Wolfgang von Strucker

Wolfgang von Strucker

Vůdce Hydry, který za pomocí Lokiho žezla úspěšně stvořil dva nadané jedince. Své operace řídil ze starého hradu v zapadlé Sokovii, kde jej také nakonec nalezli Avengers.

Sezóny 2
2014 - 2015

Informace

Celé jméno: Wolfgang von Strucker
Barva očí: modrá
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Thomas Kretschmann
Poprvé se objevil v:
Sgt Fury and his Howling Commandos #5 (leden 1964)

Filmy

O Struckerovi

Baron von Strucker je jedním z nejvyšších vůdců Hydry a zapřisáhlý nepřítel S.H.I.E.L.D.u. Komiksový Strucker byl geneticky upraven, aby nestárl, proto s ním hrdinové bojovali za druhé světové války i v přítomnosti. Strucker je také vybaven mechanickým pařátem, který emituje mocné elektrošoky. Zbraň obsahuje také nože, plazmový blaster a teleportační technologii. V krvi má Strucker navíc smrtící spóry, které po své smrti vypustí ven, aby jej pomstily a zabily jeho vraha.

Mezi jeho nepřátele patří Nick Fury, Captain America, Stonewall, Manifold nebo Cable.

Komiksy

Baron von Strucker se narodil ke sklonku devatenáctého století v Bavorsku, přičemž v prusko-francouzské válce získal většinu svých jizev. Za první světové války bojoval za Německo, v této době se také stal vůdcem Hydry. O jednu válku později byl v Hydře již i Red Skull a spolu s ním se Strucker vydal do Wakandy, aby zde získal drahocenné vibranium. Nečekal ale, že zde bude čelit Kapitánu Amerikovi a Black Pantherovi současně, což znamenalo jejich porážku. V šedesátých letech konečně získal svůj slavný pařát, stejně tak byl touto dobou napaden smrtícím virem, který mu zabránil ve stárnutí.

Aby mohl Strucker lépe zvládat ošemetné situace, vytvořil si klona, který unesl Wolverina a vymyl mu mozek, aby zabil skutečného Struckera. To skutečného barona samozřejmě nepotěšilo. O něco později za pomocí svých Secret Warriors Fury zjistil, jak se Struckerovi podařilo nakazit S.H.I.E.L.D. Struckerovi se mezitím podařilo vyjednat s Normanem Osbornem dohodu, aby se nepletl do věcí Hydry.

Filmy, seriály a další média

Struckera jste mohli spatřit v televizním filmu Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D., kde jej ztvárnil Campbell Lane. Objevil se také v seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, // The Super Hero Squad Show// a Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled. Ve světě videoher jste se s ním mohli setkat ve hrách Captain America: Super Soldier a Marvel: Avengers Alliance. Hratelnou postavou pak byl v Lego Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Wolfgang von Strucker byl jedním z vůdců Hydry, který se chopil situace po pádu S.H.I.E.L.D.u a začal ve velkém rozjíždět své operace. Mimo tento život samozřejmě držel svého syna Wernera, kterého to stejně později dohnalo. S pomocí Lokiho žezla a svého věrného doktora Lista se Struckerovi podařilo obdařit sokovijská dvojčata nadlidskými schopnostmi. Než ale byla připravena k boji, napadli jejich základnu v Sokovii Avengers, kterými se Strucker nechal dobrovolně zajmout.

Vůdce Hydry byl předán organizaci NATO, která jej nechala uvěznit. Když se ale Starkovi zběhl Ultron, zavraždil Struckera v jeho cele, čímž předal Avengerům zprávu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama