The Walking Dead (Živí mrtví) Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody What It Always Is

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody What It Always Is

Komiksová předloha a seriál: Porovnání u páté epizody What It Always Is

Co všechno tvůrci převzali z komiksové předlohy tentokrát? U pátého dílu jsme našli hned několik podobností mezi seriálem a komiksem.

16 0
5.11.2019

Pomocník Earla

V komiksu se Carl přestěhuje na Hilltop, aby se u Earla učil na kováře. V seriálu jeho roli převzal Henry, který pak ale zemřel. V současnosti je tedy Earlovým pomocníkem Alden.

Figurky

V komiksu Carl ve volném čase vyřezával dřevěné figurky. V seriálu jsme viděli figurku Shivy, kterou vykoval Henry.


Negan a Brandon

V komiksu byl Brandon oním člověkem, který pustil Negana z cely. Jeho matku Tammy zabila Alfa a otce Mortona mu zabil Rick, proto chtěl jít s Neganem za Šeptači a poštvat skupiny proti sobě. Nevíme, kdo Negana pustil v seriálu, Brandon se však za ním vydal proto, že ho zbožňuje.

Neganova bunda

V obou případech se Brandonovi podařilo sehnat Neganovo oblečení.

Nová Lucille

V komiksu v této době Negan nevlastnil žádnou pálku, původní Lucille tehdy používal Dwight. Negan si až po válce s Šeptači sežene novou. Avšak poté, co za ním přišla Maggie a ušetřila jeho život, ji spálil. Původní Lucille v seriálu zůstala na bojišti, kde se Rick a Negan na konci války porvali. Od té doby uběhlo už osm let, a tak je zřejmě nenávratně ztracená. Novou pálku dostal Negan jako dárek od Brandona.

Zabití Brandona

Poté, co Negan s Brandonem dorazili v komiksu ke hranici, se Brandon rozplakal, protože tam skončila hlava jeho matky. Negan ho začal utěšovat a pak mu vrazil nůž do srdce, protože on měl s Šeptači jiné plány. V seriálu ho umlátil kamenem, protože zabil Mila a jeho matku. Pak se vydal k hranici.

Negan a Šeptači

V obou případech začne Negan na území Šeptačů dělat hluk, aby přilákal jejich pozornost.

Za zpracování tohoto porovnání děkujeme našemu odborníkovi na komiksy, @orimu.

Foto: AMC, Image Comics

Diskuze /2

hoolio88

Jen si chci něco ověřit… Jestli jsem to správně pochopil, tak v seriálu byl Brandon synem někoho od původních Šeptačů, kdo mu vyprávěl o Neganovi, a proto ho začal zbožňovat. Je to tak?

Jinak pokud se dá věřit slovům Lydie, Brandona a Laury, tak Negana pustil s největší pravděpodobností Daryl. Ale klidně to mohla být i Carol nebo Siddiq…

#2 ori
6.11.2019 | 9:20:37
ori

#1 hoolio88: Je to tak, len bol synom Spasiteľov, nie Šepkáčov.

6.11.2019 | 11:34:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S10E08: The World Before

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Xavik

České titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Filmy The Walking Dead

Svět Walking Dead již není tvořen pouze seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead, ale nově i filmy. První tři se zaměří na osud Ricka Grimese. Přečtěte si o nich něco více

Reklama

Čeká nás třetí seriál

Univerz seriálu The Walking Dead se opět rozšiřuje. Nyní má stanice AMC v plánu již v pořadí třetí seriál z tohoto zombie světa. Více informací o tomto novém projektu naleznete v jeho samostatné stránce

Nejlepší epizody desáté série

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás