The 100 Znovu se loučíme se stálicí seriálu The 100

Znovu se loučíme se stálicí seriálu The 100

Znovu se loučíme se stálicí seriálu The 100

Epizoda What You Take With You byla opět v mnohém překvapivá a museli jsme se rozloučit s další důležitou postavou našeho seriálu. Někteří pochopitelně měli indície dopředu, ale zřejmě nikdo z nás nečekal, že to bude takto brzy. Článek obsahuje spoilery k nejnovější epizodě.

13 4
14.7.2019

Nemělo to dlouhého trvání. Nedávno jsme psali o tom, že herec Henry Ian Cusick dostal hlavní roli v seriálech The Passage a také v MacGyverovi, takže jeho účast v našem seriálu The 100 byla značně ohrožena. Nakonec jsme si Marcuse Kanea užili pouze v pár epizodách, bylo předem jasné, že se budeme muset s hercem dříve či později rozloučit.

Jelikož je ale celá šestá řada o přenášení vědomí do jiného těla, existovala tady šance, že Kanea budeme nadále vídat, pouze s tváří někoho jiného (což je samozřejmě zásadní rozdíl). To se sice stalo, ale pouze na dvě epizody. Herec Greyston Holt si Marcuse zahrál pouze ve dvou dílech. Předpovídalo se, že Kane nebude s výměnou těla souhlasit, a tak bychom se s ním měli rozloučit do konce šesté řady. Nakonec to nastalo ještě dříve.


(Kane bude seriálu rozhodně chybět. Foto: CW)

Loučíme se tedy s dalším hercem a postavou, která se v seriálu objevovala již od první série. I když rozloučení to bylo pochopitelně smutné, všichni jsme to tušili dopředu. Nevýhoda seriálu The 100 je v tom, že často víme s předstihem, že se herec upsal u jiného seriálu (zřejmě za vyšší honorář, který malá stanice CW se svým rozpočtem zkrátka není ochotna zaplatit).

Právě u seriálu The 100 to začíná být takový evergreen. Už jsme se takto museli rozloučit v této sérii se Zekem Shawem, v minulé zase s Theloniusem Jahou. A nesmíme zapomínat na řadu třetí, kdy byl Lincoln zabit jen kvůli tomu, že si jeho herecký představitel Ricky Whittle našel práci u American Gods. To stejné platilo pro Alycii Debnam-Carey, která se zase upsala Fear the Walking Dead.

V určité fázi byl seriál dosti přirovnáván ke Game of Thrones, protože jsme zkrátka nemohli tušit, kdo nás kdy opustí. To se ze seriálu ale bohužel vypařilo. Nyní to totiž víme s předstihem, protože většinou umírají pouze ty postavy, jejichž představitelé si našli práci někde jinde. To je samozřejmě smutná skutečnost, ale těžko s tím něco uděláme. Marcus Kane rozhodně bude scházet.

Jak vám bude Marcus Kane chybět? A co pro vás tato postava znamenala?

Zdroj: TVLine.com

Diskuze /21

luciakanky

V posledných sériách som ho nemala rada, ale jeho rozlúčka bola jeden z vrcholov seriálu. bude chýbať

14.7.2019 | 19:11:26
captain

Podle mě jasný signál brzy v rozmezí série či dvou seriál důstojně zakončit!

14.7.2019 | 19:15:06
Menec

V tom případě mám výhodu, že to vůbec nesleduju, kdo si kde našel novou hlavní roli :) Kane bude chybět… dobrý vývoj postavy a zároveň nám odchází asi nejzvučnější jméno, co se týče obsazení herců.

Byl bych radši kdyby si někde našla novou roli Abby – docela mi leze na nervy už od druhé série :D

14.7.2019 | 19:34:10
niektotu

Kane bude chýbať, jeho postava tam slúžila ako morálny kompas.Určite by mi menej chýbala Abby, jej postava je veľmi zle napísaná. Ona ako matka si nevšimla že Clarke nežije a teraz jej nechýba keď ide s Bellom ku Gabrielovi? A čo urobila Kaneovi, je predsa jasné že by s tým nikdy nesúhlasil. Bohužiaľ odchádzajú práve zaujímavé postavy, ešteže máme Russella (dúfam že prežije do 7. série, rovnako Dioza). Osobne mi mi vôbec nechýbali Raven, Octavia, Emori, Gaya aj Madi. Echo mám celkom rada, má zdravé myšlienky.

14.7.2019 | 19:49:41
Margarittaa

Prerevala som to cele, odchod hodný pána. I keď mi v prvej sérii dosť liezol na nervy

14.7.2019 | 19:50:36
štývn

Vy si stěžujete, že víte o smrti pár postav dopředu, co maj potom říkat twd fanoušci, když hlavní postavy pomalu opouštějí seriál a všude se to vykřikuje. V the 100 mi ty smrti aspoň davaj nejakej smysl a o většině jsem nevěděl, ale smrtim v twd se nedá vyhnout a zároveň působí vynuceně

14.7.2019 | 20:15:30
FValek

Vy jste mi teda dali!! Kokám na tu fotku Indry a říkám si „Cože? Kdy ten díl vyšel?“ Tak místo článku koukám do seznamu seriálů a mám tuhle epizodu označenou jako viděnou, tak si říkám co to sakra… a on to Kane a stará epizoda. :D :D

#9 tom99
14.7.2019 | 20:26:37
FValek

A ne, není mi to nijak líto :D

14.7.2019 | 20:27:14
tom99

#7 FValek: Kdybychom tam dali fotku Marcuse, tak by to bylo nefér k těm, co ještě epizodu neviděli. Tak je lepší to takto obejít a všechny zmást :-)

#11 Argetlam Královrah
webmaster
14.7.2019 | 21:10:04
lightbrand2

Kane byl jak největší blbost ze Sliders – Mallory v jiném těle… Díky bohu ho hned zabili…

14.7.2019 | 21:55:50
Argetlam Královrah

#9 tom99: tak jste tam mohli dát třeba Lexu/Lincolna, ne?

Kane a Abby jsou dobří herci, řekl bych. Ale seriál jejich postavy naprosto vyšťavil (už vyčerpal jejich potenciál), a tak je načase, aby odešli oba. Už dlouho jsem čekal také smrt Octavie (kterou jsem do poslední epizody taky považoval za vyšťavenou), ale myslím, že v poslední epizodě nabrala zcela nový dech…

14.7.2019 | 22:53:45
Argetlam Královrah

A stejně tak Raven, ta už je tam jen jako komparz pomalu…

#14 Lord Denvil
14.7.2019 | 22:54:12
Kabbylover

Já ho mela vždy ráda a dalo se to prostě čekat, nejen že si našel roli jinde, ale jeho postava byla už opravdu k ničemu. Myslím si že Abby dopadne stejně a sedmé řady se nedozije. Bohužel zrovna Ian mi co se týče hereckých výkonů připadal jako jeden z lepších což je škoda

14.7.2019 | 23:18:46
Lord Denvil

#12 Argetlam Královrah: s O nesouhlasím – je to ústřední postava s obrovským a zajímavým vývojem. Jen to spousta lidí tak nějak nechápe :) Menší pokles byl spojen hlavně s tím, že Ree měla jistý problémy – ale už je to ok :D…Raven – je jiný případ. Dle původního plánu tam měla být jen pár díly (měla zemřít hned v S1), ale kvůli oblíbenosti Lyndsay u fanoušků jí nechali, ale nemají pro ni moc děje

#15 Argetlam Královrah
15.7.2019 | 0:20:24
Argetlam Královrah

#14 Lord Denvil: Nechápej mě špatně. Octavia patří mezi mé nejoblíbenější postavy (spolu s Indrou, Clarke, Bellamym, Murphym, Emori, Echo a Madi – to jsou skoro všechny, co? :D), ale prostě myslím si, že její význam skončil po otevření krypty v minulé sérii. Minulou sérii bych pro Octavii přirovnal k tomu, když například běžíš maraton (já ho nikdy neběžel, ale to neřeš…) a celou dobu běžíš, a vlastně se snažíš být i rychlý, abys měl nějaký ten čas a pak, když už vidíš cíl, tak hodně zpomalíš, protože jsi unavený a říkáš si „minuta sem minuta tam, to už je jedno, hlavně, že to doběhnu“.

(původně jsem chtěl přirovnat k počítání příkladu v matematice, kdy já rozpočítám precizně příklad a pak, když už zjistím, že vím, jak se to počítá a mám to rozpracované správně, tak na zbytek kašlu, protože výsledek mě nezajímá, ten tam napíšu až na zkoušce, ale nevím, jestli to tak má každý).

No a to byl přesně ten případ Octavie. Ona udělala vše důležitého, stala se zemšťankou, vražedkyní a diktátorkou, díky které lidé v kryptě přežili, ale její význam se vytratil. Zdá se, že v minulé epizodě ho ale opět nabyla a vrací se stará octavia z doby před smrtí lincolna (snad).

15.7.2019 | 2:00:55
surky3

Konec kterej vysmyslel pitomec. Naprosto zbytečná smrt. Když už tak se mohl nechat zabít při snaze svrhnout starší. Jinak měli ho nechat zemřít hned na začátku série a tuhle blbost s čipem úplně vynechat.

15.7.2019 | 5:57:03
DebiQue

Hehe, ale ved Kane nie je mrtvy. Reziser to sice spravil tak, ze do vesmiru vypustali Kana v jeho povodnej podobe, ale jeho telo v skutocnosti ostalo na lodi. Do chipu a noveho tela isla iba kopia jeho mysle, takze za predpokladu, ze to telo, este nie je mrtve tak ako nebolo od odchodu so Zeme, tak teoreticka sanca na navrat stale existuje :D

#19 Marcus Flavius
15.7.2019 | 8:40:05
KaraSnowAllen

Proč on…proč on a ne Abby, nebo aspon Octavia, nějakou pěknou, peprnou smrt. Kane mi zrovna byl docela sympatickej.

15.7.2019 | 21:37:37
Marcus Flavius

#17 DebiQue: Sám herec na instagramu psal, že děkuje fanouškům, to mi na případný návrat moc neštimuje..

15.7.2019 | 22:12:54
niektotu

Asi prichádza ďalšia smrť, dúfam že Raven, tá je už zbytočná. Alebo Gaia, Madi či Naylah. Iba zaberajú čas na obrazovke. https://tvline.com/…urphy-dying/

16.7.2019 | 10:32:44
Car

Kane byl supr postava rozhodne bude chybet, zatimco Abby je na facku asi uz tak 3 serie :-)

17.7.2019 | 19:37:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E10: A Little Sacrifice

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×11 – Etherea

Kde je sakra Bellamy Blake?

Premiéra: 13.8.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců