The 100 Proč se nepokusila Arkádie replikovat temnou krev už ve třetí řadě?

Proč se nepokusila Arkádie replikovat temnou krev už ve třetí řadě?

Proč se nepokusila Arkádie replikovat temnou krev už ve třetí řadě?

Zatím největší nadějí pro přežití lidské rasy je temná krev, která koluje v žilách Luny. O temnokrevných byla ale již část třetí série, kdy Clarke hledala vhodného kandidáta, který by mohl přijmout Plamen a vést Zemšťany. Proč už tehdy nepřemýšlela radši nad vytvořením temné krve?


19 2
26.2.2017

Na konci minulé epizody The Four Horsemen bylo odhaleno, že radiace nemá na Lunu žádný vliv díky její zvláštní krvi. Luna je tak proměnou, která může zachránit všechny. V minulých postřezích jsme tipovali, že by její krev mohla vést k záchraně lidské rasy, ale nedokázali jsme si představit, jak by se jedna osoba mohla podílet na záchraně tolika lidí.

V nejnovější epizodě s názvem A Lie Guarded jsme na tuto otázku dostali přesnější odpověď. Temná krev není hříčkou přírody, ale vědeckým dílem Beccy Pramhedy, stvořitelky A.L.I.E.. Abby Griffin si myslí, že když se dostane k poznámkám Beccy, dokáže replikovat proces a udělat tak ze všech lidí temnokrevné.


Jedna otázka ale vede k další. Když v minulé sezóně zemřela Lexa, druhá polovina třetí řady byla o tom, jak se Clarke pokoušela najít jakéhokoliv temnokrevného, který by mohl přijmout Plamen a vést lid Zemšťanů. Clarke je hledala, i když věděla, že už jich moc na celém světě není. To vyvolává otázku, proč už tehdy nikoho nenapadlo radši vytvořit temnou krev než hledat poslední temnokrevné?

(Záchranná četa snažící se zachránit lidskou rasu. Foto: CW)

Z hlediska bezpečnosti Skaikru by to dávalo větší smysl. Clarke nemohla mít důvěru v žádného temnokrevného, že by dodržel koalici Lexy a uznal Skaikru jako třináctý klan. Bylo by tedy mnohem snazší vytvořit temnou krev a dostat ji do oběhu nějaké postavy, o které by Clarke věděla, že Skakru nezradí. Bohužel s tímto nápadem minulou sezónu nikdo nepřišel, a tak vše působí, jako by Jason Rothenberg neměl dějovou linku připravenou dlouho dopředu.

Pokud se skutečně Abby s Jacksonem podaří vytvořit temnou krev a aplikovat ji do těla klasického smrtelníka, bude už nyní moci přijmout Plamen v podstatě každý. Ten aktuálně střeží Octavia Blake. Je ale velice nepravděpodobné, že by Zemšťani poklekli před někým z Arkádie, i kdyby měl v oběhu temnou krev. Možná klan Trikru by udělal výjimku. Koalice ale nyní skončila a znovu se schyluje k válce.

Tajnůstkářství a nesdílení informací s Roanem vedlo ke ztrátě trpělivosti krále, který se konečně odhodlal k akci. Chce převzít Arkádii. Roan by možná ještě chvíli nechal Skaikru pracovat na řešení zvyšujícího se stupně radiace, ale po ztrátě Plamene si je vědom, že by ho Ledový národ brzy svrhl z trůnu. Pokud si má jako král udržet své postavení, musí udělat to, co Ledový národ chce – válčit se Skaikru.

(Thelonius Jaha v Arkádii trochu uklidnil situaci. Foto: CW)

V epizodě jsme se málem rozloučili s Octavií, která prohrála souboj s Echo, byla propíchnuta a následně spadla z velké výšky do řeky. Málokdo si ale mohl myslet, že Octavia pád nepřežije. Již před začátkem čtvrté řady bylo dopředu avizováno, že Octavia bude jednou z nejpropraco­vanějších postav v seriálu, dočkáme se její temné verze a navíc ji čeká nový přítel. Zatím jsme se prakticky ničeho takového nedočkali, proto bylo předem jasné, že Octavia přežije.

Její souboj, pád a následné nasednutí na koně trochu okatě připomínalo scénu z filmu Pán Prstenů: Dvě věže, kdy Aragorn po boji se skřetem spadl do vody. Scény byly prakticky identické. Ve filmu si navíc Aragorn všiml přicházející armády skřetů, která kráčela do Helmova žlebu, a tak Isildurův dědic varoval krále Rohanu před blížícím se nebezpečím. Něčeho podobného se můžeme dočkat i v příští epizodě The Tinder Box, kdy zase Octavia může varovat Arkádii před útokem Roana.

Diskuze /17

Nikolperse

Temnokrvných môže byť ešte celá hromada (bez ohľadu na to koľko ich zahynulo v tretej sérii), Za 100 rokov sa hocijaká rodina rozmnoží a rozlezie po svete a seriál sa orientuje na rozlohu nejakých 100 km. Ak chcú temnokrvných, tak by možno stačilo iba vstať a ísť hľadaj niekde ďalej. Teda ak sa im nepodarí vytvoriť temnú krv.

#3 Engeneer
26.2.2017 | 16:50:45
mima33

Ale na základe čoho by ju v tretej sérii replikovali? Nemali predsa žiadneho Temnokrvného a ani prístup k dátam ALIE, takže podľa mňa zas toto taká veľká diera v deji nie je.

#4 DebiQue
26.2.2017 | 17:06:59
Engeneer

#1 Nikolperse: Ten co získá plamen musí předtím v soubojích vymlátit celou generaci temnokrevných. Potom jich moc nezbude, aby se mohli rozutéct po světě.

Ta scéna mě šokovala a velmi vyděsila, ale z jiného důvodu. Jeden z mých oblíbených seriálů byl Arrow, první dvě sérii byly perfektní, jenže ve třetí

byla jedna z postav propíchnuta mečem a spadla ze skály.

Od té doby seriál stojí za prd a od konce třetí řad jsem se na něj přestal koukat. Snad se tohle nestane i tady. :-(

#6 Nikolperse #7 Nikolperse
26.2.2017 | 17:27:36
DebiQue

#2 mima33: a este navyse v tom case ked sa to riesilo uz Abbie aj Jackson boli v moci ALIE, takze nemal by to kto replikovat…

26.2.2017 | 17:54:02
TheyAllDeservedBetter

S článkem moc nesouhlasím. Nejsem si úplně jistá, jestli Clarke vůbec věděla jak černá krev vznikla a i kdyby ano, nešlo by to z více důvodů. Za prvé myslím, že ALIE nechala celý svůj ostrov hodně dobře střežit (lidí na to měla dost), takže by asi nebylo jednoduché se tam dostat. A za druhé i kdyby se tam zázrakem dostali, tak Abby s Jacksonem už byli v moci ALIE a pochybuju, že Clarke a spol by to zvládli sami (jo Raven je skvělá, ale tohle není úplně její obor). Navíc i k výrobě té krve je potřeba spoluprace Nightblood. Takže tak…

A btw Plamen nestřeží Octavia ale Gaia (dcera Indry).

26.2.2017 | 18:06:05
Nikolperse

#3 Engeneer: Vždy sa nájde niekto ako Luna. Navyše Becka pramheda bola prvá s temnoukrvou, pochybujem o tom, že jej deti sa medzi sebou začali zabíjať kvôli prameňu. Narážam na to, že niekde môže byť celá vetva Temnokrvných o ktorých nikto nevie a sú priami potomkovia Becky (nevieme koľko mala detí, čiže koľko temnokrvných vzniklo z nej, nejaké jej dieťa mohlo odísť a tak zachrániť seba a celú jednu vetvu).

26.2.2017 | 21:42:11
Nikolperse

#3 Engeneer: Navyše je tu vec s generáciami temnokrvných. Keby sa jednalo o vymlátenie celej generácie, tak temnokrvný by vymreli niekedy pred 50 rokmi, lebo by boli vymlátené celé generácie. Luna, Lexa a Ontary nevypadajú že by boli sestry, alebo že by niektorá z nich bola dcérou inej z nich a nevypadalo to, že by mali viac ako 25 rokov, čiže pochybujem o tom, že by niektorá z nich mala už nejaké dieťa vo veku zhruba 8–12 rokov (v takom veku bola väčšina tých kadetov, ktorých povraždila Ontary v tretej sérií). Temnokrvný sú, len treba rozšíriť okruh pátrania.

26.2.2017 | 21:51:59
klepiy

Myslím, že ve třetí řadě nebyl důvod řešit vyrobení temné krve, jelikož měli plné ruce práce se zničením A.L.I.E., nepřicházela apokalypsa a také nevěděli, že temná krev je (ZATÍM) jediná věc, která může zachránit lidskou rasu. A co se týče rozšíření, Becca si s sebou ve třetí sérii přinesla několik vakcín temné krve, takže je možné že naočkovala více lidí, kteří se pak dál rozmnožovali a na Zemi může být mnoho temnokrevných.

26.2.2017 | 23:19:36
Alenn

Třeba protože, dřív vůbec nevěděli o tý stanici, to jim řekl až Thelonious. Ani nevím, jestli jim došlo, že ta krev je uměle upravená.

#10 tom99
26.2.2017 | 23:38:27
tom99

#9 Alenn: No jo, ale mohlo je napadnout vytvořit si vlatní temnou krev než hledat všude možně Temnokrevné, když už žádní skoro nejsou…

#11 tominotomino #15 LCEM
webmaster
27.2.2017 | 11:17:57
tominotomino

#10 tom99: A jaký je teda podle tebe recept na temnou krev? Smíchejte listy ze všech stromů, květy různých květin, trochu hlíny, dejte tam černé barvivo o grounderů a vpíchněte si to do krve a máte temnou krev hotovou? :D Oni ani teď nejdou vytvářet temnou krev, ale replikovat ji z Luny.

#12 mima33
webmaster
27.2.2017 | 12:34:19
mima33

#11 tominotomino: LOL :D :D

27.2.2017 | 15:28:36
Hild

Tady to mi zase tak mimo nepřijde, nikdo nemohl vědět, že temnou krev vytvořila Becca, nebo, že vůbec byla vytvořena lidmi. Tyto informace mohl mít maximálně tak Jaha, ale ten byl celou třetí sérií pod vlivem A.L.I.E., takže to nikomu sdělit nemohl.

27.2.2017 | 16:11:54
Hild

A pak hlavně Clarke pořád doufala, že nevyhraje Ontari a když vyhrála, tak si teprve pak uvědomila, že potřebují jiného Temnokrevného, ale v té době už byla i Arkádie ovlivněná A.L.I.E., takže by ani temnou krev neměl kdo vytvořit (kdo jiný než Abby by to mohl udělat?), pravděpodobně by na to neměli ani prostředky (o té laboratoři ví až od Jahy). Neumím si představit, jak by je vůbec mohlo napadnout, že temná krev je vytvořena lidmi, možná z nějakých krevních testů, ale tu kde by sehnali … :-D Seriál má logické díry, ale tohle není jedna z nich.

27.2.2017 | 16:20:32
LCEM

#10 tom99: Už vidím tu scénu mezi Clarke a Titusem, jak ji zase drží pod krkem a chce jí zabít a ona mu bude vykládat „počkej vytvoříme si novou temnou krev…“ :-D. To by určitě bylo logičtější :-D. Jediný kdo věděl skoro pravdu o AI byl Murphy, ale s ním nikdy Clarke neměla dobré vztahy a poslední co jí v ten čas zajímalo byla celá historie AI, když šlo o záchranu Arkadie a zabránění válce. A když už měla nastoupit na trůn Ontarie, tak rychle potřebovala něco udělat a jediné co věděla bylo od Lexi, že někde žije Luna.

Jako přijde mi to i logické že krev budou zkoumat teď a né ve 3. sérii. Kdyby AI ještě byla tak se do té laboratoře ani nedostanou.

27.2.2017 | 17:00:32
mikessska

Souhlas s ostatními – toto není taková díra v nelogičnosti. A Becca měla s sebou ampule s černou krví, takže to nejsou jenom její děti – nýbrž další a další generace – když tou černou tekutinou „infikovala“ další lidi…BTW – teď může být Clark sama temnokrevná a vzít si čip!!! A být s Lexou :-D Konec dobrý, všechno dobré :-D :-D :-D Myslím, že to nemá chybu…Jenom aby jí ten čip zase vydali…a nemá jej Octávie, ale dcera Indry – jako náboženský fanatik :-)

2.3.2017 | 12:04:02
Lancelone

s tou temnou krví je to sice hezký, ale přemýšlím, co nezničí radiace, aby to mohli zbaštit :)

2.3.2017 | 19:55:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!