Avengers Maya Hansen

Maya Hansen

Maya Hansen

Brilantní vědkyně, která vytvořila smrtící Extremis, látku původně určenou k vylepšení lidské rasy.

Sezóny 1
2013 - 2013

Informace

Celé jméno: Maya Hansen
Výška: 1,70 m
Váha: 63 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Warren Ellis, Adi Granov
Představitelka: Rebecca Hall
Poprvé se objevila v:
Iron Man Vol 4 #1 (leden 2005)

Filmy

O Maye

Maya je brilantní vědkyně, která spolu s Aldrichem Killianem vyvinula látku zvanou Extremis. Tato nevyzpytatelná směs měla vytvořit nové supervojáky, kteří budou silnější, rychlejší a zvládnou zregenerovat jakékoliv zranění. Když Maya zjistila, co s látkou zamýšlí teroristé, kontaktovala Tonyho Starka, aby celý problém vyřešil.


Mezi její nepřátele patří Mandarin, Mallen a ve filmu také samotný Killian.

Komiksy

Jako zaměstnankyně FuturePharm vytvořila spolu s Aldrichem Killianem Extremis. Tenhle techno-organický virus kompletně přepsal genetický kód a posunul lidi na novou úroveň. Extremis znásobil lidem jejich stávající schopnosti a dodal jim regeneraci a schopnost střílet elektřinu a chrlit oheň. Maya nakonec zjistila, že Aldrich prodal vzorek teroristům a spáchal sebevraždu.

Maya se proto obrátila na přítele ze studií, Tonyho Starka. Aby mohl Stark zločince porazit, nechal se nadopovat upravenou verzí Extremisu. Nakonec vyšlo najevo, že to bylo Maya, kdo nechal vzorek zmizet. Mladá vědkyně zůstala na nějakou dobu ve vězení, odkud ji zachránil Tony, aby mu pomohla zpravit jeho mozek. Maya pod ním poté pracovala v S.H.I.E.L.D.u.

O pár let později byla unesena AIMem, který ji donutil vytvořit nový Extremis. Při pokusu o útěk byla jedním z jejich vylepšených agentů zabita. Těsně před svou smrtí ještě stihla kontaktovat Tonyho, že je Extremis opět na světě a je třeba jej zneškodnit.

Filmy, seriály a další média

S podobou z Iron Mana 3 se objevila jako hratelná postava v LEGO Marvel's Avengers. Mayu získáte za projetí kola podle již zmíněného filmu. Mise začíná ve Starkově domě, odkud se hned přesouváme k mladému Harleymu. Třetí část již míří do finále, kde Stark s pomocí Rhodese čelí Killianovi.

Marvel Cinematic Universe

S revolučním procesem, který přepíše genetický kód, přišla Maya Hansenová před rokem 1999. Na přelomu tisíciletí poznala Tonyho Starka a Aldriche Killiana. Tonymu svůj nedokonalý projekt ukázala a on se pokusil vyřešit chybu. Po jejich milostné chvilce Mayu opustil a několik let jit neviděl. Maya se však spojila s Killianem a Extremis dohnala téměř k dokonalosti. Killianovi z nějakého důvodu veřila, i když vytvořil Mandarina, postavu vyvolávající teror.

Tonyho šla požádat o pomoc, aby svojí rovnici dokončil. Problém však bylo, že Tony vyhlásil Mandarinovi válku, tak jej chtěla také zachránit. Přišla však v nesprávnou dobu, protože bombardování již začalo. Maya se proto vyzpovídala Pepper ohledně Killiana. Aldrich však obě ženy unesl a čekal na znovuobjevení Tonyho. I Iron Man byl nakonec zajat a Maya byla před jeho očima zastřelena, aby Tony dostal důvod rovnici dokončit. Hrdinný Avenger se však nevzdal a šíleného vědce porazil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie