Tržby: Ant-Man sice není silný jako jeho bratříčkové, ale ostudu nedělá

Tržby: Ant-Man sice není silný jako jeho bratříčkové, ale ostudu nedělá

Minulý týden vlítl do kin film Ant-Man a Wasp, možná jeden z vůbec nejodpočinkovějších filmů celého Marvel Cinematic Universe. Byli jsme tedy proto zvědaví, jak se snímku bude dařit. První čísla jsou již k dispozici. Tak jak to mravenčí muž zvládl tentokrát?

33 0
10.7.2018

Nikdo ani nečekal, že po tak rekordním roce 2018, kdy Marvel Studios bouchalo šampaňské po každém filmu, by snímek Ant-Man a Wasp měl nějaké aspirace na miliardové tržby. Studio si je moc dobře vědomo, že snímek přichází po opravdu velkých bijácích (Thor: Ragnarok, Black Panther a Avengers: Infinity War), takže bylo načase se blýsknout něčím jedinečným a možná i trochu odpočinkovým.

(Wasp u diváků zatím boduje. Foto: Disney)


A tomu také odpovídají první tržby. Film utržil po prvním víkendu slušných 75 milionů dolarů, což je třeba podobný otvírák, který před pár týdny zaznamenal Solo: Star Wars Story. Můžeme tedy očekávat, že film vydělá přes 200 milionů dolarů ze Severní Ameriky. Zatímco ovšem Star Wars mají poměr tržeb domácí versus zahraniční jedna ku jedné, MCU filmy většinou hodně podporuje zbytek světa, což se mravenčímu muži velice hodí.

Tam zatím film vydělal 85 milionů dolarů a celosvětově je tedy Ant-Man na nějakých 161 milionech dolarů. Připomínáme, že první Ant-Man celosvětově vydělal 519 milionů dolarů. Dá se předpokládat, že druhý film tyto tržby překoná a mohl by se dostat někam k 600 milionové hranici. Pro MCU to bude na odpočinkový film i tak velký úspěch. I když Solo byl pro Star Wars odlehčenou odbočkou jako Ant-Man pro MCU, mravenčí muž má tu výhodu, že se u snímku neměnili režiséři a rozpočet filmu tak kvůli razantním přetáčkám nebobtnal. O dalším vývoji tržeb vás budeme informovat příští týden.

Jak se vám film líbil? A na jaké hranici skončí?

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /38

PecaCZE

Skvělej film pro každýho bez nutný znalosti MCU a prvního dílu.
! Vzhledem k tomu, že se postavy rozplynuli lusknutím prstu až dýl, nedává smysl proč ant-man nebyl v IW a hodně velký pech, že zrovna v tom zlomku času, kdy byl v kvantový říši.

#3 Ratemus
10.7.2018 | 20:06:45
Fifipek

Film je to dobrej, vtipnej, na léto akorát a Evangeline Lilly je furt kost :D

10.7.2018 | 21:11:04
Ratemus

#1 PecaCZE: film se odehrává v San Francisku což je na druhé straně USA než New York kde se odehrával pouze boj u Sanctum Sanctorum s Ebonym a Dwarfem a následně se boj odehrával chvíli v Londýně a ve Wakandě. Scott možná neměl ani tušení že se něco děje…IW opravdu nezasáhla celou Zemi, to až její výsledek.

#4 PecaCZE
10.7.2018 | 21:41:08
PecaCZE

#3 Ratemus: Blbost ! :D Ne, nemohli ho nijak kontaktovat, nikdo si nevšiml lodí co tam lítali ani to nemohlo být v televizi.

#5 sFík
10.7.2018 | 21:46:32
sFík

#4 PecaCZE: Hele, nemáš pravdu. I Fury zjistil že se něco děje až když před něj spadla helikoptéra v dopravní zácpě ;)

#6 PecaCZE
10.7.2018 | 21:58:30
PecaCZE

#5 sFík: :D jo a to znamená, že o ničem nevěděl.

#7 sFík
10.7.2018 | 22:22:21
sFík

#6 PecaCZE: No nevěděl. Maria mu říkala o divnejch energetickejch výkyvech nad Wakandou…

10.7.2018 | 22:23:51
Lex Luthor

Ant Man and the Wasp se odehrává ve stejném čase, jako Infinity War nejspíš. Scot a jeho přátelé prostě měli jiné starosti a nepostřehli, že Země je pod útokem Thanose. Nejvíce se mi ve filmu líbila Hope, jako Wasp

#9 PecaCZE
10.7.2018 | 23:38:44
PecaCZE

#8 Lex Luthor: A nebo taky spíš ne viď, když je tam hned první potitulková scéna, která to potvrzuje.

11.7.2018 | 0:01:02
gonzaer1

Film jako takový se odehrává po Civil War, což je nějaký ten rok před IW. Až ta podtitulkovka je cca. asi pár minut po tom co Thor do Thanose napral Stormbreaker a ten lusknul prsty. Může to být stejný čas podtitulkovky v IW s Furym a Hillovou. A klidně je možné, že by o tom nevěděl, ostatně, již dávno není ředitel S.H.I.E.L.D.U. , aby hned o všem na Zemi věděl. :D

11.7.2018 | 6:27:30
gonzaer1

I když, zase tak daleko před IW to být nemusí, jelikož Scottovi končilo jeho dvouleté domácí vězení.

11.7.2018 | 6:29:40
Hunter12

Ant-Man a Wasp se odehrává mezi Civil War (2016) a Infinity War (2018). Protože Scottovi zrovna končilo dvouleté domácí vězení, odehrává se v roce 2018, s největší pravděpodobností pár dnů před útokem Thanose na Thorovu loď. Scottovi nad hlavou žádné vesmírné lodě nelítaly, jak tu někdo psal. Ty lodě se objevily pouze nad New Yorkem, Skotskem a africkou Wakandou, zatímco Scott si užíval svobody s Hope a Cassie v San Franciscu. A San Francisco je od míst, kde došlo k útokům Black Order, poměrně dost vzdálené. V Infinity War se Natasha zmínila o tom, že Scott a Clint mají domácí vězení. V té době byl ale Scott už na svobodě. To ovšem Natasha nemusela vědět. Steve a Natasha nejspíš nechtěli Scotta a Clinta do něčeho zase zatáhnout, proto jim nezavolali s žádostí o pomoc. Navíc se celá Infinity War odehrála během pouhých dvou dnů, takže než si hrdinové mohli uvědomit, že to je opravdu vážné a že by se jim pomoc Ant-Mana a Hawkeye dost hodila, bylo už po všem. Scott určitě viděl zprávy o útoku Ebony Mawa a Culla Obsidiana na New York, ale nechápu, proč by se do toho měl míchat. Zrovna mu skončilo domácí vězení. Je toho spousta, co musí s Hope a Cassie dohnat. K tomu všemu má vlastní starosti s obstaráním léčivých kvantových částic pro Ghost. Věděl, že se o ty emzáky postarají Avengers – supervoják, polobůh… on je pouze normální chlap, který měl tu smůlu, že si ho Hank Pym vybral za svého nástupce. A především je to táta, který se teď ze všeho nejvíc chce věnovat své dceři. Můžete namítat, že svou dceru by nejlépe ochránil, kdyby pomohl ostatním zastavit Thanose, protože Cassie klidně mohla být jednou z jeho obětí. Ale Scott nemohl tušit, že útok Black Order na New York je o dost vážnější než byl útok Lokiho na New York v roce 2012. Nemohl tušit, jaké následky bude mít případná prohra Avengers.

11.7.2018 | 14:52:54
gonzaer1

A nevíme, co se stalo s Cassie, ale jelikož to odnesli všichni 3 u toho počítače, tak snad ona byla ušetřena. A očekávám, že by A4 mohli začít právě návazností na tu podtitulkovou scénu (stejně jako IW na Ragnarok), kdy se Scott bude snažit dostat z kvantové říše a vyhodí ho to v minulosti během bitvy o NY. :D

#14 Hunter12
12.7.2018 | 6:55:24
Hunter12

#13 gonzaer1:

Spíš ho to vyhodí v budoucnosti. V A4 bude totiž Cassie přeobsazena mnohem starší herečkou a na fotkách z natáčení je starší, již prošedivělý Stark, který má na sobě uniformu S.H.I.E.L.D.u. Janet zmínila časové víry, které jsou v kvantové říši a Bill Foster zase paralelní vesmíry. Možná to bude Stark z budoucnosti jednoho paralelního vesmíru, ve kterém nikdy nedošlo k pádu S.H.I.E.L.D.u a Stark mu teď šéfuje.

12.7.2018 | 7:33:40
12.7.2018 | 9:19:52
Hunter12

#15 gonzaer1:

Podle spoilerů by se měli hrdinové rozdělit na skupinky a cestovat do různých časových období, aby shromáždili kameny nekonečna dřív, než to udělá Thanos. Cestování časem by se mělo uskutečnit přes kvantovou říši a Scott by k tomuto účelu měl mít novou technologii (ty náramky podobné hodinkám, které mají hrdinové na fotkách z natáčení). Protože bude Cassie v A4 výrazně starší, myslím si, že Scotta vcucne časový vír, na což ho Janet upozorňovala a vyhodí ho v budoucnosti. Možná právě tam získá to zařízení, které mají hrdinové na fotkách. Podle mě bude sloužit k tomu, aby mohli ovlivnit, v jakém časovém období je časový vír vyhodí (nebo k něčemu podobnému). Pak by se Scott mohl vrátit do přítomnosti a spolu s ostatními započít cestu za kameny nekonečna. Díky fotkám z natáčení víme, že se podívají mimo jiné i do bitvy o New York z A1. Také se spekuluje o účasti Quicksilvera, Crossbonese a agenta Sitwella. Všichni tři jsou v přítomnosti již po smrti. Kdyby se ale opravdu cestovalo do minulosti, došlo by zajisté k pozměnění historie MCU. Některé mrtvé postavy by byly opět naživu (nebo naopak) a k některým událostem (např. stvoření Ultrona) by vůbec nemuselo dojít. Něco takového by udělalo ve filmech hrozný bordel. Proto si myslím, že se bude cestovat časem v některém z paralelních vesmírů. Paralelní vesmíry zmínil v souvislosti s kvantovou říší i Bill Foster. To, co by se stalo v paralelní realitě, by nemělo absolutně žádný vliv na Scottovu realitu. Nabízí se otázka, proč si Stark nezahraje na Terminátora, necestuje do minulosti bez využití paralelních vesmírů a nezabije Thanose ještě jako nemluvně. Jak jednou řekl Wong, hrátky s časem jsou nebezpečné. Kdyby tedy cestovali do minulosti své reality s úmyslem měnit historii, určitě by to pro ně mělo fatální následky. Třeba i zánik vesmíru. Právě proto, jak si myslím, budou cestovat paralelními vesmíry. Jejich cílem by tak nebylo pozměnit historii a tím zabránit Thanosovi v lusknutí, ale posbírat kameny nekonečna z paralelních vesmírů a lusknutím zvrátit to Thanosovo lusknutí.

#19 Ratemus
12.7.2018 | 14:12:57
PecaCZE

Když už IW a Ant-Man skončili tak jak skončili a bohužel je dopředu jasný, že se bude oživovat a resetovat, tak se mi začala líbit ta „teorie“ že Scott v tom bude hrát hlavní roli. Víme, že si s tím dají práci a natočí to epicky, ale pořád by bylo skvělý kdyby se oživování a resetování nekonalo.

12.7.2018 | 14:42:17
gonzaer1

To by i mohli zastavit Lokiho v zabití Coulsona. :D I když to by byl chaos v tom, že by to anulovalo celých 5 řad Agentů :D Ale kdybychom byli v pararelní realitě, mohl by tam stále žít a třeba být v tom vedení S.H.I.E.L.D.u spo­lečně se Starkem.

12.7.2018 | 18:54:35
Ratemus

#16 Hunter12: no v komiksech nemá Gauntlet z jednoho vesmíru, nebo Kameny žádnou moc v jiném než ve svém vesmíru…ale dává to smysl, takhle nějak by to šlo…vlastně by mohl žít Quicksilver atd…no uvidíme jak se to vyvine

#20 Hunter12 #21 Hunter12
12.7.2018 | 21:35:49
Hunter12

#19 Ratemus: Já nejsem znalec komiksů, ale o tom, že kameny lze použít pouze ve vesmíru, ze kterého pocházejí, vím. Právě proto jsem zapátral na internetu a dozvěděl jsem se, jak je možné toto v MCU obejít. MCU (s označením Země-199999) je jedním z vesmírů Marvelu. Spolu s komiksovou Zemí-616 a dalšími vesmíry tvoří mnohovesmír Marvelu. Každý z těchto vesmírů má své kameny nekonečna, které mají moc pouze v tom svém vesmíru. Kdyby hrdinové MCU cestovali např. do Země-616 a přinesli si odtamtud kameny, nebylo by možné je v MCU použít. Ve filmu Doctor Strange nám byl mnohovesmír představen. Jenomže se jedná o jiný mnohovesmír, než je ten, o kterém jsem psal výše. Tento mnohovesmír (Temná dimenze, Zrcadlová dimenze… ) se nachází uvnitř MCU. Je to mnohovesmír MCU, který je ve vesmíru, jenž je součástí mnohovesmíru Marvelu. Mnohovesmír MCU určitě obsahuje víc dimenzí, než o kterých víme. Jednou z nich může být i paralelní realita, ze které si hrdinové můžou přinést do své reality kameny a klidně je i použít, protože se obě ty reality nacházejí v MCU. Snad jsem to napsal dost srozumitelně. :-)

#24 Ratemus
12.7.2018 | 23:11:12
Hunter12

#19 Ratemus: Jinak, když jsem psal o Quicksilverovi, tak jsem měl na mysli, že by byl na živu pouze v té paralelní realitě (Avengers pravděpodobně navštíví alternativní Věk Ultrona kvůli kameni mysli) a ne, že obživne v té původní realitě. Kdyby došlo k ožívání postav (nemyslím teď ty, co se rozpadli v IW) a celkovému měnění historie (na způsob X-Men: Budoucí minulost), udělal by Marvel obrovskou chybu. Ve filmech by byl najednou obrovský chaos. X-Meni svou časovou osu restartovali v sedmém filmu. Kdyby něco podobného udělal Marvel teď ve 22. filmu, byl by to mnohem větší bordel, než v případě X-Menů. Bude-li se ale cestovat do paralelní reality (která se podobá té původní), nic z toho, co se v ní stane, tu původní realitu neovlivní (když nepočítám smrt Avengerů, kteří by zemřeli při honbě za kameny).

12.7.2018 | 23:28:22
gonzaer1

Tak, je jasné, že se nám vzátí postavy co se v IW rozplynuly a jsou teď pravděpodobně v Kameni duše. Ale doufám, že neoživí postavy, co zemřely ještě před lusknutím – Heimdall, Loki, Gamora, atd… A třeba ve trojce Strážců galaxie by mohli zavítat opět na Xandar, abychom viděli, co s ním Thanos provedl. V A4 tam asi zavítají pro Orb, ale to bude ještě před útokem a pravděpodobně ta pararelní realita. A takový detail, v pararelní realitě může být třeba 99 % procent událostí stejných, ale klidně některé klíčové věci, jako třeba poloha kamenů nekonečna se může lišit, třeba budou muset ještě k tomu zjištovat, kde vůbec jsou. :D Těch variací je spousta, taky tam může být „hodný“ Thanos, co chce Vesmír zachránit bez vyhlazení poloviny života. :D

#24 Ratemus
13.7.2018 | 11:41:24
PecaCZE

Udělají to jako v X-menech a vrátí to až před IM :D Nejspíš ale bude cestovat Scott „časem“ a tím pádem by oživili i Lokiho, Gamoru :/ ,.. nevím no, ale po Ant-Manovi to nevypadá, že se budou vysvobozovat duše z kamene, leda že by to zkombinovali oboje :D Každopádně Thanos úkol splnil a už ho nic zajímat nemusí, plus rukavice vypadala zničeně, takže co teď bude s kameny.

13.7.2018 | 11:56:56
Ratemus

#22 gonzaer1: v Paralelní realitě klidně může Cap zemřít za války a Bucky přežít, Stark žije a SHIELD vůbec nevznikne…takže se nic nestane…
#20 Hunter12: jo rozumim takhle to být klidně může, proč ne…není ale paralelní realita právě ta ve které už neplatí další Kameny? to je přece to co viděl Strange ne? těch 14 mld realit ve které prohrají kromě jedné…

#29 Hunter12
15.7.2018 | 23:16:08
PecaCZE

By bylo hustý, kdyby po restartu ( lusknutí se nikdy nestalo ) zemřeli postavy, který to přežili… právě ten Cap.

#29 Hunter12
16.7.2018 | 0:19:15
gonzaer1

Strange spíše hlavně viděl 14 milionů variací boje s Thanosem a jen v jedinné vyhráli.

#27 Ratemus
16.7.2018 | 7:07:26
Ratemus

#26 gonzaer1: myslím že řikal že navštívil alternativní reality ve které bojovali s Thanosem…nebo ne?

#29 Hunter12
16.7.2018 | 10:03:49
PecaCZE

Chvíly to vypadalo, že ho Mantis fakt uspí, tak proč prostě Strange neřekl, udělejte tohle, ale až přijde Star-Lord tak mu někdo natáhněte :D

#29 Hunter12
16.7.2018 | 14:25:43
Hunter12

#24 Ratemus: Zkusím ti to vysvětlit ještě jednou: MCU má označení Země-199999, film Spider-Man z roku 2002 pak Země-96283 a hlavní komiksový vesmír Země-616. Tyto vesmíry, kterých je mnohem víc, tvoří mnohovesmír Marvelu. Kdyby hrdinové MCU cestovali např. na Zemi-616 a přinesli si odtamtud kameny nekonečna, nemohli by je ve svém vesmíru použít. Mnohovesmír, o kterém se mluvilo ve filmu Doctor Strange, není tentýž, o kterém jsem psal výše. Tento mnohovesmír (temná dimenze, zrcadlová dimenze, astrální dimenze, kvantová říše… ) je součástí MCU. Máme tedy externí mnohovesmír, který je mimo MCU a interní mnohovesmír, který je uvnitř MCU. Budou-li hrdinové cestovat paralelními vesmíry „interního“ mnohovesmíru a hledat v nich kameny nekonečna, budou moci použít tyto kameny i ve své realitě, protože se všechny ty reality nacházejí v MCU.

#25 PecaCZE: Nemyslím si, že by Marvel restartoval MCU.

#27 Ratemus: „Pronikl jsem vpřed v čase a shlédl možné budoucnosti, abych zjistil výsledky nadcházejícího střetu.“ O alternativních realitách nebyla tedy řeč. Alespoň ne přímo. Podle teorie o paralelních světech, s kterou v 50. letech 20. století přišel fyzik Hugh Everett, má každá událost spoustu alternativních výsledků a tyto výsledky štěpí naši realitu na mnohé alternativní reality. Fungují-li paralelní světy v MCU na stejném principu, pak je těch 14 000 605 možných budoucností zároveň i počtem paralelních světů. Pro lepší pochopení: Bitva na Titanu měla 14 000 605 al­ternativních výsledků a tyto výsledky rozdělily původní realitu na stejný počet alternativních realit.

Doctor Strange řekl Starkovi, že bude-li si muset vybrat mezi ním, Parkerem a kamenem času, vybere si kámen. Přesto nakonec kámen obětoval, aby zachránil Starkovi život. Většina lidí si myslí, že to udělal z toho důvodu, že zná budoucnost. Budoucnost, ve které Tony Thanose porazí. Já si myslím, že Strange budoucnost (konkrétně události Avengers 4) nezná a že Tonyho zachránil, protože se nad ním slitoval. " …abych zjistil výsledky nadcházejícího střetu." Tím nadcházejícím střetem byla bitva na Titanu. Strange znal pouze alternativní výsledky bitvy na Titanu, nikoliv bitvy ve Wakandě a už vůbec ne těch bitev, ke kterým dojde v Avengers 4. „Teď jsme ve finále.“ Finále = bitva ve Wakandě, bitva o poslední z kamenů nekonečna. „Tony, jinak to nešlo.“ Jinak to nešlo. Jinak by Stark zemřel.

#28 PecaCZE: Strange znal všech 14 000 605 al­ternativních výsledků bitvy na Titanu. Musel tedy vědět o tom, co Quill provede. To, že tomu nezabránil, má určitě své důvody. Ze všech možných budoucností byla pouze jedna jediná, ve které hrdinové vyhráli. Pravděpodobně i v této kladné budoucnosti proběhl neúspěšný pokus o sundání rukavice z Thanosovi ruky. Strange věděl, že se příležitost k výhře naskytne až poté, co se neúspěšně pokusí o získání té rukavice. Vše se přitom muselo odehrát přesně tak jako v té kladné budoucnosti. A na to, aby tomu tak bylo, měl Strange dohlédnout. Proto nezabránil Quillovi v útoku na Thanose, proto nevytvořil časovou smyčku. Možná tím okamžikem, kdy mohli vyhrát, byl závěrečný souboj Tonyho s Thanosem. Jenomže Tony selhal a byl Thanosem probodnut. Strange věděl, že svou jedinou příležitost k výhře promarnili a že teď už mají pouze dvě možnosti. Buď předá kámen času Thanosovi dobrovolně a on ušetří jejich životy, nebo si ho Thanos vezme násilím a všechny přitom zabije.

#30 PecaCZE #34 Ratemus
16.7.2018 | 18:31:07
PecaCZE

#29 Hunter12: Neříkám, že restartujou MCU to je kravina, říkám to o čem se tady bavíme od samýho začátku, to že lusknutí se vrátí a Doctor Strange, Spider-Man, GotG nezemřou ( protože budou mít další filmy ). A naopak například Cap, kterej přežil nakonec zemře :D. Drtivá většina je právě toho názoru, že Strange mu dal kámen právě proto, že věděl co se potom stane a že vyhrajou, ale nic není jasný ;). Vesmíry nepatřící do MCU ( Spider-Man z roku 2002 ) bych sem vůbec nepletl, znamenalo by to, že Chris Evans je Cap a Human Torch například.

#31 Hunter12
16.7.2018 | 19:43:43
Hunter12

#30 PecaCZE: Aha, já myslel, že máš na mysli restart, jaký byl např. v X-Menech. Jistě, že se ti „zpopelnění“ vrátí a že většina z těch, co v IW přežila, nakonec zemře. Ano, drtivá většina si myslí, že Strange zachránil Starka z toho důvodu, že znal budoucnost (události Avengers 4). Já si ale myslím, že se pletou. Své argumenty, proč si myslím, že tomu tak je, jsem již napsal. Samozřejmě to je pouze můj názor. Třeba se mýlím. A ty vesmíry nepatřící do MCU sem pletu z jednoho prostého důvodu. Často se v diskuzích setkávám s názorem, že Avengers nemůžou cestovat do paralelních vesmírů pro kameny nekonečna a ty pak použít ve svém vesmíru. I Ratemus to psal v jednom z předchozích komentářích. Ovšem to přeci platí pouze v případě vesmírů nepatřících do MCU. To, že Chris Evans hrál jak Capa, tak Human Torche, nic neznamená. Taková Alfre Woodard hrála Miriam Sharpe v Civil War i Mariah Dillard v seriálu Luke Cage. Hrála tedy dvě rozdílné postavy v MCU.

16.7.2018 | 20:20:37
gonzaer1

Neví se náhodou, jestli by v A4 nemohli konečně být Inhumans? :D Kdysi se tu mluvilo i o jejich samostatném filmu, ale po něm se nějak slehla zem.

#33 Hunter12
17.7.2018 | 6:47:26
Hunter12

#32 gonzaer1: Ten film měl být posledním filmem třetí fáze, ale pak ho zrušili a místo něho natočili seriál. Inhumans se podle mě v A4 neobjeví a podobně jsou na tom i ostatní postavy ze seriálů, jako je Daredevil, Punisher apod.

17.7.2018 | 7:21:39
Ratemus

#29 Hunter12: já tou rozumim, možná to tak nevypadá ale rozumim tomu.....

#36 Hunter12
19.7.2018 | 21:06:02
Ratemus

já jen že tak je to v komiksech, a pokud se neukáže že to tak není i v MCU, tak to s jistotou nevíme prostě, ovšem ty o tom mluvíš tak, jako by to již někdo z MCU potvrdil nebo to prostě bylo jasné

19.7.2018 | 21:06:52
Hunter12

#34 Ratemus: Tak promiň, ale opravdu to vypadlo, že si moc nerozumíme. O čem přesně mluvím tak, jako by to bylo už potvrzené? Něco z toho, co jsem psal, potvrzené je a něco (a to většina) jsou mé teorie na základě spoilerů, nebo toho, co bylo řečeno ve filmech. Pokud máš na mysli cestování mezi vesmíry (např. mezi MCU a Zemí-616) a nefunkčnost kamenů mimo jejich vesmír, tak to snad nikdo potvrzovat nemusel, protože to tak u Marvelu prostě funguje, nebo ne? Chápu snad jako neznalec komiksů správně, že by teoreticky byl možný crossover např. Spider-Manů Toma Hollanda, Andrewa Garfielda a Tobeye Maguireho? Ne že bych si myslel, že nás někdy takový crossover čeká, ale teoreticky by možný byl. Pokud se pletu, budu rád, když mě znalci komiksů opraví. Má teorie o tom, že se v Avengers 4 bude cestovat paralelními světy, které jsou součástí MCU, vychází ze spoilerů, událostí druhého Ant-Mana a také z teorie o mnohovesmíru, jejíž autorem je fyzik a odborník na kvantovou mechaniku Hugh Everett. Je mi jasné, že v MCU paralelní světy mohou fungovat na jiném principu, než v Everettově teorii, ale vzhledem k tomu, že na Captain Marvel i na druhém Ant-Manovi (?) spolupracoval jako odborný poradce jistý kvantový fyzik, na jehož jméno si teď nevzpomenu, bych se nedivil, kdyby se do kvantové říše a paralelních světů MCU promítla i Everettova teorie. Každopádně to je zatím jenom teorie, na jejíž potvrzení, nebo vyvrácení si budeme muset počkat až do premiéry Avengers 4. Jo a za ty slohovky, co sem neustále píšu, se omlouvám, ale protože si o MCU nemám s kým povídat, protože se o to nikdo z mých známých nezajímá, nahrazuji si to tady na Edně. :-)

#37 Hunter12 #38 Ratemus
19.7.2018 | 23:38:50
Hunter12

#36 Hunter12: Už vím jméno toho odborného poradce – Dr. Spyridon Michalakis. Kromě Ant-Mana a Captain Marvel spolupracoval také na Strangeovi a Infinity War. Zkrátka na filmech, které se zabývají mnohovesmírem a zejména mikrosvětem, pro který Michalakis musel kvůli autorským právům vymyslet nový název.

20.7.2018 | 0:04:37
Ratemus

#36 Hunter12: no jako potkat se tři filmový Spidermani mohou protože možné je vše, ale nepotkají se protože jsou to prostě jiné filmy od jiných studií. To je to samé jako kdybys řekl že se může potkat Avengers a Liga protože se v rámci crossoverů potkávali i v komiksech…ale filmový práva na to prostě nepřistoupí a stejně tak ne v rámci Sony se Spideym od Ramiho a Webba a toho nového…takže pokud se někdy někdo objeví jako z alternativní reality tak to bude někdo uplně novej…prostě ani Bale se nepotká coby Batman s Affleckem nebo Kilmerem a hlavně jsou herci kteří hrají třeba ve více komiksovkách najednou nebo v minulosti hráli…třeba jen zrovna Reynolds je v Marvelu obecně Hannibal v Bladovi a Deadpool, Jordan je Human Torch a Killmonger…ono říct že vše je možné je prostě hrozně jednoduchý, jenže filmový průmysl to vidí jinak, takže ano je to možný ale velmi nepravděpodob­ný…ještě by šlo udělat ted po odkoupení Foxu že by z XCU udělali alternativní realitu v MCU, jenže kde celou dobu by byly mutanti v hlavím vesmíru MCU? a kde byli Avengers v XCU? to je těžký prostě …a další věc, v komiksech a komiksových filmech o superhrdinech fakt logiku a fyziku nehledej…Superman odfoukne planetární soustavy, kýchne si a zmrazí planetu, létá, štít capa který ve filmech absorbuje energii jen někdy, Wakanda a vibranium…fakt bych to nehledal

21.7.2018 | 22:50:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama