Sif

Sif

Asgardská válečnice a věrná společnice hrdinného Thora. Vládne dvojsečným mečem a štítem.

Sezóny 2
2011 - 2013

Informace

Celé jméno: Sif
Výška: 1,87 m
Váha: 193 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Jaimie Alexander
Poprvé se objevila v:
Journey into Mystery #102 (březen 1964)

Filmy

Seriály

O Sif

V severské mytologii byla Sif ženou Thora a měla s ním dceru jménem Thrud. V komiksovém ani filmovém světě jsme se takového pouta nedočkali, dvojice byla po většinu času pouze přáteli a lásku měli spíše platonickou. Občas mezi nimi vždycky něco vzniklo, ale poté to uhaslo. V komiksech pak byla sestrou Heimdalla, což se do filmů nedostalo, i když nad tím tvůrci uvažovali. Sif patří mezi nejudatnější asgardské válečníky a v boji užívá meče a štítu.

Mezi její nepřátele patří Ares, Destroyer, Enchantress, Loki, Lorelei, Ulik nebo Thanos.

Komiksy

Sif se narodila jako sestra Heimdalla a sdílela s ním všech devět matek. Když byla dítě, měla dlouhé zlaté vlasy a často si hrála s Odinovými syny. Thor a Sif se do sebe v mladém věku zamilovali. Když byla poté Sif unesena Helou, Thor se rozhodl vyměnit svůj život za její. Hela byla jeho ctností ohromena a propustila je oba. Později začal Loki na Sif žárlit a ustřihl ji její zlaté vlasy. Thorovi došlo, že s tím má jeho bratr něco dočinění a přinutil jej dát vše do pořádku. Loki se obrátil na dva řemeslníky, kteří ji vyrobili nové vlasy. Jelikož ale neměl Loki dost zlata, vytvořili černé jako noc.

Thor a Sif se nakonec rozešli a bůh hromů si začal budovat kariéru jako pozemský superhrdina. Zde Thor poznal smrtelnici Jane, což se nelíbilo Odinovi, a proto představil Thorovi dospělou Sif. Thor se do ní opět zamiloval a dvojice si slíbila, že se jednoho dne vezmou. Jejich vztahu však bránila Thorova zodpovědnost bránit Zemi, zatímco Sif preferovala majestátný Asgard. Když Jane začala umírat, předala ji Sif svojí životní sílu. Všichni si mysleli, že se dvě ženy spojily do jedné, ale Sif byla uvězněná v limbu, ze kterého se nakonec dostala.

Sif si časem našla zalíbení v Beta Ray Billovi, který byl hoden nosit asgardské zbraně. Nějaký čas spolu trávili za Zemi a společně bojovali proti různým nepřátelům. Později se zamilovala do keltského boha blesků Leira, který ji nabídl manželství. Sif souhlasila pod podmínkou, že splní dva úkoly. Během prvního měl nalézt Thora a přivést ho zpět domů, což splnil. Během druhého úkolu měl bojovat se samotnou Sif, která arogantního boha porazila.

Po zničení a reinkarnaci Asgardu se Sif objevila v těle nemocné ženy, kde jí Thor nemohl najít. Sif bojovala o svůj život, z čehož měl Loki radost, neboť by se jí nadobro zbavil. Jane Fosterová však poznala, že se Sif v těle skrývá a Thor ji tak mohl zachránit. Později bojovala v bitvě proti Serpentovi, který se vrátil do Asgardu, aby mu vládnul.

Filmy, seriály a další média

Sif jste mohli spatřit ve dvou animovaných filmech, které se jmenují Hulk Vs. a Thor: Tales of Asgard. Roli měla také v animovaných seriálech The Super Hero Squad Show a Avengers: Nejmocnější hrdinové světa. Hrát jste za ní mohli v Marvel: Avengers Alliance, LEGO hrách od TT Games nebo mobilních hrách Marvel: Future Fight a Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Když byla Sif mladá, válečníci ji neuznávali, protože byla žena. Díky Thorovi mohla prokázat své schopnost, načež se stala jednou z nejváženějších válečnic. Vztah navázala s mužem jménem Haldor, kterého však svými schopnostmi zmanipulovala Lorelai a nechala jej zemřít. Mezi ženami vzniklo nepřátelství a Lorelai byla na dlouhou dobu uvězněna.

Thor se měl nakonec stát králem, ale ceremoniál překazili mraziví obři, kvůli kterým vyrazil Thor se svými přáteli do Jotunheimu. Akce pro ně skončila fiaskem, jelikož dorazil Odin, jenž Thora za jeho činy vyhostil. Thorovi přátelé si uvědomili, že za vším stojí Loki a vydali se Thorovi na pomoc. Společně se utkali s Destroyerem a vrátili se zpátky na Asgard.

Po Lokiho bitvě v New Yorku nastal v devíti říších chaos a asgardští válečníci jej museli vyřešit. Poslední bitva se uskutečnila ve Vanaheimu. Thorova přítelkyně Sif byla brzy nato ovládnuta Aetherem, který do Asgardu přivedl temné elfy. Poté co zabili Friggu se skupina rozhodla se pomstít. Sif dostala Jane z Odinova vězení a odvedla ji k Thorovi, který vše nakonec vyřešil.

Společně s Volstaggem poté předala Aether Sběrateli. Její další dobrodružství vedly na Zemi, kde se po několika letech znovu objevila Lorelai. Sif ji společně s Coulsonovým týmem lapila a odvedla na Asgard. Podruhé se s Coulsonem setkala, když jí válečník Kree Vin-Tak vymazal paměť. Hrdinové ze S.H.I.E.L.D.u dali vše do pořádku, i když Sif nesouhlasila s přítomností Inhumans na Zemi.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Úžasná

12.5.2021 | 12:09:20
sábahi

Nejlepší válečník Asgardu, doufám, že ji ještě uvidíme :D

2.3.2021 | 20:58:04
Nitram1980CZ

Váha: 193 kg ?? to snad ne :)

13.4.2020 | 20:07:30
Babylonian

Už by to chtělo románek s Thorem!

13.12.2017 | 14:05:16
Golradir

Doufám, že jí to s Thorem vyjde :)

26.6.2017 | 15:27:34
LIPLIK

doufám, že i přes povinnosti v Blindspot se ukáže v Thorovi 3 :)

26.6.2017 | 15:22:13
Kothy

borka

26.6.2017 | 14:27:00

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama