Eitri

Eitri

Trpasličí mistr kovář, který stvořil Mjolnir nebo Thanosovu rukavici pro udržení Kamenů nekonečna.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: Eitri
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Alan Zelenetz, Bob Hall
Představitel: Peter Dinklage
Poprvé se objevil v:
Thor Annual #11 (listopad 1983)

Filmy

O Eitrim

Eitri je králem trpaslíků z Nidavelliru, který je znám jako jeden z nejlepších kovářů a tvůrců zbraní v Devíti světech. Spolu se svým bratrem Brokkem stvořil kopí pro Odina, později pro Asgard vyrobil několik dalších zbraní jako je třeba slavný Mjolnir, při jehož tvorbě vyhynuli dinosauři na Zemi. Další zbraní, kterou Odin po Eitrim chtěl, bylo kladivo Stormbreaker, kterým se odvděčil Beta Ray Billovi. Jistý čas pomáhal týmu New Mutants, kteří pomohli jeho dceři Kindře.

Filmy, seriály a další média

Eitri se objevil v animovaných seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa a Ultimate Spider-Man, kde taktéž vystupoval jako zkušený kovář a trpasličí král. V prvním případě jej daboval John DiMaggio, v druhém seriálu pak Troy Baker.

Marvel Cinematic Universe

Na rozdíl od komiksů nebo skutečné mytologie, je Eitri ve filmu obrem, jehož svět je vybudován přímo okolo umírající hvězdy. Eitri podobně jako v komiksech ukul Mjolnir. Když v Devíti světech vládl zmatek, navštívil jej Thanos a pobil ostatní trpaslíky, aby pro něj stvořil rukavici, která udrží všech šest Kamenů nekonečna. Jakmile dílo dokončil, zničil mu ruce, aby již nikdy neukul něco podobného. O nějaký čas později jej navštívil Thor, který potřeboval novou zbraň. Společnými silami ukuli Stormbreaker, nejmocnější zbraň, jakou kdy vesmír poznal.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama