Gamora

Gamora

Nelítostná nájemná hrdlořezka, se kterou rozhodně není radno si zahrávat. A jako členka nově vzniklých Strážců Galaxie se nyní navíc bude muset naučit i týmové práci.

Sezóny 4
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Gamora
Výška: 1,83 m
Váha: 77 kg
Barva očí: žlutá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Jim Starlin
Představitel: Zoe Saldana
Poprvé se objevila v: Strange Tales #180
(červen 1975)

Filmy

Popis

Nejnebezpečnější žena ve vesmíru. Takto je popi­sována tato zelená kráska, jejíž první marvelovský debut se datuje na rok 1975, přesněji v rámci vydání Strange Tales #180. Gamora je poslední z jejího druhu Zen Whoberi. Osamělé dítě našel Thanos a rozhodl se ji cvičit a trénovat.

Když byla Gamora teenager, Thanos ji vzal na výlet, během nějž neuposlechla jeho příkazy a dostala se do konfliktu se skupinou kriminálníků, kteří ji přemohli a jeden z nich ji znásilnil. Thanos ji našel na pokraji smrti, zavraždil všechny útočníky a Gamoře navrátil její zdraví.

Dospělá Gamora byla poslána zabít všechny členy Vesmírné církve Pravdy. Chtěla se jim také pomstít za vyvraždění svých rodičů i celého jejího rodu. Potkala Adama Warlocka a ještě spolu s Thanosem a s Trolem Pipem bojovali s Magusem (Warlockovým druhým já). Gamoře však začaly být Thanosovy plány podezřelé. Magus byl poražen a Thanos se označil za největší hrozbu vesmíru. Gamora podporovala Captaina Marvela, Draxe i Avengers v boji proti Thanosovi. Ten ji však vážně poranil a zničil Pipovu mysl. Adam je našel a absorboval duše do jeho Soul Gemu.

Po bitvě s Thanosem se Warlock zmocnil Infinity Gauntlet a pomalu se v něm začal probouzet Magus. Gamora a Pip přesvědčili Doctora Strange, aby jim pomohl zachránit Warlocka z jeho šílenosti. Adam pak rozdělil drahokamy a Gamora získala Time Gem, čili drahokam s mocí ovládat čas. Neuměla ho však ovládat, po čase opustila skupinu a vrátila ho. Zamilovala se do Warlocka, který její city ze začátku neopětoval, ale později podlehl i on jí a společně tak začali cestovat vesmírem.

V komikse Annihilation už Gamora opustila Adama a lásky byl konec. Přidala se do skupiny United Front, v jejímž čele je Nova, se kterým je v sexuálním vztahu. Během invaze Phalanxů byla přinucena zajmout Novu, který utekl z planety. Nova spolu s Technarch Tyrem ji vysvobodili, ale Gamora se nakonec přidala ke Strážcům Galaxie v čele se Star-Lordem.

Představení filmové Gamory

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pikaia

Nejnebezpečnejší ženská v galaxii. A taky je sexy.

12.3.2017 | 15:32:01
Kothy

Kocka a bojovnice ;)

10.8.2014 | 22:02:10

Nejlepší postavy: Strážci Galaxie

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zajímavosti

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Hollywood neodpouští. Zvlášť v posledních patnácti letech. Byli jsme svědky několika kauz, kdy byla hercům ze dne na den zaříznuta kariéra. Jonathan Majors neprožívá zrovna nejlepší měsíc svého života a i on může přijít o dobře našlápnutou kariéru. Jaká by byla náhrada?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama