Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Scars

Postřehy z epizody Scars

Postřehy z epizody Scars

Poslední epizoda před dvojdílným finále druhé řady seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. přinesla spoustu zvratů, nových otázek a kupodivu i pár odpovědí, na které jsme tak dlouho čekali. Co všechno jsme v tomto dílu tedy zjistili? Pojďme si to, ostatně jako každý týden, hezky projít.


37 0
11.5.2015

Budeme potřebovat větší loď

Hned v úvodu epizody Scars jsme se po dlouhé době znovu sekali s agenty Koneigovými v podání Pattona Oswalta, Samem a Billym. A konkrétně Sam nám během své ranní rutiny hezky ukázal, že je vážně velký fanda filmových Hvězdných válek. To se k Samovi samozřejmě hodí a pro Disneyho dává smysl, že si takhle zpropagoval svou další populární sérii, spíš je ale zvláštní, že Samovi nepřišlo divné, jak si je filmový mistr Jedi Mace Windu děsně podobný s jeho bývalým šéfem Nickem Furym, nebo jak Thorova přítelkyně Jane Foster náramně připomíná Padmé Amidalu, matku Luka a Lei. Existuje snad filmový Marvel v utopickém světě bez prequelové trilogie Star Wars? Inu, svět je plný záhad.

Co je ale důležitější, úvod této epizody nám konečně odpověděl na víc palčivých otázek, než jsme mohli čekat. Nejen že totiž konečně víme, co je protokol Théta a proč už v seriálu tolik nevídáme bratry Koenigy (kteří byli k tomuto projektu přiděleni), ale nyní už nám navíc byla konečně vysvětlena i otázka letadlové lodě Roberta Gonzalese.


(než začali řešit meziplanetární krize na Zemi, zachraňovali Nick Fury
a Jane Foster kdysi dávno i předalekou galaxii; FOTO: Walt Disney Studios)

V několika posledních epizodních postřezích jsem psal, že Gonzalesova loď by klidně mohla být jen poškozeným Helitransportérem neschopným letu, protože to prostě zní lépe než jen letadlová loď. Nyní už však víme, jak důležité bylo, aby tato loď byla skutečně „pouze“ lodí. Jen tak jsme totiž mohli docenit to, že Fury a Coulson mají v rukávu schovaný funkční Helitransportér, který Fury použil ve filmu Avengers: Age of Ultron, a který, pokud si pamatujete, chtěl Coulson použít už v epizodě What They Become, pokud by se mu nepodařilo zastavit Hydru v získání Obelisku.

Tajemství loňského léta

Mohl bych se tu bít do prsou a tvrdit, že jsem věděl, že Ward a Kara mají nějaké vedlejší úmysly, že Wardův odchod byla jen zástěrka a že Kara je na základně S.H.I.E.L.D.u nas­trčená záměrně. A upřímně, po předchozí epizodě mě to skutečně napadlo, jenže jsem nakonec udělal tu osudovou chybu, že jsem Wardovi uvěřil, že chce skutečně začít s čistým štítem. Že ho tolik polekalo to, jak jeho jednání změnilo agentku Simmons, která se ho nyní pokusila zabít, že nechtěl, aby to samé potkalo i Karu. No, a ono prd.

Co má ale Kara společného s Bobbi Morse a proč ji chce najednou zabít? Možná si ještě vzpomenete na epizodu z první poloviny druhé řady The Things We Bury, ve které byl Sunil Bakshi vězněm S.H.I.E.L.D.u a Bobbi ho vyslýchala. Bakshi se tehdy zmínil o něčem, co Bobbi „musela udělat“ a co tají před svými kolegy. My víme, že Hydra unesla Karu alias agentku 33 v době, kdy Bobbi už byla nastrčená v Hydře, takže můžeme předpokládat, že Bobbi musela Hydře dokázat svou věrnost právě na Kaře. Možná ji měla mučit, možná měla zabít někoho z jejích blízkých. To už je jen detail, který nám teprve bude odhalen. Důležité je hlavně to, že Kara má na Bobbi kvůli tomu docela pifku, i když s jejím zabitím to bohužel nebude mít asi tak snadné.

Vzpomeňme si navíc, že v nejnovější epizodě Kara nenápadně zpovídala i agentku Simmons, která byla nastrčená v Hydře spolu s Bobbi a proto teoreticky mohla o jejím jednání vědět. Simmons ale Kaře vysvětlila, že v té době ani nevěděla, že Bobbi byla součástí S.H.I.E.L.D.u. Otázkou ale zůstává, jak Kaře taková odpověď asi stačila.

Ticho před bouří

Jak jistě víte, po této epizodě nás do konce druhé řady čeká pouze jeden dvojdíl, který stanice ABC odvysílá v jeden den. Co by tento dvojdíl měl tedy dořešit? Očividnou odpovědí je nově rozpoutaná válka mezi S.H.I.E.L.D.em a Inhumans. Co ale třeba něco konkrétnějšího? Když Ťia-jing na konci epizody předala svého manžela S.H.I.E.L.D.u, mohli jsme vidět, jak si agentka Weaver prohlíží ampulky s Calovým posilovacím elixírem. Problém ale je, že všechny tyto ampulky byly prázdné – Cal je totiž nejspíš všechny naházel do sebe a teď už jen čeká, až s ním agenti doletí na základnu S.H.I.E.L.D.u, kde rozpoutá masakr.

Tady vyvstává otázka, zda se díky tomu u Cala konečně dočkáme nějaké fyzické transformace. Komiksový Mister Hyde, který je seriálovému Calovi předobrazem, je po vystavení svého elixíru často ještě větší monstrum než samotný Hulk a mnoho komiksových fanoušků proto spekulovalo, zda se nějaké přeměny nedočkáme i v seriálu.

A i když by taková změna asi byla zajímavá, je třeba pamatovat na to, že méně je občas více. Spíše než aby se Cal měl změnit v obří digitální monstrum, které se seriálovým rozpočtem (a to ani s tím, jaký mají Agents of S.H.I.E.L.D.) prostě nikdy nebude vypadat tak dobře, ať se tvůrci radši spoléhají na dosud fungující charisma Kyla MacLachlana. Na druhou stranu, třeba nás ale vizuální stránka Agentů ještě překvapí. Tak jako už tolikrát předtím.

Karma je svině

Raina to teď vážně nemá lehké. Když už totiž skutečně najde vnitřní klid a snaží se někomu pro změnu pomoct, nikdo jí to nevěří. A my se jim nemůžeme moc divit. Nejhorší na tom všem je ale to, že právě po této nedůvěře se Raina asi na nějaké samaritánství už vykašle a půjde si stavět zase na vlastní píseček.

Právě to nás nejspíš čeká ve finále série, kde bychom se navíc snad měli dozvědět i něco nového o záhadném kameni Kree a o tom, zda od S.H.I.E.L.D.u sku­tečně odejde Mack, který v nově nastalém nebezpečí snad i tak přiloží ruku k dílu. Bohužel se ale nejspíš nebude moct postavit Calovi, neboť se ze základny přemístil na letadlovou loď (na druhou stranu, na základně by snad pořád měl být alespoň Deathlok). Jistou ironií osudu zde ale na druhou stranu zůstává, že Mack, který chce od S.H.I.E.L.D.u o­dejít ze strachu z mimozemských artefaktům, právě míří jednomu takovému artefaktu do náručí.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Diskuze /30

Winnie 2.0

Ten spin-off mít naštěstí nebude, ABC ho nevybrala.

#3 Hurley
11.5.2015 | 16:06:08
Kratos93

Chápu že někomu se nová trilogie SW nelíbí ale nemusíte jí tady hned „pomlouvat“ ( „Existuje snad filmový Marvel v utopickém světě bez prequelové trilogie Star Wars?“) Pro mě jako fanouška SW kterému se líbí všechny díly a nová trilogie se mi líbí dokonce víc :D tak mě to až odvrátilo k pokračování ve čtení dál …

#3 Hurley #22 Zouby52
11.5.2015 | 16:18:37
Hurley

#1 Winnie 2.0: Šušká se to, ale myslím, že to není ještě oficiálně.

#2 Kratos93: Nesmíš všechno brát hned tak vážně. :)

#28 mato1326
webmaster
11.5.2015 | 16:19:49
téčko171

„utopickém světě bez prequelové trilogie Star Wars“

Ale no ták, for Ewan's sake! :)

webmaster
11.5.2015 | 16:23:56
Hurley

Ježišmarja nebuďte všichni tak zaprdění, to byl jen fór. Za tohle sem tu fakt nečekal Španělskou inkvizici.

#6 Kratos93 #10 Ne-On
webmaster
11.5.2015 | 16:28:36
Kratos93

#5 Hurley: Na hranici s ním ! :D Upalte bezvěrce !

11.5.2015 | 16:38:17
Misfits

Moc se mi líbilo, jak si Sam vzal to robotické spodní prádlo, trošku mi to vyznělo jako „Hej Ultrone, mám tě v zádi.“ :D

#8 Hurley #19 herriete Lébl.
11.5.2015 | 16:42:10
Hurley

#7 Misfits: Nebyly to jen ponožky? Takový ty klasický pletený se střeštěnejma vzorama? Ale jistej si nejsem.

#9 Misfits
webmaster
11.5.2015 | 16:44:09
Misfits

#8 Hurley: Na vršku toho kusu oblečení je něco jako červená guma, což by ukazovalo spíše na spodky (pokud to tedy není jen změna barvy a vzoru u pletené ponožky. Možné je obojí, ale nevidím pak už spojitost s Ultronem ;) ).

11.5.2015 | 16:53:12
Ne-On

#5 Hurley: Nobody expects the Spanish Inquisition!

11.5.2015 | 16:55:30
Jemily

Já RaiRaině taky nevěřím nenávidím ji už od její první epizody -_- :D A jinak na finále jsem opravdu zvědavá :3 Snad nikdo z postav neumře protože jako správná citlivka bych probrečela dva dny :D

11.5.2015 | 18:11:29
Historic

Otázka do pranice: Jak asi vypadá sestra agentů Koenigových? A kolik má klonů?

webmaster
11.5.2015 | 18:52:18
Lucas89

Díky :) musím jen takovou maličkost, která mě ale irituje :D :D ten přepis čínskýho jména je hroznej :D zlatá Jiaying :D

#18 Hurley #19 herriete Lébl.
11.5.2015 | 19:24:51
anonymuser

Zase parádní postřehy :) jinak už jsem to chtěl napsat několikrát, ale při zmínce o rozpočtu Agentů tady mi to už nedá… :) ono bude stačit, když přestanou jezdit v Lexusech a začnou třeba ve Fordech a hned budou peníze na další řadu nebo třeba na Downeyho v jednom miništěku :D

#16 Tamon
11.5.2015 | 19:35:40
Rokol_XVII

Karma je svině … tak to mě dostalo :D

11.5.2015 | 19:40:05
Tamon

#14 anonymuser: víš, když přestanou jezdit v Lexusech, tak jim jako sponzoři nic nedaj a nebudou mít ani na ty Fordy :)

11.5.2015 | 19:45:29
Hurley

Přesně tak. Oni by si teoreticky v těch Lexusech mohli jezdit i zadarmo, jen musí být sem tam hezky vidět značka na kameru. :)

webmaster
11.5.2015 | 21:56:36
Hurley

#13 Lucas89: No já si ho nevymyslel, jen sem ho dost možná zkomolil. Ale žádnej sinolog si zatím nestěžoval. :)

webmaster
11.5.2015 | 21:58:43
herriete Lébl.

#7 Misfits: Jsou to ponožky na 100%

#13 Lucas89: Správně, mě se ten překlad taky nelíbí, ale nic proti autorově práci. Tu odvádí skvěle a moc díky za postřehy.

#26 Misfits
11.5.2015 | 22:18:39
Sasanka

„tajemství loňského léta“ pobavilo :D

11.5.2015 | 23:35:33
Aborax

Nemluvili o tom, že agentka 33 byla v nějakém úkrytu, když hydra začala s převratem? Nemohlo by to být, tak že jí Bobbi vylákala ven aby dokázala Hydře oddanost?

#23 Hurley
12.5.2015 | 0:10:58
Hurley

#21 Aborax: To je prdlačky důvod k pomstě. To bude něco osobnějšího.

#24 Aborax #25 herriete Lébl.
webmaster
12.5.2015 | 6:17:46
Aborax

#23 Hurley: Proč prdlačky :D ty by jsi nebral jako důvod k pomstě, kdyby tě někdo komu důvěřuješ vylákal ven a tam tě chytli a potom tě mučili a vymyli ti mozek atd? Já bych se za to asi pomstít chtěl… ty ne?

#27 Hurley #28 mato1326
12.5.2015 | 8:39:08
herriete Lébl.

#23 Hurley: Já si myslím,že je to docela dobrý důvod k pomstě, když si vezmeš co jí pak Hydra udělala.

12.5.2015 | 8:40:17
Misfits

#19 herriete Lébl.: Jen ze zvědavosti proč jste si tak jistý/jistá?

12.5.2015 | 13:13:33
Hurley

#24 Aborax: Já ano. Ale v komiksovým světě to přece jen bude asi něco přepálenějšího. Ale jako můžeš mít pravdu samozřejmě.

webmaster
13.5.2015 | 7:10:47
mato1326

#3 Hurley: Good joke Hurley. Keby si to nenapísal, tak by som si ani nevšimol Padmé prežila svoj pôrod a potom odcestovala na zem stavať einstein-rozenbachov most. :P

#24 Aborax: Pochybujem, že Kara chce zabiť Bobby pre to, že ju pomohla chytiť a nechať vymyť mozog. Podstatou vymývania mozgu je predsa to, že dotyčný si neuvedomuje, že má vymytý mozog. Podľa mňa chce kara zabiť Bobby za to, že Bobby niekoho buď zabila alebo fyzicky zmrzačila.

Nieje toto od teba Hurley náhodou spoiler na finále? Určite si to vydel skôr ako amíci :): „Jistou ironií osudu zde ale na druhou stranu zůstává, že Mack, který chce od S.H.I.E.L.D.u o­dejít ze strachu z mimozemských artefaktům, právě míří jednomu takovému artefaktu do náručí.“

#29 Misfits
13.5.2015 | 19:31:48
Misfits

#28 mato1326: Pokud Hurley naráží na ten „kámen,“ který se roztéká, tak to spoiler na finále určitě není. O jeho existenci víme už z předchozích dílů ;).

14.5.2015 | 12:59:40
Strlx

Co se SW tyka, myslim, ze tohle byla jen takova napul vtipna vlozka, napul reklama. Pred par mesici totiz zacal pod Marvel znovu vychazet SW comics.

15.5.2015 | 10:08:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy