Thanos

Thanos

Šílený titán, který touží získat všech šest Kamenů nekonečna a pojmout za manželku samotnou Smrt.

Sezóny 4
2012 - 2018

Informace

Skutečné jméno: Thanos
Výška: 200,6 cm
Váha: 447 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Jim Starlin, Mike Friedrich
Představitel: Josh Brolin
Poprvé se objevil v:
Iron Man #55 (únor, 1973)

Filmy

O Thanosovi

Nikdo není tak strašlivý jako Thanos. Tenhle šílený titán je posedlý získáním Kamenů nekonečna, aby se vyrovnal Smrti, kterou tuze miluje. V komiksech mu smrt nikdy nedopřála přízeň, ani když zabil většinu vesmíru. Dokonce jej také proklela k věčnému životu, aby nemohl být s ní. Jejím vyvoleným se však stal, když do jejich vesmíru vnikli obyvatelé z Rakoverza, kde nikdo neumírá. Nastal tak souboj mezi životem a smrtí, kde hrál Thanos hlavní roli. K plnění svých cílů mnohdy užíval svých nevlastních dětí nebo skupiny Black Order, která sestávala z těch nejhorších zločinců v galaxii.

Mezi jeho nepřátele patří Adam Warlock, Doctor Strange, Drax, Mephisto, Nova, Silver Surfer a především Deadpool, který mu přebral jeho sladkou Smrt.

Komiksy

Thanos se narodil s šedou kůži do rodiny A'Larse. Stalo se z něj nevrlé dítě, které bylo posedlé konceptem smrti. Přes bionická vylepšení a hodiny meditace si vypěstoval ohromnou sílu, kterou předčil ostatní svého druhu. S jeho rostoucí silou rostla i jeho chuť dobývat. Ukradl jednu z lodí svého lidu a začal verbovat žoldáky pro svou soukromou armádu. Poté na svůj svět hodil atomovou bombu a zabil tisíce lidí včetně vlastní matky. Jakmile se prohlásil vládcem Titánu, obrátil svůj zrak na Zemi.

Poprvé v životě začal Thanos milovat, když potkal samotnou Smrt. Aby jí byl hoden, rozhodl se získat ještě větší sílu dobytím dalších světů. Na Zemi se mu podařilo ukořistit kosmickou kostku, s jejíž pomocí se proměnil v mocnou entitu. Captain Marvel jej však o kostku připravil a Thanos ztratil svojí moc. Po tomto neúspěchu opustila Smrt Thanose, čímž začala jeho cesta za Kameny nekonečna. S pomocí Kamenů chtěl vyhubit všechen život. Postupně se mu podařilo získat všechny Kameny, až na ten patřící Adamu Warlockovi.

Thanos se zmocnění tohoto Kamene bál, jelikož jeho mocí bylo krást duše. S Warlockem se však utkal a byl poražen. Kameny byly rozhozeny mezi mocné galaktické bytosti a Thanos je časem všechny přemohl. S kompletní rukavicí se stal nejmocnější bytostí ve vesmíru, která porazila samotnou Eternity. Byl poražen až pomocí lsti, kdy mu Nebula rukavici strhla a sama použila její moc. Po mnoha dalších bitvách byl zabit Draxem, který mu prorval pěst hrudí. Smrt však Thanose oživila a učinila jej nesmrtelným, aby zachránil vesmír před vetřelci z Rakoverza. V tomto světě nikdo neumíral a Smrt by tak ztratila svojí moc.

Po Smrti začal brzy lapat Deadpool, což se Thanosovi nelíbilo. Aby jej držel daleko od ní, proklel jej k věčnému životu. Smrt však lapila entita Eternity, díky čemuž byli nesmrtelní úplně všichni. Thanos proto zrušil Deadpoolovu kletbu a proměnil jej tak v jediného smrtelníka na světě. Poté co jej zabil, si uvědomil, že pouze k němu Smrt promlouvá. Deadpoola proto oživil, aby mohl Smrt zachránit. Nakonec si Thanos našel nové služebníky, kterým říkal Black Order. Spolu začali dobývat vesmír, čímž se snažil zakrýt svůj pravý úmysl. Snažil se zabít svého syna, který byl Inhumanem. Zaútočil proto na Attilan, kde se utkal s Black Boltem. Ebony Maw z Black Orderu však Thanose zradil a jeho synovi pomohl.

Brzy se zjistilo, že Zemi čeká kolize s jinou z alternativního vesmíru. Thanos proto založil Cabal, který tomu měl zabránit. Cabal se nakonec spojil s Reedem Richardsem z druhé Země a spolu postavili plavidlo, které by zkázu reality přežilo. Srážkou světů vznikl Battleworld, kde se vlády ujal Doctor Doom. Thanos se mu snažil postavit, ale bohužel byl zabit. Světy byly nakonec obnoveny a Thanos spolu s nimi. Po Smrti se jeho novou láskou stalo nic, pro což by udělal všechno.

Filmy, seriály a další média

Na televizní obrazovky zavítal šílený titán poprvé v seriálu Silver Surfer. Následovala role v The Super Hero Squad Show a nakonec se objevil také v Disneyho animovaném univerzu. Jako hratelná postava vystupuje v LEGO hrách od TT Games, bojovkách od Capcomu nebo Marvel Future Fight. Postava se také vyskytuje v Marvel: Contest of Champions, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Puzzle Quest a Guardians of the Galaxy od Telltale.

Marvel Cinematic Universe

Za svůj život se Thanos vypracoval na nejmocnějšího a nejobávanějšího vládce ve vesmíru. Vyvraždil téměř všechny členy rasy Zehoberei nebo rodinu Luphomoidů a vychoval dívky z obou ras jako smrtící zbraně. Jedna z nich se jmenovala Gamora a druhá Nebula. Dívky proti sobě neustále bojovaly a Nebula prohrávala. Po každé prohře ji Thanos vyměnil část těla, aby se své sestře mohla víc rovnat. Velmi toužil po Kamenech nekonečna, které by mu umožnily vládnout celému vesmíru a získat si lásku Smrti.

Jedním z Kamenů, které našel, byl Kámen mysli, ukrytý v žezle Chitauri. Není jisté, jestli o něm věděl, přišel o něj ale, když dal žezlo Lokimu. Ten přislíbil další z kamenů, který byl ukrytý na Zemi. Za odměnu si mohl ponechat svět, bohužel neuspěl. Další z Kamenů se ukrýval na Moragu. Přinést mu jej měli lidé Ronana z Kree. Ti neuspěli a Ronan dostal další šanci. Válečník však Thanose zradil a následně zemřel rukou Strážců Galaxie. Nakonec se Thanos rozhodl, že Kameny získá sám a sáhl po rukavici, do které je chtěl uložit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
CaptainDeadpool

Je to můj nejoblíbenější filmový záporák… 200%

27.1.2021 | 17:25:41
God of war

Thanos the best!

14.6.2018 | 10:50:25
Babylonian

Po Infinity War nemůže snad nikdo říct, že by ho nemiloval. 150%

9.5.2018 | 18:36:08
rockysiburger

Miluji ho, nesnáším ho, obdivuji ho .......

1.5.2018 | 20:30:00
VasinaS8

Dokonalá postava, všichni ostatní komiksoví záporáci mu nesahají ani po kotníky. (Až na Ledgerova Jokera)

30.4.2018 | 10:51:46
ori

Toto je záporák, ktorému držíte palce!

webmaster
28.4.2018 | 20:35:44
Xavik

Kurva doprdele. Infinity War ukázalo, jak je šíleně skvělej!

admin
28.4.2018 | 8:51:49
davidovechkin

Netřeba slov. Nejlíp prokreslený záporák, kterýho jsme dostali

26.4.2018 | 10:03:41
Logan_the Wolverine

Už se na něj těším

25.10.2017 | 19:36:44
Kothy

Jeden z nej zaporaku.

26.6.2017 | 14:35:00

Nejlepší postavy: Strážci Galaxie

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zajímavosti

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Hollywood neodpouští. Zvlášť v posledních patnácti letech. Byli jsme svědky několika kauz, kdy byla hercům ze dne na den zaříznuta kariéra. Jonathan Majors neprožívá zrovna nejlepší měsíc svého života a i on může přijít o dobře našlápnutou kariéru. Jaká by byla náhrada?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama