Quantico Kdo je zrádce po epizodě Cover?

Kdo je zrádce po epizodě Cover?

Kdo je zrádce po epizodě Cover?

Třetí epizoda zamíchala kartami ještě víc a přihodila kupu nových faktů. Pokud už jste chtěli jako zrádce někoho vyloučit, možná tomu je po tomto díle jinak.


9 1
19.10.2015

Ve třetím díle jsme se dozvěděli několik zásadních věcí, takže si je teď pojďme projít a zkusit z toho něco vydedukovat. Epizoda pojednává hodně o psychologii a objevuje se zde i otázka motivace k útoku. Jaký motiv měl terorista k tomu, aby zabil tolik lidí? A proč hodil vinu na Alex? Mohla tohle všechno provést pouze jedna osoba? To asi těžko, když zhruba v okamžiku, kdy postřelili Ryana, Alex ztratila vědomí a probudila se na místě činu. Budoucí agenti a analytici měli na akademii za úkol sepsat profily svých spolužáků. Co jsme se z nich dozvěděli, zas tak překvapivé nebylo. Jisté je, že frekventanti akademie jsou všímaví.

Alex Parrish

V průběhu výcviku na akademii si Alex poranila prst a toto zranění po sobě zanechalo jizvu a změnilo tak otisk jednoho jejího prstu. Na trhavině, kterou si donesla z bytu, však byl otisk stejného prstu, ovšem tak, jak vypadal ještě před zraněním. Někdo tedy musel použít otisky, které jí sejmuli ihned po nástupu na akademii. Kdo se k těm otiskům mohl dostat? Mimo vedení školy to mohl být každý, kdo měl přístup do databáze s otisky. Také jsme se dozvěděli, že nastrčený materiál v Alexině bytě je z armádního vybavení a vyrábí se jen v USA, Británii a v Íránu. Zajímavější byl ale kus drátu, který používá vláda na nukleární hlavice. Ještě zajímavější byl ovšem nový spojenec Alex – Simon.


Vzájemné profilování zanese do vztahů nováčků další antagonismus.

Co se týče psychologického profilování, nosné linky této epizody, tak o Alex napsala Nimah, že potřebuje schválení svého jednání od mužských autorit, což bude zřejmě způsobené absencí otce v jejím životě. Po jeho smrti žila 10 let v Indii, ovšem o jednom roce z tohoto období nemá Alexina rodina žádné informace. Alex se matce moc nesvěřovala, o některých věcech jí dokonce lhala. Její otec byl alkoholik, ale ze záznamů Alex zjistila i to, že jako agent FBI byl hrdinou, který zachránil stovky životů. O důvod víc, proč by se jí FBI chtěla za smrt otce pomstít. Nechtěl však Liam vzbudit u Alex pocity viny? Nevynechal některé zásadní informace?
Pravděpodobnost: 0 %

Simon Asher

Čím víc Simona ostatní znali, tím míň se jim líbil. K tomu se dozvídáme novinku, že ho z akademie nakonec vyhodili. V současné době ale pracuje pro soukromou korporaci a má k dispozici kvalitní technické vybavení a přístup k databázím, kam se běžný člověk jen tak nedostane. A jde mu to s bombami. Navíc je v kontaktu se zástupcem ředitele FBI Claytonem (jímž byl podle tvůrců od začátku, jen jsme ho neviděli). Není tedy za celým útokem Simon a Clayton? Simon byl zpočátku jediný, kdo přišel za Mirandou s návrhem tří lidí na vyloučení. Jeho zdůvodnění bylo sice velice racionální (vyhodit tři nováčky je lepší, než jich vyhodit deset), ale obrátil se tím proti vlastním lidem. Co to vypovídá o jeho charakteru? Zdá se, že nic pěkného. Ačkoli Simona z akademie vyhodili, stejně pracuje jako agent v utajení. Byl v utajení už od začátku svého působení v Quanticu?
Pravděpodobnost: 50 %

Vztah Simona a Ryana se vyostřuje.

Zástupce ředitele Clayton

Do věci je zapojený i samotný zástupce ředitele FBI. Otázkou je, na čí straně stojí. Ví, že Alex je u Simona, mohl by tam naběhnout se zásahovou jednotkou a zatknout ji, ale zatím to nemá v plánu. Říká, že potřebuje zjistit, jaký měla Alex motiv. Věří, že by mohla být nevinná, nebo je za útokem on sám a jenom vyčkává na nejlepší příležitost, jak se jí zbavit? Pokud by šlo o poslední možnost, mohl by ji Simon v nestřeženém okamžiku jednoduše zastřelit a pak říct, že to udělal v sebeobraně. Další z možností je, že moc nedůvěřuje svým podřízeným a chce je nalákat do pasti.
Pravděpodobnost: 40 %

Co plánuje zástupce ředitele Clayton se Simonem?

Liam O'Connor

Jaké povahy byl vztah mezi Liamem a Alexiným otcem? Něco se mezi nimi stalo a je to v záznamech. Podle Alexiny matky to důležité je, protože to před Liamem vytáhne hned jako první věc při rozhovoru s ním, ale Liam to zamete pod koberec. Otázka, co se v minulosti stalo mezi těmito dvěma agenty FBI, je tedy stále otevřená a odpověď na ni bude zřejmě dost zásadní. Tu noc, kdy Alex zastřelila svého otce, vzala její matka vinu na sebe, ale chránila tím nějak i Liama a stále ho chrání.
Pravděpodobnost: 30 %

Liam předal Alex složku jejího otce. S jakým záměrem?

Miranda Shaw

Miranda se pokusí Sítu, matku Alex, přesvědčit, ať stojí při své dceři. Síta ji pozná a naznačí něco ohledně jejího syna. Ten je ve vězení z Mirandina popudu a vypadá to, že se dostane ven na podmínku. Může stát za útokem, který se Mirandě v minulosti povedlo překazit?
Pravděpodobnost: 20 %

Co provedl Mirandin syn, že ho nechala zavřít?

Ryan Booth

V této epizodě jsme se o něm moc nového nedozvěděli, spíše přicmrndával Alex a hádal se se Simonem. Ten si všiml, že Ryan sleduje Alex a celkově se chová podivně a v Ryanově psychologickém profilu uvedl, že bezhlavě plní rozkazy druhých a nic nezpochybňuje. Pokud je tohle to nejhorší, co na něm ostatní našli, získává Ryan cenu za největšího správňáka akademie. Simonova narážka na Timothyho McVeigha byla narážkou na to, že Ryan je válečný veterán, stejně jako byl Timothy McVeight (1968– 2001).
Pravděpodobnost: 20 %

Ryan a Natalie jsou každý na jiné straně barikády. Jeden Alex pomáhá, druhý po ní jde.

Timothy McVeigh stojí za největším teroristickým útokem na americké půdě, pokud nebudeme počítat 11. září. Byl zodpovědný za bombový útok ve federální budově v Oklahoma City, kde zemřelo 168 lidí. McVeigh se jako příslušník americké armády zúčastnil operací v Kuvajtu a jako důvod bombového atentátu v Oklahoma City uváděl pomstu FBI za tragický masakr ve Waco, kde FBI v dubnu 1993 po skoro dvou měsících ukončila obléhání komunity Davidiánů (odnože adventistů sedmého dne). Úřad pro alkohol, tabák, palné zbraně a výbušniny provedl na pozemku razii, jíž se zúčastnilo 76 ozbrojených agentů ATF v neprůstřelných vestách a tři vrtulníky národní gardy. Kvůli úniku informací byl vůdce David Koresh včas varován a razie skončila přestřelkou a následným obléháním ranče. Výsledkem bylo 19 zraněných agentů a čtyři mrtví agenti a u Davidiánů minimálně tři ranění a pět mrtvých. FBI brzy převzala dohled nad případem a obléháním a po několika týdnech podnikla na komplex útok z důvodu podezření hrozby hromadné sebevraždy Davidiánů. Ten měl za výsledek smrt 76 Davidiánů včetně 21 dětí a dvou těhotných žen a 6 agentů ATF. Událost byla vyšetřována Kongresem Spojených států a dodnes je skvrnou v historii amerických ozbrojených složek.

Nimah Amin a Raina Amin

Nimah s Rainou si na akademii před spolužáky nevedly zrovna nejlépe. Natalie v profilování zmínila možnou rozdvojenou osobnost, což je dobrý postřeh, jen ještě nikoho nenapadlo, že jde o dvojčata, která jsou však osobnostně velice odlišná a mají problém se sehrát. Díky tomu byly nejslabším článkem mezi nováčky a obávaly se vyřazení. Díky událostem nakonec zůstávají, ale situaci dala úder (i doslova) Nimah, která odešla a nechala Rainu, ať si poradí sama. Dle tvůrce Joshe Safrana chce ale nejspíš jen Raině udělit lekci a nejspíše se na akademii vrátí.
Pravděpodobnost: 10 %

Natalie uvedla v profilu Nímy rozdvojenou osobnost. Zjistí, že situace je trochu jiná?

Caleb Haas

Caleb stál tuto epizodu trochu stranou, viděli jsme jen pár jeho interakcí z flashbacků z profilování, kde byl označen jako emoční parazit, kalkulující, bez empatie a narcistický sociopat (přesněji jde o narcistickou poruchu osobnosti). Je s podivem, že ho s tímto osobnostním profilem vůbec na akademii vzali, i přes značnou protekci, které se mu dostává. Svým komentářem v profilu Shelby (uvedl pouze: milá) si to u ní hodně vylepšil a v Eliaasovi našel kamaráda na párty.
Pravděpodobnost: 60 %

Našli v sobě Caleb a Elias spojence, nebo jen parťáka na pařby?

Shelby Wyatt

Shelby byla tuto epizodu také spíše upozaděná, v profilech ji zasadila ránu Alex, která o ní napsala, že využívá osobní tragédie (její rodiče zemřeli při 11. září) k ospravedlnění své zjednodušující černo-bílé křížové výpravy. Ta si všimla jejích tajných telefonátů, ale na konci epizody se spolubydlící usmířily, když Alex řekla Shelby o svém otci. Na konci dílu také vidíme, jak Shelby někomu posílá na účet 1 milion dolarů.
Pravděpodobnost: 60 %

Alex a Shelby profilování na chvíli rozdělí, ale na konci epizody si vše vyříkají.

Natalie Vazquez

Všem je zřejmé, že jí jde jen o jedno – být nejlepší. Dozvídáme se, že Natalie má dceru, se kterou jí její (ex)manžel zakázal se vídat. Natalie pomáhá Liamovi při následném vyšetřování, ale více se zatím do děje nezapojila.
Pravděpodobnost: 15 %

Autoři článku a názorů: @Nameless1 & @Lucifrid

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě Cover?

43%
19%
16%
8%
5%
3%
3%
3%
0%
0%
0%
0%
37 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /5

KevSpa

Já hlasuju pořád pro Simona (už od začátku), jsem zvědavá, kdy se to změní. :D

#2 Lucifrid #4 Ptolemai
webmaster
19.10.2015 | 0:46:08
Lucifrid

#1 KevSpa: Nápodobně :D

webmaster
19.10.2015 | 0:48:50
Nameless1

Já o Simonovi pořád přesvědčený nejsem.

webmaster
19.10.2015 | 8:18:14
Ptolemai

#1 KevSpa: Přesně :D

19.10.2015 | 10:55:13
witch.rch

a já se nechám překvapit :-)

20.10.2015 | 22:04:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás