The 100 Jaký je pravý význam dne Jmenování a o co tam vlastně jde?

Jaký je pravý význam dne Jmenování a o co tam vlastně jde?

Jaký je pravý význam dne Jmenování a o co tam vlastně jde?

Zápletka šesté řady se nám začíná pěkně odhalovat, a tak si pojďme shrnout to nejdůležitější, co jsme se dozvěděli z epizody The Face Behind the Glass. Tato epizoda byla totiž zlomová, protože přinesla celou řadu odpovědí na několik otázek. Pár jich ovšem i vyvolala.

19 1
27.5.2019

Den Jmenování. Asi nikdo z nás si nedokázal pořádně představit, o co jde, i když nějaké náznaky byly již v epizodě The Children of Gabriel, kde se začalo mluvit o takzvaných hostitelích. Až epizoda The Face Behind the Glass nám konečně odhalila a hlavně potvrdila, o co vlastně v Sanctu jde. Někteří již správně tipovali v komentářích u minulé epizody.

Sanctum založily čtyři rodiny s královskou (= temnou) krví, které následně zemřely Místo toho, aby další generace vedla Sanctum svým způsobem, někdo dokázal uchovat jejich duši v zařízení, které my známe jako Plamen. Ostatně kolem Plamene byla vystavěna zápletka především ve druhé a třetí řadě, nicméně nás provází i teď v řadě šesté. A stále je o co stát.


Zatímco nám známý Plamen pocházel od Beccy, první velitelky, a následně se v Plameni uchovávaly duše ostatních velitelek a velitelů, Plamen Sancta, který zřejmě funguje podobným způsobem jako ten náš, uchovává pouze jedinou duši – a to duši člena zakladatelské rodiny. Jeden Plamen by se tak měl rovnat jedné duši člena zakladatelské rodiny.

(Russell a Simone přivádí svou dceru zpět k životu. Foto: CW)

A i když Russell Lightbourne a Simone Lightbourne našli perfektní hostitele pro své duše, museli počkat, než najdou někoho i pro Josephine, svou dceru. Otázkou tak zůstává, proč do Delilah vložili někoho jiného, když mohli mít Josephine zpět již nyní. Nesmíme ale zapomínat, že tu stále máme čtyři zakladatelské rodiny a možná existuje přesné pravidlo, kdo bude přiveden na svět první.

Zatím to vypadá tak, že se celá královská rodina dává dohromady. V Delilah je již někdo jiný a podle všeho jde o matku mechanika, se kterým se setkala Raven Reyes. Nyní tedy i víme, o co jde Dětem Gabriela. Ti chtějí, aby duše členů královských rodin nijak nezasahovaly do dění v Sanctu a nepřerušovaly život nově narozených temnokrevných dětí.

Co si o celé této tématice myslíte vy? A je to dobrá zápletka pro šestou řadu?

Diskuze /7

Inčučuna

Ryker mechanik nevyzeral dvakrát nadšený ked oživili jeho matku.

27.5.2019 | 21:42:56
Akul

Mě by spíše zajímalo, jak to uchovávání funguje.. to už ten „Plamen“, který taky pochází od Beccy, jen je to nějaký první vývoj, který uchová asi jen jednoho člověka, museli mít v sobě, když se na začátku vyvraždili…

#3 Hild
27.5.2019 | 21:47:56
Hild

#2 Akul: Tenhle čip je vylepšená verze, umí uchovávat celé vědomí. Kdežto Plamen, který má Madi v hlavě, uchovává pouze vzpomínku, neboli jakýsi záznam osob (předchozích velitelek), ale ne celé vědomí.

27.5.2019 | 22:26:20
Alenn

Důležitější otázka je zda je osobnost Clarke utlumena nebo vymazána a jak se k tomu bude stavět, když tu krev má uměle nastavenou.

27.5.2019 | 23:12:28
Drewina

utlumena, já si myslím, že Clarke bude bojovat o své tělo a mysl. Ale zároveň je teď vystavena nebezpečí Madi.

28.5.2019 | 7:00:11
Raiden123

Ha,kto v tomto vidí aspoň čiastočne seriál Altered Carbon? No ja určite ano.

#7 Dede
30.5.2019 | 21:24:51
Dede

#6 Raiden123: presne toto som si hovorila, že sakra, to je ako Altered Carbon :D som rada že v tom nie som sama

1.6.2019 | 0:18:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E02: The Garden

cz70%
Odhadované dokončení včera 23:00


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×03 – False Gods

Zatímco Raven čelí neočekávané hrozbě, Clarke musí udržet mír mezi nepřátelskými frakcemi na Sanctu.

Premiéra: 4.6.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během šesté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Tvůrci The 100 na Twitteru právě oznámili, že sedmá série bude poslední a měla by mít 16 dílů. Rozloučí se s námi tedy stým dílem v pořadí. O možném konci se hovořilo už dříve, když byl seriál prodloužen pro další sérii ještě před premiérou.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců