Avengers Nakia

Nakia

Nakia

Wakandská špiónka a přítelkyně Black Panthera.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: Nakia
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Christopher Priest, Mark Texeira
Představitel: Lupita Nyong'o
Poprvé se objevil v:
Black Panther Vol. 3 #1 (listopad 1998)

Filmy

O Nakii

V komiksu Dora Milaje, ve filmech členka tajné policie Wakandy, tak jako tak jí šlo vždycky o bezpečí její země. V obou případech šlo navíc o přítelkyni Black Panthera. V komiksech však nakonec přešla na druhou stranu barikády, kdy přijala jméno Malice a postavila se proti Black Pantherovi. Nakia je jinak skvělou bojovnicí, která ovládá hned několik typů zbraní.


Mezi její nepřátele patří Achebe, Monica Lynne, Dakota North nebo Everett Ross.

Komiksy

Nakia vyrostla v rybářské vesnici ve Wakandě. Již odmala byla vychovávána jako jedna z Dora Milaje, králova harému a tělesné stráže. Ve čtrnácti letech byla přijata do paláce a užívala si dětství, o kterém se většině domorodcům ani nesnilo. Během pobytu v paláci začala mít obsesi se svým králem, kterého si chtěla vzít za muže. Jednou se dokonce ponořila padesát stop pod vodu, jen aby získala královu pozornost. Panther jí musel dát ústní resuscitaci, což si dívka užila.

Král však bral svou stráž čistě ceremoniálně a neměl s ní žádné vztahy. Jednoho dne se vše změnilo, když se dostal pod moc Mephista a Nakiu políbil. Kvůli tomu se do něj zamilovala ještě víc a naplánovala smrt jeho americké přítelkyně. Nakia mu o její smrti lhala, ale Panther do ní viděl a propustil jí ze svých služeb. Když prchala z paláce, narazila na Pantherova nepřítele Acheba, který jí mučil a nechal jí napospas smrti. Zachránil ji však Killmonger, který ji uzdravil a dodal ji nadlidskou sílu. Z Nakii se stala Malice a začala bojovat po jeho boku.

Malice do svého arzenálu brzy přidala toxickou rostlinu Jufeiro, po které muži šílí. Začátek její pomsty byla zpráva, kterou poslala na wakandský konzulát: „Je mrtvá“. Panther brzy přišel nato, že je za tím právě Malice a vytušil, které ženy z jeho života by mohly být jejími cíly. Když dívku zastavil, pohrozil ji, že zničí její vesnici, pokud mu nedá protijed na svou rostlinu. Malice mu ustoupila a následně uprchla a Panther už jí nikdy nevysledoval.

Filmy, seriály a další média

Jako Malice se v roce 1994 představila v animovaném seriálu Fantastic Four Susan AKA Invisible Woman, kterou pod svou kontrolu získal Psycho-Man. Samotná Nakia se pak měla cameo v seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, kde vystupovala jako členka Dora Milaje.

Marvel Cinematic Universe

Nakia byla v krátkém vztahu s Black Pantherem, ale dlouho jim to nevydrželo. T’Challa se musel naučit, jaké je to být králem, zatímco Nakia se připojila k tajné policii Wakandy. Byla přidělena do Nigerie, kde sledovala obchodníky s bílým masem. O dva roky později, když byla operace naplno rozjetá, jí vyzvedl T’Challa, jelikož jeho otec zemřel a on musel podstoupit korunovaci. Dvojice si k sobě zase našla cestu a romantický vztah fungoval. Wakandu však ovládl Erik Killmonger, a když byl T’Challa prohlášen za mrtvého, Nakia odvedla jeho rodinu do bezpečí. T’Challa se nakonec vrátil a Wakandu zachránil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie