T'Chaka

T'Chaka

Vůdce Wakandy a otec T'Chally, mocného Black Panthera. Po nešťastných událostech v Sokovii a Lagosu vystoupil na světlo a snažil se prosadit Sokovijskou smlouvu, která by kontrolovala schopnostmi nadané lidi.

Sezóny 2
2016 - 2018

Informace

Celé jméno: T'Chaka
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: John Kani
Poprvé se objevil v:
Fantastic Four #53 (srpen 1966)

Filmy

O T'Chakovi

T'Chaka byl jedním z wakandských králů a Black Pantherů, jehož tituly připadly po jeho smrti jeho synovi T'Challovi. Jeho otcem byl král Azzuri, který vládl Wakandě během druhé světové války. V komiksech byl zabit Ulyssesem Klawem, zatímco ve filmu padl při bombovém útoku, který způsobil Helmut Zemo.

Mezi jeho nepřátele patří Klaw, Helmut Zemo nebo Armless Tiger Man.

Komiksy

T'Chaka byl vládcem Wakandy, který přísahal, že bude chránit posvátný kov známý jako vibranium. Již od mládí byl excelentním válečníkem. Když se narodil jeho bratr S'Yan, on jediný byl vychováván k tomu, aby byl skvělým vládcem a ochráncem. Během druhé světové války se T'Chaka se svým otcem potkal s Kapitánem Amerikou a Nickem Furym, načež společně bojovali proti Baronu Struckerovi a Red Skullovi. Kapitán se do Wakandy později vrátil, protože slyšel o vibraniu, a jelikož si vysloužil královu důvěru, kousek dostal. Na oplátku mu Kapitán věnoval svůj trojúhelníkový štít.

Jednoho dne se Baron Strucker opět pokusil napadnout Wakandu. T'Chaka vedl bitvu z předních linií. I když byli vetřelci vyhnáni, jeho žena N'Yami zemřela při porodu. Jeho syn T'Challa ale přežil. Nějakou dobu nebyl T'Chaka schopen nikoho milovat, dokud nepoznal ženu jménem Ramonda, která mu dala dceru Shuri. T'Chaka nakonec zemřel při atentátu, který naplánoval Ulysses Klaw, věčný nepřítel Wakandy.

Filmy, seriály a další média

T'Chaku jste mohli spatřit v seriálech Fantastic Four, Black Panther nebo Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Roli měl také ve filmu Ultimate Avengers II, kde čelil armádě Chitauri ve Wakandě.

Marvel Cinematic Universe

T'Chaka byl narozen a vychován ve Wakandě, kde se nakonec stal králem. Jednoho dne byl napaden Ulyssesem Klauem, který byl najat k jeho zabití, jenže tento atentát byl neúspěšný. Po problémové misi Avengers v Lagosu vystoupil v médiích, protože na místě zemřelo také několik Wakanďanů. Jako jeden z vážených politiků podporoval Sokovijskou smlouvu, která měla hrdiny omezit a dát je pod kontrolu vlády. T'Chaka ale nešťastně zemřel během bombového atentátu ve Vídni, který zorganizoval Helmut Zemo, jehož plánem bylo poštvat Avengers proti sobě.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Nechal jsi tam Erika hajzle! :D

18.2.2018 | 22:08:51

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama