N'Jobu

N'Jobu

Bratr T'Chaky a otec Erika Killmongera, který zradil svou vlast.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: N'Jobu
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Reginald Hudlin, John Romita Jr
Představitel: Sterling K. Brown
Poprvé se objevil v:
Black Panther Vol 4 #2 (květen 2005)

Filmy

O N'Jobovi

Postava N'Jobu v komiksech neexistuje, ale inspiraci si bere ze S'Yana, T'Chakova bratra, který byl skvělým bojovníkem a myslitelem. Kdysi držel titul Black Panthera a byl znám jako S'Yan Rychlý. S'Yan nebyl na rozdíl od N'Jobu žádný zrádce a věrně sloužil svému synovci jako jeho rádce. Po boku svého synovce stál až do samotného konce, kdy byl zabit v důsledku Doomovy války. S'Yan se tehdy obětoval a schytal střelbu místo královny Ramondy. Druhou postavou, kterou se tvůrci při tvorbě N'Jobu inspirovali je Killmongerův nejmenovaný otec, o kterém jsme slyšeli jen z doslechu.


Marvel Cinematic Universe

N'Jobu se narodil jako syn krále Azzuriho, který po jeho smrti dostal jeden z královských prstenů. Zatímco se jeho bratr stal králem a Black Pantherem, N'Jobu se přidal k tajné policii a začal pracovat v Oaklandu v Kalifornii. Zde potkal americkou ženu, se kterou zplodil syna jménem Erik. N'Jobu svému synovi vyprávěl příběhy o Wakandě a slíbil mu, že se tam spolu vypraví. Během své izolace si nakonec utvořil názor, že je třeba podpořit utlačované potomky Afričanů po celém světě. S pomocí Klaua chtěl dosáhnout světové revoluce a proto mu pomohl ukrást vibranium.

Od svého přítele Zuriho se brzy král doslechl o tomto zločinu. Zuri se vydával za N'Jobova společníka a králi na něj donášel. T'Chaka nakonec svého bratra navštívil a oznámil mu, že o jeho zločinech ví. N'Jobu se nakonec pokusil zabít Zuriho, ale jeho bratr mu v tom zabránil a zavraždil jej svými drápy. Jeho syn se nakonec rozhodl, že se pomstí, což vedlo k dlouhému výcviku.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama