Avengers Peggy Carter

Peggy Carter

Peggy Carter

Teta Sharon Carterové a jedna z nejlepších agentech SSR a S.H.I.E.L.D.u.

Sezóny 4
2011 - 2015

Informace

Skutečné jméno: Margaret Elizabeth Carter
Výška: 165 cm
Váha: 46 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Hayley Atwell
Poprvé se objevila v:
Tales of Suspense #75 (březen, 1966)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)
Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)
Avengers: Age of Ultron (2015)
Ant-Man (2015)


Seriály

Agents of S.H.I.E.L.D. (2014)
Agent Carter (2015–16)

O Peggy

Peggy je zvláštní agentka, která během druhé světové války bojovala po boku Kapitána Ameriky. Dvojice do sebe byla zamilovaná, ale kvůli Kapitánovu zmizení se jejich vztah nenaplnil. Její neteř Sharon s Kapitánem taktéž navázala vztah a stala se jednou z nejlepších agentek S.H.I.E.L.D.u. Samotná Peggy se ve filmovém světě podílela na zrodu S.H.I.E.L.D.u. Americká hrdinka nakonec zemřela v pětadevadesáti letech na stáří.

Mezi její nepřátele patří Doctor Faustus, Madame Masque, Red Skull nebo Kraken.

Komiksy

Narodila se v Richmondu ve Virginii a během druhé světové války se rozhodla ukončit nacistickou vládu v Evropě. Náctiletá Peggy se přidala k francouzskému odboji, kde se prokázala jako zkušená agentka. Několik operací bojovala po boku Kapitána Ameriky, do kterého se zamilovala. Rogers její lásku opětoval, ale musel odejít na jiné mise. V roce 1944 se opět spojili, aby zastavili nebezpečné vědce.

Carterovou nakonec v Paříži chytilo Gestapo. Město bylo však brzy osvobozeno, ale Carterová byla blízko výbuchu, který ji způsobil amnézii. Carterová musela zůstat u rodiny, kde se postupně léčila. Peggy byla psychicky i emočně nesvá a neustále volala Kapitána Ameriku. Po jeho údajné smrti odmítla jakýkoliv kontakt a neustále chodila ve smutečním oblečení.

Časem bylo odhaleno, že Peggy spolupracovala s Howardem Starkem a Woodym McCordem, když v Sibiři roku 1952 přistála mimozemská loď. McCord považoval vetřelce za hrozbu a chtěl jej eliminovat, jako to udělal všem ostatním mimozemšťanům, které objevil. Vetřelci spolu s agenty zastavili Hydru, která jim chtěla ukrást loď. Poté návratu Carterové a ostatních do Ameriky se vetřelci spolčili s Antonem Vankem.

Peggy se později přidala k S.H.I.E.L.D.u a v roce 1966 testovala spolu s Duganem nové vybavení pro Helicarrier. V následujících letech se mnohokrát utkala s Doctorem Faustusem. Kapitán Amerika se nakonec vrátil a Carterová si nechala své pocity k němu pro sebe. Nic mezi nimi nevzniklo a dvojice zůstala přáteli. Vztah však navázala s Gabem Jonesem. Časem začala pracovat pro Avengers, a když se její život chýlil ke konci, zůstala v pečovatelském domě. Její pohřeb pak navštívili Rogers, Dugan i Nick Fury.

Filmy, seriály a další média

V animované podobě jste mohli Carterovou spatřit v Kapitánově segmentu The Marvel Super Heroes. Později se objevila v Avengers Assemble, kde si její roli zopakovala Hayley Atwell. Herečka jí také dabovala ve hrách Captain America: Super Soldier a LEGO Marvel's Avengers. V podobě Kapitána Ameriky se objevila v Marvel Puzzle Quest v rámci Rogersova pětasedmdesátého výročí. Hrát za ní můžete také v mobilní hře Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Peggy se narodila 9. 4. 1921 mladému páru v Londýně. Již od dětství chtěla zažívat dobrodružství, v čemž jí podporoval její starší bratr Michael, kterého obdivovala. Její matka však chtěla, aby z ní vyrostla pravá dáma. V počátcích druhé světové války lámala kódy v Bletchley. Touto dobou se pak zasnoubila s Fredem Wellsem. Díky jejímu bratru Michaelovi byla navržena do SOE, což původně odmítla. Po jeho smrti však změnila názor, zrušila zásnuby a vydala se sloužit vlasti. Brzy se přidala k MI5, odkud byla rázem převelena k SSR.

V SSR měla Peggy sloužit jako poradce. V červnu 1943 dohlížela nad výcvikem mužů ve Phillipsově základně. Z vojáků mělo vedení vybrat nejlepšího kandidáta, který by se hodil pro jejich projekt supervojáka. Tím nejvhodnějším se nakonec stal Steve Rogers, který se stal Kapitánem Amerikou. Hned po proměně v prvního amerického hrdinu byl tvůrce séra Erskine zabit.

Carterová se snažila vraha lapit, ale marně. Kapitán se k němu sice dostal, ale služebník Hydry spáchal sebevraždu. Jelikož byl Kapitán jediným supervojákem, neměl pro něj Erskine žádné využití. Z Rogerse se stala cvičená opička, které dala Carterová cíl až v Itálii. Rogersův nejlepší přítel byl zajat a on se jej vydal zachránit. Z Kapitána byl brzy americký hrdina a Peggy bojovala po jeho boku.

Mladí hrdinové bojovali po celé Evropě. V květnu 1945 vpadli do hlavní základny Hydry, kdy Kapitán Amerika zmizel a skončil u ledu. V následující operaci zajala Carterová generála Reinhardta, kterému zabavila tajemný Obelisk. Němci se brzy vzdali a válka byla vyhraná. Peggy zůstala u SSR, ale musela dělat kancelářskou práci, jelikož ji muži podceňovali. K akci se dostala brzy, když byl Howard Stark obviněn z vlastizrady a Peggy musela dokázat jeho nevinu. Během další mise musela zabránit Whitney Frostové v získání temné hmoty. Touto dobou navázala vztah s Danielem Sousou, který se patrně stal jejím manželem. Potvrzené to ale není.

Po operaci se Zodiacem v roce 1949 založila spolu s Howardem Starkem a Chesterem Phillipsem S.H.I.E.L.D., který nahradil zastaralé SSR. Carterová měla se svým manželem syna a dceru. Později měla také neteř, jež byla taktéž skvělou agentkou. V osmdesátých letech spolupracovala s Hankem Pymem, jenž se nechtěl vzdát svých částic a S.H.I.E.L.D. radši opustil. Před rokem 2012 šla do důchodu a byla hospitalizována, jelikož dostala Alzheimerovu nemoc. Rogers se touto dobou probudil z ledu a začal ji navštěvovat. V roce 2016 zemřela Carterová ve spánku a její přátelé byli přítomni na jejím pohřbu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Správná agentka! :D

12.5.2021 | 11:58:48
Kothy

Proste dokonala :)

26.6.2017 | 14:32:34
CoRnDuCK

Boží!

18.6.2017 | 11:53:22

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU