Rocket, Groot a Nebula zůstali u Milana, aby jej opravili.

Cestou na Egovu planetu předvedla Mantis týmu své schopnosti. Přede všemi odhalila Peterovo největší tajemství, kterým především pobavila Draxe. Po celou dobu se pak Strážcům snažila říct, že Ego je zlý, ale nenašla k tomu odvahu. Poté co byla pravda konečně odhalena, Mantis se přidala ke Strážcům a postavila se svému bývalému pánovi. Na rozdíl od Nebuly pak v týmu zůstala.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Cute

12.5.2021 | 11:50:22
Kalam

nejvíc cute postava

28.11.2017 | 15:46:04
Kothy

Zajimava postava :)

12.5.2017 | 12:33:25

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama