Avengers N'Jobu

N'Jobu

N'Jobu

Bratr T'Chaky a otec Erika Killmongera, který zradil svou vlast.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: N'Jobu
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Reginald Hudlin, John Romita Jr
Představitel: Sterling K. Brown
Poprvé se objevil v:
Black Panther Vol 4 #2 (květen 2005)

Filmy

O N'Jobovi

Postava N'Jobu v komiksech neexistuje, ale inspiraci si bere ze S'Yana, T'Chakova bratra, který byl skvělým bojovníkem a myslitelem. Kdysi držel titul Black Panthera a byl znám jako S'Yan Rychlý. S'Yan nebyl na rozdíl od N'Jobu žádný zrádce a věrně sloužil svému synovci jako jeho rádce. Po boku svého synovce stál až do samotného konce, kdy byl zabit v důsledku Doomovy války. S'Yan se tehdy obětoval a schytal střelbu místo královny Ramondy. Druhou postavou, kterou se tvůrci při tvorbě N'Jobu inspirovali je Killmongerův nejmenovaný otec, o kterém jsme slyšeli jen z doslechu.


Marvel Cinematic Universe

N'Jobu se narodil jako syn krále Azzuriho, který po jeho smrti dostal jeden z královských prstenů. Zatímco se jeho bratr stal králem a Black Pantherem, N'Jobu se přidal k tajné policii a začal pracovat v Oaklandu v Kalifornii. Zde potkal americkou ženu, se kterou zplodil syna jménem Erik. N'Jobu svému synovi vyprávěl příběhy o Wakandě a slíbil mu, že se tam spolu vypraví. Během své izolace si nakonec utvořil názor, že je třeba podpořit utlačované potomky Afričanů po celém světě. S pomocí Klaua chtěl dosáhnout světové revoluce a proto mu pomohl ukrást vibranium.

Od svého přítele Zuriho se brzy král doslechl o tomto zločinu. Zuri se vydával za N'Jobova společníka a králi na něj donášel. T'Chaka nakonec svého bratra navštívil a oznámil mu, že o jeho zločinech ví. N'Jobu se nakonec pokusil zabít Zuriho, ale jeho bratr mu v tom zabránil a zavraždil jej svými drápy. Jeho syn se nakonec rozhodl, že se pomstí, což vedlo k dlouhému výcviku.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie