Quantico Kdo je zrádce po epizodě Guilty?

Kdo je zrádce po epizodě Guilty?

Kdo je zrádce po epizodě Guilty?

V deváté epizodě navštíví Quantico Anne Heche coby expertka na sériové vrahy. A jak už to tak v tomto seriálu bývá, i ona něco nepěkného skrývá. A Simona to bude málem stát život.


14 0
7.12.2015

Alex Parrish

V Quanticu pomáhá Alex Liamovi dostat se z krize poté, co jí prozradil pravdu o sobě a jejím otci. Alex s Liamem se tak začíná čím dál víc sbližovat a Ryan tím trpí, protože Alex stále miluje. Alex ve snaze zachraňovat Liama navíc zapomene na všechno špatné, čeho se vůči ní dopustil. Má ho opravdu ráda, nebo se tak jen snaží odčinit pocit viny za vraždu svého otce? V době po bombovém útoku se Alex vydá FBI ve snaze zabránit dalšímu výbuchu. Je však zatčena a čeká ji poměrně brutální výslech, při němž „inkvizitoři“ využijí Alexinu největší slabost, kterou je Ryan. Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby do hry nezasáhli její spolužáci z Quantica, včetně jejího právního zástupce Eliase. Tomuto nově zformovanému týmu se podaří dokázat Liamovi, že Alex je nevinná. Protože ale součástí plánu teroristů mělo být, že Alex bude zavřená, domluví si s ní Liam malou lest. Pošle ji do vězení a v tomto důmyslném utajení tak bude Alex pátrat po skutečném strůjci bombového útoku.
Pravděpodobnost: 0 %

Liam O'Connor

Liam pro Alex zosobňuje otcovskou postavu a svým chováním jejího otce začíná dost připomínat. Když se týden neukáže v Quanticu, začne se ve věci Alex osobně angažovat a pomáhat mu. On si nejprve myslí, že mu chce Alex zničit kariéru, ale pak pochopí, že jí jde jen o jeho dobro.
Pravděpodobnost: 30 %


Alex má o Liama strach a stará se o něj. Stojí ji to bohužel vztah s Ryanem.

Ryan Booth

Ryan to schytává ze všech stran. Na akademii se jeho milovaná Alex začíná sbližovat s Liamem, kterého on nemusí, a tak se tedy rozhodne Quantico opustit. V době po útoku je chycen a použit jako páka při výslechu Alex. Naštěstí ho ale Liam a spol. zachrání.
Pravděpodobnost: 10 %

Simon Asher

Simon se velmi zajímá o sériové vrahy a evidentně o nich i dost ví. Když pak večer po vyučování v baru nařkne Dr. Susan Langdonovou z toho, že u poslední z obětí vraha, kterého chytila, nastrčila důkazy na místě činu, trefí se do černého a ocitne se v ohrožení života. Když mu pak Dr. Langdonová začne vyhrožovat, prozradí mu, že moc dobře ví o místech, kam nemíří bezpečnostní kamery, čehož nakonec využije i terorista z Grand Central. V baru si naštěstí Ryan všimne, že se něco děje, a zachrání tak Simonovi život. Simon ale nevydrží jen tak sedět se založenýma rukama a svěří se se svými zjištěními policii. Hrozí tedy riziko, že sériového vraha propustí na svobodu, a ostatní spolužáci to Simonovi pěkně nandají. Jak se říká, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, a ty jistě Simon měl. Jenže nedomyslel věci úplně do důsledků a taky jednal na vlastní pěst a v podstatě proti FBI. Navíc se proti němu postavili spolužáci a to byla ta poslední kapka k tomu, aby spolu s Orenem uskutečnil nějakou akci, která asi nebude tak úplně nevinná. Vidíme, jak mu Oren předává plány všech nádraží v New Yorku. Simon ztratil víru v FBI. Víme, že provede něco, co povede k jeho propuštění z Quantica. Ale taky víme, že si ho později z nějakého důvodu jako agenta najme sám Clayton Haas. Po útoku a dopadení Simon dost pomáhá Alex očistit její jméno. Pokud je ten terorista on, proč by to dělal? Chce tím od sebe odpoutat pozornost? Nebo si je jistý tím, že ho nedopadnou, protože proti němu nemají žádný důkaz?
Pravděpodobnost: 70 %

Simon je na hodině chytřejší než paní učitelka. Jeho to zase málem stojí život.

Dvojčata Nimah Amin a Raina Amin

Zdá se, že Nimah je na akademii jako ryba ve vodě, ale Raina tam dost trpí. Je neprůbojná, v kolektivu se spíž upozaďuje a většina spolužáků si jí tedy moc nevšímá. Když se měli na semináři nováčci rozdělit do skupin, tak jen stála na místě a smutně koukala, než si jí všiml Caleb a nabídl jí, ať se přidá. Vzhledem k tomu, že na rozdíl od Nímy nepije a není pařící typ, tak se ven chodí bavit se spolužáky také Nimah.
Pravděpodobnost: 20 %

Caleb Haas

Na akademii Caleb dál věnuje svou pozornost Shelby. Když je na semináři, volá mu otec, ale on ten hovor nepřijme. Otec ale volá později znovu a řekne mu, že žena, která by měla být Shelbyinou sestrou, možná ve skutečnosti ani neexistuje, a chce po Calebovi, aby trochu zapátral. Po útoku se Caleb chytne jedné z mála stop, které má k dispozici, a rozhodne se ji prozkoumat. Někdo neoprávněně použil Alexin odznak noc před útokem a navíc to jedna agentka odnesla životem a její telefon někam zmizel. Tato agentka zemřela zřejmě proto, že by mohla poznat skutečného teroristu. Dále se přijde na to, že chvíli před výbuchem Alex jen tak zmizela z frekventované ulice z místa, které nezabíraly městské kamery. Víme, že ji někdo z přistavené dodávky omámil chloroformem, nacpal ji do sportovní tašky a odvezl taxíkem na místo činu. Ten někdo si říkal John Stein, ale zcela jistě to nebylo jeho pravé jméno. To si opravdu žádný z kolemjdoucích ničeho nevšiml? Dodávka pak stála na tom stejném místě několik dní, dokud ji nenašlo jedno dvojčat včetně zásadního důkazu – hadru s chloroformem. To byli teroristé opravdu tak hloupí a nezbavili se ho? Nebo jim někdo či něco narušilo jejich plány? Třeba Alex?
Pravděpodobnost: 40 %

Caleb vezme do skupiny Rainu. Ta se cítí odstrčená.

Miranda Shaw

Miranda si myslí, že ji pobodal Charlie. V lese za domem se však najde nůž s její krví, Charlieho otisky na něm ale nejsou. Má se za to, že někdo Mirandu pobodal a unesl Charlieho. Opravdu by to tak mohlo být? Mohl ho unést třeba někdo z jeho virtuálních kamarádů? Nebo měl prostě Charlie rukavice a celé to naplánoval sám?
Pravděpodobnost: 10 %

Natalie Vazquez

V Quanticu na semináři o sériových vrazích se zdá, že ji dané téma nedělá dobře. Později se svěří Shelby, že to bylo tím, že jí jedna z holčiček, co přežila řádění sériového zabijáka, připomněla vlastní dceru. Po útoku Natalie zpovzdálí sleduje, jak její spolužáci něco pečou. Nedá jí to a zatlačí na Shelby, aby ji do věci zasvětila. Stane se tak další řádnou členkou týmu Alex.
Pravděpodobnost: 10 %

Natalie se k Shelby nechová hezky, ale později Shelby prozradí, co za její nevraživostí stálo.

Napište nám v komentářích své názory na nováčky, kdo je podle vás zrádce a tipněte si také v anketě.

Kdo je zrádce po epizodě Guilty

44%
12%
9%
9%
7%
7%
5%
2%
2%
2%
0%
0%
0%
0%
43 hlasů

Fotografie: ABC

Diskuze /8

Lucifrid

Já se držím svého obvyklého podezřelého. A začínám mít pocit, zda v tom nejede i Nimah. A že to oba hrajou :D

webmaster
7.12.2015 | 0:46:28
Liss93

Mně se pořád něco nezdá. Simon si sice vyžádal mapy všech nádraží v NY, ale to nemusí znamenat momentální útok. Moje teorie: Oren sestrojil bombu, Simon ji někam ukryl, ale když ji chtěl odpálit, tak se to nezdařilo. Mezitím na něj přišlo udání (divně se choval, někdo ze spolužáků ho prásknul), a tak ho sebrali než stačil bombu zprovoznit. Za to ho vyrazili. Jenže starýmu Haasovi se někdo se Simonovýma zkušenostma hodil, tak ho zaměstnal. Ještě to určitě sehraje důležitou roli. A jak je to se „sestrou“ Shelby? Tatík se možná snaží v synkovi zasít pochyby a podkopat jeho vztah. A nebo je to možná pravda. Sama Alex na Shelby něco zjistila, a proto se nám holky na začátku porafaly. A co ta Nathaliina falešná jizva? Jsem hooodně zvědavá. Už jen 2 díly (jestli se nepletu) do zimní pauzy, snad se v nich dozvíme, kdo je za všechno tohle zodpovědný a co ho/ji k tomu vedlo.

7.12.2015 | 1:51:17
elpapirus

Sice je už téměř jisté kdo je tím atentátníkem (či vypomáhal při tom atentátu), ale tajně doufám ve velké překvápko, že to bude někdo úplně jiný (nejlépe ta nejméně pravděpodobná osoba) :D

7.12.2015 | 1:52:20
awacs

Nevěřím tomu, že je to Simon. Je to na tento seriál podané moc okatě :D

7.12.2015 | 8:18:18
SwayAJ

Aby to nebyl Ryan!

#6 elpapirus
7.12.2015 | 18:48:43
elpapirus

#5 SwayAJ: Ten je tak nejméně pravděpodobný, až v to doufám, že to bude on :D

#7 Kirké
8.12.2015 | 14:05:49
Kirké

#6 elpapirus: Souhlas :D Mi navíc například už od začátku něco nesedí na tom jeho postřelení v bytě Alex.

redaktor
9.12.2015 | 0:06:28
Menec

Tak jsem koukl ze zajímavosti na jeden díl a sjel jsem to všechno do 9. za tři dny :-) Jinak spousta věcí zatím sice ukazuje na Simona, ale pár klíčových věcí mi tam nesedí: Proč upozornil Alex na ten drát a pomáhal jí (díky tomu drátu se dozvěděla, že je ve městě ještě jedna bomba)??? Proč jí přivedl za tím expertem na bomby a tím na sebe ukázal prstem (pokud je vinen)? A navíc se přece Alex ještě asi ve 3. nebo 4. díle dozvěděla, že atentátník na ní měl spadeno a plánoval to už od počátku studia v Quanticu a Simon se začal stýkat s tím extremistou až teď, když naprášil tu spisovatelku.

Já sázím na Shelby – byla Alexina spolubydlící, takže měla možnost o ní shromažďovat info už od začátku.přes postel se snaží dostat k co nejtajnějším informacím (přes Calebova fotříka) a navíc podle mě bude mít klíčovou roli ta jeho „nevlastní sestra“. Tak uvidíme co bude dál :-)

9.12.2015 | 15:47:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Třetí série

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Yasmine Al Massri a Pearl Thusi už v Quanticu neuvidíme

Třetí série se bude muset obejít hned bez dvou hereček, konkrétně Yasmine Al Massri, která ztvárňovala dvojčata Nímu a Rainu, a Pearl Thusi, jež se k hereckému ansámblu připojila ve druhé řadě.

Reklama

Nejlepší epizody

Druhá série

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Druhá série z pohledu tvůrce Joshe Safrana

Tvůrce Quantica Joshua Safran se v rozhovoru pro Hollywood Reporter ohlíží za druhou sérií a hovoří o tom, co by zpětně udělal jinak, jaký byl alternativní závěr, proč odchází ze seriálu a jakým směrem doufá, že se bude Quantico ubírat.

Nejoblíbenější postavy

Rozhovor

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Rozhovor s Priyankou Choprou pro Glamour

Představitelka Alex Parrishové se v rozhovoru pro Glamour rozpovídala o svém novém filmu Baywatch, který tento týden vstoupil do amerických kin, o studiu v Americe a proč nechce být označována za „exotickou“.

Nepřehlédněte

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Russell Tovey: Coming out byl pro mou kariéru přínosem

Herec Russell Tovey se rodičům se svou homosexuální orientací svěřil v 18 letech. V rozhovoru pro Entertainment Tonight mluví o tom, jaké je to hrát role gayů, v čem se liší natáčení Quantica od jiných seriálů, ve kterých hrál, a o svých nejnovějších projektech.

Narozeniny herců

Hlídejte si nás