The 100 Vylepšená Raven, zbrklý Riley a armáda Zemšťanů v nové epizodě

Vylepšená Raven, zbrklý Riley a armáda Zemšťanů v nové epizodě

Vylepšená Raven, zbrklý Riley a armáda Zemšťanů v nové epizodě

Minulá epizoda The Tinder Box posunula děj výrazně dopředu. Válka mezi Ledovým národem a Skaikru byla na spadnutí, ale objevily se nové skutečnosti, které zamíchaly kartami a vše je nyní úplně jinak. Jak se s velikou ztrátou nyní vypořádá Arkádie i Ledový národ?

24 1
5.3.2017

Dle trailerů to vypadalo, že epizoda The Tinder Box bude začátkem války mezi Ledovým národem a Skaikru. Král Roan, jenž se nyní cítí ohrožen ze ztráty Plamene a své nevhodné dohody se Skaikru, kterou jeho lid neschvaluje, se vydává se svou armádou převzít Arkádii. Do toho se na šachovnici vyskytují nové figurky, které mohou odstartovat začínající konflikt.

Jednou z nových postav, kterou jsme letos poznali, je Riley, člen Farmářské stanice, který byl zotročován Ledovým národem. I když není stabilní, z nějakého nepochopitelného důvodu je mezi vyvolenými, kteří vyrazí proti armádě Ledového národa. Jeho motivy jsou zcela jasné – chce zabít krále a pomstít svůj lid. Na poslední chvíli ho o opaku přesvědčí Bellamy, který ho shodou okolností v epizodě Heavy Lies the Crown zachránil.


(Bellamy a Marcus Kane vyjednávají s Echo. Foto: CW)

Bellamy ve druhé epizodě druhé řady upřednostnil život Rileyho před záchranou Arkádie. Nyní se mu to málem vymstilo, protože Riley mohl odstartovat válku. K té nakonec nedošlo, protože se Clarke dokázala s tvrdohlavým Roanem domluvit na dočasném řešení problému. Až úroveň radiace stoupne na vysokou úroveň a dorazí oheň, padesát lidí Ledového národu bude zachráněno v Arkádii.

I když nakonec k tomuto scénáři nedojde, protože o pár minut později Ilian vypálil Arkádii, pojďme si zaspekulovat, co by se mohlo stát, kdyby se Arkádie musela dělit o své místo s Ledovým národem. Clarke sestavila list nejschopnějších lidí, kteří si nejvíce zaslouží své místo na lodi a kteří by byli schopni udržet loď provozuschopnou. I kdyby Roan s Echo vybral svých padesát nejlepších lidí, Arkádie by dlouho nevydržela.

Ledový národ je nepřizpůsobivý, neumí příliš zacházet s technikou a těžko říci, jak by byl přínosný pro chod lodi. Je možné, že by se oba národy na lodi pozabíjely dřív, než by došlo k nějakému jinému problému. Roan, stejně jako Clarke, chtěl upřednostnit své lidi. Chtěl mezi padesát vyvolených dosadit pouze členy ze svého klanu. Jak by asi reagoval klan Trikru a ostatní, kdyby se dozvěděli, že Skaikru má s Ledovým národem plán, jak zachránit své lidi, ale jejich ne?

(Stane se toto skutečností? Foto: CW)

Když ale byla nyní Arkádie zničena, všechny rozhovory mezi Clarke a Roanem byly zbytečné. Nyní je pouze na Abby, Jacksonovi a Raven, aby se pokusili vytvořit temnou krev a zachránili svůj lid. Krev Luny sice dokáže všechny zachránit od účinků radiace, ale jak by jim krev pomohla v případě velkého ohně, který nás čeká ve finálové epizodě Praimfaya? To zatím netušíme.

Raven mezitím poznává své nové já, přebývá v ní část A.L.I.E.. Raven je tak nyní schopna lépe uvažovat a má například vzpomínky Beccy Pramhedy. Vždy ale existuje nějaká rovnováha a vždy je něco cenného vykoupeno něčím špatným. Raven zřejmě čeká nevyhnutelný osud a do konce série by mohla umřít na mrtvici. Už minulý díl ale dokázal, že lze utéci hrobníkovi z lopaty (Octavia by o tom mohla vyprávět), takže určitá šance na přežití tady je.

Asi největší otazník vyvolává poslední scéna, kdy Abby uvidí znetvořenou Clarke, která byla vystavena velikému množství radiace. Jednalo se pouze o sen, halucinaci, nebo laboratoř Beccy skrývá něco, čemu úplně nerozumíme? Na odpovědi si musíme počkat až do přespříštího týdne, kdy nás čeká epizoda s názvem We Will Rise. A pozor, už jsme skoro v polovině čtvrté řady.

Diskuze /15

Hild

Tak po této epizodě je můj další tip na úmrtí Abby. S Raven budou mít podobný problém a jedna se z toho dostane, druhá ne. Nevěřím, že by tvůrci Raven zabili, ale opravdu tipuji, že se na konci série budeme loučit s Abby.

5.3.2017 | 17:45:01
valouchova95

Já si myslím, že Abby bude mít stejný problém jako Raven. Ale budu doufat, že ne a jestli jo, tak že se to nějak vyřeší, protože Abby mám v seriálu ráda.

5.3.2017 | 18:50:10
kanana

O Abby se fakt bojím. Taky si myslím, že tvůrci by radši zabili Abby než Raven. Přece jenom Raven má rád snad každý, ale jsou fanoušci, kteří nemají rádi Abby a je (nás) jen málo, kteří mají Abby opravdu hodně rádi. Takže to vypadá, že na konci seriálu nebude jediná dvojice, která by byla šťastná, když nám zničí Kabby :(

#4 OliviaBenson.
6.3.2017 | 19:46:12
OliviaBenson.

#3 kanana: přesně, souhlasím.. a jestli mi zničí i Kabby, tak to asi s The 100 vzdám :-(

6.3.2017 | 21:10:32
Dope.Tonic

Ať odkrouhnou Clarke, Abby, Jaspera nebo Montyho. Ani jedna z těchto postav mi nebude chybět, spíš mě celkem iritují. Ok, u Abby bych přežití překousl, vzhledem k jejim znalostem medicíny. Ale Raven ať nezkoušejí zabít, jako Octavii, málem mi přivodili infarkt.

7.3.2017 | 16:30:21
Mundsterla

No vzhledem k tomu, že má Raven stín na mozku a stejné příznaky vykazuje i Abby, tak to bude kdo z koho. Zatím co u Raven došlo k up greadu, Abby nic takového nezaznamenala, krom halucinace Clark. Asi je teď jedno spekulovat, která z nich skape jako první nebo jestli vůbec budou žít obě. Podstatné je, zda se jim společně podaří najít řešení na výrobu protilátky na radiaci a zda se budou muset lodí vydat do vesmíru či ne, aby spojily RNA s částicemi temné krve. Spíš by mě zajimalo, jestli budou muset do vesmíru opět všichni a nebo jen ony dvě. Tam se jim to povede spojit a pak naočkuji všechny? Nebo jen kdo si to zaslouží? Pak by oheň nebyl podstatný, protože se dá schovat do jeskyní, bunkrů atd…nejdůležitější je teď, aby se jejich těla uměla vypořádat s radiací. Věřím v to, že řešení najdou. Problém ale vidím v tom, kolik séra bude a zda bude pro všechny…člověk je jako šváb. Když mu jde o přežití, vždy si najde nějakou cestu, jak se ukrýt, přežít. No máme se nač těšit…

8.3.2017 | 11:27:05
nika.forgacova

Vedel by mi niekto povedat prečo neni dnes čast?

8.3.2017 | 16:27:26
Draumer

Když Raven našla raketu, byla jsem strašně ráda a říkala jsem si, že to řeknou svým lidem a všichni společně vyletí do vesmíru (opět). Nadšení opadlo po zjištění, že tam jsou místa jen pro dvě osoby. (Což se mi zdá divné, poněvadž ta raketa vypadala opravdu obří. Ohledně Abby si myslím, že má to samé co Raven. Ale Raven už „znetvořili“ (noha, zatímco Abby je zcela zdravá, takže si myslím, že už umře. A doufám, že konečně odstraní Jaspera, protože ten mě štve už od první série. Od té doby co zemřela ta jeho holka z Mt. Weather je to s ním k nevydržení…

#9 Ellyse #10 Joe420
8.3.2017 | 22:22:03
Ellyse

Já jsem jednoduše a prostě naštvaná. Nevím moc, co k tomu ještě říct, nejpodstatnější už tu asi padlo, ovšem padala jsem i já, když Ilyan odpálil Arkadii. To jako really? Zajímá mě, jakým absurdním směrem se to vyvine teď, a s jakým úžasným plánem přijde Clarke nyní. Vlastně, kromě toho, že je z ní samozvaná vůdkyně, a kromě jejích citů k Lexe, na ní vlastně není nic specifického a v podstatě je bezcharakterní… a vůbec by mi nechyběla. Mám ten pocit jenom já? Obdivuju sice, že v téměř bezvýchodných situací se jí daří najít nějaké řešení, ale jinak mi přijde absolutně nevýrazná. Příjemně mě překvapila aspoň Echo, která se konečně zachovala civilizovaně, a i Bellamy je opět sám sebou, na rozdíl od předchozí série :)
#8 Draumer: Souhlasím, Jasper jen zaclání a svým sebestředným chováním to ostatním neulehčuje. V první sérii jsem ho měla ráda, ale po té Maye to s ním šlo z kopce. Ani Octavia neměla takový deprese jak on… i když je pravda, že každý to prostě nese jinak.

#11 Joe420 #12 scottt1
8.3.2017 | 23:09:49
Joe420

#8 Draumer: Promiň asi jsi dívka, paní, či holka. Ale raketplán, který našli se ti zdá velký? :D Omlouvám se, ale mě to dostává do kolen :D Víš z jakých částí se vůbec raketoplán skládá? :D jestli si myslíš, že je celý obyvatelný tak jen 10% (a to jen tipuji) z jeho trupu ostatní jsou palivové články trysky atd… :D Ok Archa byla obří ale tohle je jen záchranná Raketa. Vypadá jako z roku 1961 kdy poprvé Apollo vzletělo :D

9.3.2017 | 1:01:36
Joe420

#9 Ellyse: Mám ještě jeden komentář.. Slečno jste si jistá, že se díváte na správný seriál? Toto není žádná romantika … tvůrci tohoto seriálu už od první série dávají vědět, že jim nevadí zabíjet hlavní postavy. Natož ničit nějakou Arkádii. Ale i tak to není třeba Fargo takže vše dopadne dobře nebojte se :)

9.3.2017 | 1:04:48
scottt1

#9 Ellyse: Ked Ilyan odpalil Arkadiu, tak to bolo to najlepsie, co sa mohlo serialu stat. Co sa tyka Clarke, tak s tym suhlasim. Len dodam, ze uz vela citov nema k Lexe. Teraz je to Bellamy, inak by sa Plamenu nevzdala tak rychlo. Clark pri kazdej situacii ma ten isty vyraz tvare. Co sa tyka Jasper, tak nesuhlasim. Teraz je dobry a uziva si zivot.

Raven a Abby, aj ked ich mam rad, obzvlast Raven, tak by mali umriet na konci serie. S nimi aj Bellarke

#13 nika.forgacova
9.3.2017 | 17:40:53
nika.forgacova

#12 scottt1: Chápem prečo by Abby a Raven mali zomret, ale prečo Bellark :o :(

9.3.2017 | 19:33:01
scottt1

Clarke uz nema co ponuknut. Stale dokolecka to iste. Bellamy uz je nie ako z druhej serie. Tam bol vynikajuci.

11.3.2017 | 21:11:12
monikash

Ono, i kdyby byl ten raketoplán 10ti místný, tak jak dlouho by v něm posádka vydržela, když všechny „ISS“ spadly na Zem? Jedině, že by dosáhli rychlosti 1 warpu, ale to už je jiný příběh...... A pokud celou planetu zasáhne smrtící radiace a Skykru přišli o ochranu, tak jedinou možností je opětovné oživení virtualizace lidstva a přenesení do nehmotného stavu, protože radiace o takové síle (jakou nám předvedli v Egyptě) musí zničit veškerý život na Zemi.

překladatel
12.3.2017 | 12:04:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E10: A Little Sacrifice

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×11 – Etherea

Kde je sakra Bellamy Blake?

Premiéra: 13.8.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců