Avengers

93/100 119×

AkčníKomiksovýSci-fi

USA | 2008 | Vysílá se

Vše ze světa seriálů, komiksů, ale především filmů superhrdinské týmovky Avengers ze stáje Marvel Studios.

Obsazení:

Tim Roth (Abomination), Stanley Tucci (Abraham Erskine), Guy Pearce (Aldrich Killian), Robert Redford (Alexander Pierce), Tilda Swinton (Ancient One), Paul Rudd (Ant-Man), Toby Jones (Arnim Zola), Florence Kasumba (Ayo), Melia Kreiling (Bereet), Liv Tyler (Betty Ross), Laurence Fishburne (Bill Foster), Chadwick Boseman (Black Panther), Scarlett Johansson (Black Widow), Tony Curran (Bor), Christopher Fairbank (Broker)

(více)

Tržby: Většina fanoušků film Avengers: Endgame již viděla, skalp Avatara se nejspíše konat nebude

Tržby: Většina fanoušků film Avengers: Endgame již viděla, skalp Avatara se nejspíše konat nebude

Film Avengers: Endgame vtrhl do kin zběsile, lámal jeden rekord za druhým a tržby šly nesmírně rychle nahoru. Nyní se ale situace uklidnila, do kin dorazil třeba Detective Pikachu a Avatar na svém pomyslném trůnu nejvýdělečnějších filmů může být opět v klidu. Je ještě nějaká šance na překonání?

8 21 14.5.2019 tom99

S příchodem filmu Avengers: Endgame kinosály naprosto praskaly ve švech, ale jak už bývá u Marvelu zvykem, fanoušci jsou většinou na nový snímek tak natěšení, že na něj v vyrazí prvních pár dnech a následně návštěvnost kin razantně klesá. A to se v podstatě stalo i u Endgame. Zatímco první hodiny, dny a víkendy film trhal všechny možné rekordy, nyní je situace o dost klidnější.

(Nalákají Iron Man a Hawkeye do kin ještě nějaké fanoušky? Foto: Disney)

Dlouhou dobu film překonával v domácích tržbách Epizodu VII, ale v posledních dnech se karta opět otočila. Zatímco tým v čele s Tonym Starkem má na kontě 723 milionů dolarů po sedmnácti dnech, v té samé době měla Síla se probouzí již 742 milionů dolarů. Nutno podotknout, že dosud tým Avengers vedl. Dá se říci, že poslední tržby z Ameriky nejsou vůbec špatné, ale svět nějak přestal na náš nejoblíbenější tým chodit.

Odtamtud si film zatím odnesl krásných 1 765 milionů dolarů, což s připočítanými domácími tržbami celkem dělá 2 489 milionů dolarů. Rozhodně se jedná o obdivuhodné číslo, nicméně Avatar vydělal 2 787 milionů dolarů, což je stále daleko. Není to nereálné, ale jelikož měl film premiéru už všude ve světě, nemůžeme čekat nějaké zázraky a posily na jiných trzích. Filmu nicméně stále držíme pěsti.

Myslíte si, že Endgame nakonec Avatara porazí, nebo je na to již pozdě?

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /19

Tady ta čísla máte nějak popletené. V tuto chvíli má endgame na kontě 2,489 miliardy a Avatar 2,788.

#2 pro0fy #4 tom99

#1 CryLop420: Vždy se říká že češi jsou pozdější, ted to opět dokázali.

#1 CryLop420: Děkuji, opraveno :)

Snad to Avengers ještě překonají

Tiež dúfam v to, aby Avengers: Endgame tržebne prekonali Avatara, snáď sa mu to ešte podarí. Filmový snímok Avengers: Endgame si prvenstvo jednoznačne viac zaslúži ako Avatar.

Na avatar se chodilo vícekrát kvůli 3D… dnes už jsou lidé 3D nasyceni a avangers ho poměrně odvlekli

vždycky mě baví tyhle komentáře, které ignorují některá podstatná fakta … rád bych tedy připomněl jeden podstatný fakt …

2 489 milionů dolarů pro Avengers je z pouhých 3 týdnů v kinech! … AVATAR na těch svých 2 787 milionů měl skoro 50 týdnů v kinech! Takže pokud AVENGERS vydrží v kinech dalších 40 týdnů, pak se můžeme bavit … jenže je jiná doba. Ale AVENGERS možná ještě delší dobu v kinech vydrží, Spiderman půjde zanedlouho do kin, spousta lidí si možná bude chtít dát ještě jednou Avengers … zkrátka šance, že ten AVATAR padne, tu pořád je … a slušná.

AVATAR měl navíc štěstí na načasování, kdy vyšel v době boomu 3D a byl pro 3D speciálně a skvěle udělaný … AVENGERS žádnou takovou technologickou inovace a hurá věc co táhne nemá, tedy kromě toho, že je nativně natočený pro IMAX, ale těch zase není tolik. Navíc se hodně změnila doba, dostat lidi dnes do kina je těžký, v době AVATARU byly streamovací služby v plenkách a zdaleka ne tak rozšířené, ale dneska? To co Avengers dokázali, to hned tak někdo nezopakuje a mluví to hodně o kvalitách filmu a toho seriálu kterým je … možná Star Wars, ale po poněkud kontroverzním minulém díle není kolem SW tolik nadšení a očekávání, ale i tak by to na 4 místo TOP výdělků nakonec stačit mohlo. Nicméně to jsou prostě závěry megasérií … jsem si prakticky jist, že AVATAR 2 první AVATAR nepřekoná a dost možná ani výrazně nedotáhne …

#10 Platon1984 #11 JoeySid #16 ndroo7

#9 ArchAngel: Problém Avengers je ten, že na rozdíl od Avatara má každý týden konkurenci co mu ukrajuje diváky. Tento víkend to byl Picachu, za pár dní jde do kin John Wick a další víkend Godzilla, možnost, že Avatar padne tu je, ale těch posledních cca 300 mil. dolarů se bude hodně těžko nahánět.

#9 ArchAngel: Ty zase zapomínáš na inflaci. Ono taky 2.7 miliardy $ před deseti rokama je víc, než by to bylo teď. A tak bysme mohli jít dál do minulosti, až se dostaneš k Gone with the Wind… https://en.wikipedia.org/…ossing_films#… Takže porovnání není fér z pohledu Avengers ale ani z pohledu starších filmů.

Problém Avengers je spíš v tom že je to komiksovka a hlavně zakončení X filmů a spousta lidí viděla 1–3 Marvel filmy takže na to jdou opravdu jen fanoušci MCU a komiksů a i když jich je hodně tak na Avatara šli i lidi co prostě jen slyšeli že to je dobrej film a že CGI je na vysoký úrovni a nepotřebovali k tomu 8 dalších filmů předtím, si vzpomínám že ten film zajímal např. i moje rodiče v té době a na Marvel film je nikdo nedostane :D vtipný je že Avatar je jen kopírka Pocahontas v jiných kulisách.

tak inflace zamává se žebříčkem samozřejmě, ale to se nedá brát už tuplem, protože je prostě zcela jiná doba … kdysi bylo kino jediný podobný druh zábavy a jak film vůbec vidět … dneska? Netflix and chill ;)

Pokud jste se detailně dívali, tak tržby za Endgame za uplynulý týden, tj. do 12.5., stále nejsou sečtené téměř z poloviny světa, respektive poloviny zemí, kde běží v kinech. Např. u nás v práci se na to ještě lidi čekají :) Avatarská mazanice by si zasloužila sesadit.

#15 Golfjsemnikdynehral

#9 ArchAngel: To se trošku mýlíš, streamovací služby na to prakticky žádný vliv nemají. Ano, nějací lidé se najdou, co si řeknou, že si to tedy pustí později na nějaké streamovací službě, až to tam bude, JENŽE na těch streamech to bude za strašně dlouhou dobu a těch lidí bude naprosté zanedbatelné minimum.

Třeba než tací Avengers Infinity War to bylo ke koupi na iTunes, tak to bylo od vydání poměrně dlouho, o možnosti se na to podívat pak na HBO GO už ani nemluvě, tam to začali nabízet teprve „nedávno“.

Neřeknu, kdyby ten film přidali hned v době vydání do streamovací nabídky s tím, že by to bylo součást předplatného a ne za zvláštní poplatek, tak by to na tržby vliv mělo, ale když to takto vyjde v rámci nějakého předplatného až třeba po víc jak půl roce, tak je to úplně zanedbatelné.

Lidi nepleťte si pojmy. Bavíme se tu o žebříčku nejvýdělečných filmů. A né o žebříčku nejvíce prodaných lístků. Gone with the Wind zcela jistě prodal více lístků než Avengers, ale neměl nejvyšší výdělek. Ano je to hlavně, protože cena lístků v té době nebyla taková jako dnes (inflace), ale jak už jsem psal, o tom tenhle žebříček není. Tenhle žebříček je o tom kdo si z kin odnesl nejvyšší sumu. A to bez ohledu na inflaci, počet kin, počet zemí atd..

Avatar vydelal to co vydela za vice nez pul roku. Endgame za 3 tydny. Nejsem si jisty, ze zavery autora clanku jsou zalozene na poctive analyze dat…

Ještě MALÝ větný rozbor: „Zatímco tým v čele s Tonym Starkem má na kontě 723 milionů dolarů po sedmnácti dnech, v té samé době měla Síla se probouzí již 742 milionů dolarů. Nutno podotknout, že dosud tým Avengers vedl.“ … – megakult Hvězdných válek v Americe je neotřesitelný a Episode VII. byla ultra očekávaná, proto dosáhla na takovou hodnotu. To ovšem neshazuje Endgame, který frčí vyrovnaně po celé světě, tržby v americe přece nemusí udávat odraz vývoje zbytku světa.

" Dá se říci, že poslední tržby z Ameriky nejsou vůbec špatné, ale svět nějak přestal na náš nejoblíbenější tým chodit." … – tento úsudek vychází ze subjektivních pocitů, nikoliv z faktů, teprve dnes byla sečtena tržba UK, která už je přes 104 mio USD, Rusko a Korea nemá sečtený druhý týden, a dalších několik desítek zemí nedodaly výsledky k 12.5.

Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Thunderbolts*

Název: Thunderbolts*
Premiéra: 01.05.2025
Režie: Jake Schreier
Hudba: Son Lux
Scénář: Eric Pearson
Žánr: Akční / Komedie
Kamera: George Richmond
Hrají: Florence Pugh, David Harbour, Sebastian Stan, Hannah John-Kamen, Wyatt Russell, Olga Kurylenko, Julia Louis-Dreyfus, Lewis Pullman, Geraldine Viswanathan, Laurence Fishburne, Rachel Weisz a další. 

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – již brzy
RECENZE FILMU – již brzy

Důležité články:

Vývoj tržeb
Význam hvězdičky
Testovací projekce
Která postava umře? Jak dlouhý je film?
Stan je u konci kontraktu
První ohlasy
Dotáčky filmu

Nejlepší postavy: Captain America

Zajímavosti

Sledovanost traileru na Fantastickou čtyřku dokazuje, že Marvel má opět v ruce hit

Sledovanost traileru na Fantastickou čtyřku dokazuje, že Marvel má opět v ruce hit

Kevin Feige moc dobře věděl, proč si dát záležet na nové Fantastické čtyřce. Dlouhé přípravy, pečlivé hledání režiséra a šikovného scénáristy pomalu přinášejí své ovoce. O novou týmovku je neskutečně velký zájem a Marvel se svými analytiky se již třese na letní tržby v kinech.

Předchozí film

Captain America: Brave New World


Originální název: Captain America: Brave New World
Premiéra: 13.02.2025
Režie: Julius Onah
Scénář: Dalan Musson
Kamera: Kramer Morgenthau
Hrají: Anthony Mackie, Danny Ramirez, Shira Haas, Xosha Roquemore, Carl Lumbly, Giancarlo Esposito, Liv Tyler, Tim Blake Nelson, Harrison Ford, Takehiro Hira, Colby Lopez, Rosa Salazar, Phuong Kubacki, Rachael Markarian a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Kapitán Amerika i v dalších Avengers
Mackie se vyjadřuje k přetáčkám
Jak to bude s Liv Tyler?
Rozpočet nového filmu
Délka filmu
Predikce tržeb v prvním týjmu
Co obsahovali dané přetáčky?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!