Avengers Maria Hill

Maria Hill

Maria Hill

Pravá ruka Nicka Furyho, která k Iniciativě Avengers zprvu má své výhrady.

Sezóny 6
2012 - 2019

Informace

Výška: 1,78 m
Váha: 61 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Brian Michael Bendis a David Finch
Představitelka: Cobie Smulders
Poprvé se objevila v:
New Avengers #4 (duben 2005)

Filmy

Seriály

Agents of S.H.I.E.L.D. (2013–2015)


O Hillové

Pravá ruka Nicka Furyho, se kterou si není radno zahrávat. Furymu bezmezně věří, ale i to má své hranice. Zvládla se vypracovat na devátou úroveň prověrky a za Furyho mnohokrát zaskakovala, když byl nedostupný. Je zkušenou bojovnicí a střelkyní z několika typů zbraní. V komiksech měla zálusk na Cyclopse a ve volném čase hrála Fantasy Football. Když bylo třeba, užívala LMD, podobně jako jiní agenti na vysokých úrovních.

Mezi její nepřátele patří Baron Zemo, Sauron, Victoria Hand, Owl nebo Teen Abomination.

Komiksy

Narodila se v Chicagu a její matka zemřela při narození. Otec jí z toho nikdy nepřestal vinit, proto z Marii vyrostla žena se studeným srdcem. Kvůli jejím stykům v Madripooru se na ní brzy strhla pozornost, jelikož byla považována za kriminálnici. Nakonec se přidala k S.H.I.E.L.D.u a po Furyho skandálu s Tajnou válkou v Latverii nahradila svého nadřízeného ve vedení. Fury se mezitím stáhl do neznáma. Hillová hned ukončila podporu S.H.I.E.L.D.u pro superhrdiny a snažila se zabránit Avengers v reformování.

Svým přístupem si snižila popularitu mezi hrdiny, ale získala si respekt Tonyho Starka. Během Občanské války byla pro registraci superhrdinů. Starkovi poté předala místo ředitele S.H.I.E.L.D.u a stala se jeho pravou rukou. Když nastala Tajná invaze, opětovně se spojila s Furym, který se zničehonic vrátil do světa. Po této invazi byl S.H.I.E.L.D. nakonec zrušen a Stark s Hillovou byli hledání silami Normana Osborna.

Po nějaké době opět vedla S.H.I.E.L.D. a začala s projektem Kobik, kvůli kterému vznikla z kosmických kostek živá bytost. Původně měly kostky pouze změnit realitu ve prospěch S.H.I.E.L.D.u, ale celé se to zvrtlo. Kobik nakonec začala spolupracovat s Red Skullem, který z Kapitána Ameriky udělal člena Hydry.

Filmy, seriály a další média

S Hillovou jste se mohli setkat v animovaném seriálu Iron Man: Armored Avengers, kde má postava ruský akcent. Vyskytla se také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa a Marvel Disk Wars. Roli měla také v animovaných filmech Iron Man: Rise of Technovore a Avengers Confidential: Black Widow & Punisher. Jako hratelná postava vystupuje v LEGO hrách od TT Games, zatímco v doprovodné roli v Marvel: Ultimate Alliance 2 a Marvel: Avengers Alliance.

Marvel Cinematic Universe

Hillová se během své přítomnosti v S.H.I.E.L.D­.u rychle vypracovala nahoru a stala se pravou rukou Nicka Furyho. Stejně jako její nadřízený věřila, že Tesseract může světu přinést čistou energii. Když však jeho portálem přišel Loki, ovládl několik agentů a jejich základna byla zničena. Hillová a Fury hned začalo dohromady dávat tým superhrdinů, kteří měli zachránit svět před blížící se válkou. Celé to pozorovali z Helicarrieru, jenž byl nakonec napaden Lokiho žoldáky. S.H.I.E.L.D. přišel o agenta Coulsona, kterého Fury nechal později oživit. Lokiho i Tesseract si Thor nakonec odvedl do Asgardu, kde bylo třeba připravit soud a opravit Bifrost.

Oživlému Coulsonovi pomohla Hillová sestavit tým, i když pravdou je, že jej celý vymyslela agentka May. Pár měsíců poté se S.H.I.E.L.D. rozpadl, jelikož byla uvnitř něj Hydra. Zachránila Kapitána Ameriku a jeho přátele ze zajetí a odvedla je k Furymu, o jehož přežití věděla jako jediná. Po zničení Helicarrierů Hydry začala pracovat u Starka a z povzdálí spolupracovala s Coulsonem, který S.H.I.E.L.D. budoval od základů.

Právě díky Coulsonovi mohla Hillová říct Avengers o Lokiho žezlu v Sokovii. Poté byl stvořen Ultron a Hillová se vydala zpět za Furym. Bývalý šéf S.H.I.E.L.D.u dos­tal od Coulsona svůj starý Helicarrier, s jehož pomocí mohli osvobodit obyvatele Sokovie z jisté zkázy. Po osvobození občanů se vrátila v Avengers, pro které začala pracovat v jejich zařízení nedaleko New Yorku.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
OliviaBenson.

ať už Robin či Hillová, žeru ji :D <3

26.6.2017 | 22:14:11
Kothy

Sikovna agentka.

26.6.2017 | 14:33:34
WILLIAM_MOINSPIELD

zmrdi dit to je robin :-)

20.8.2015 | 10:11:32
Čelo

Robin je Robin :D

29.5.2014 | 16:52:12

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie