Avengers Ramonda

Ramonda

Ramonda

Královna Wakandy a manželka T'Chaky, jejíž syn je slavným Black Pantherem.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: Ramonda
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Don McGregor, Gene Colan
Představitel: Angela Bassett
Poprvé se objevil v:
Marvel Comics Presents #14 (březen 1989)

Filmy

O Ramondě

V komiksech pocházela Ramonda z Jižní Afriky a opustila svou zemi, aby našla pomoc v boji proti Apertheidu. Během svého putování narazila na wakandského prince T'Challu, který se ztratil, když doprovázel svého otce na kontrolu hranic. Ramonda pomohla chlapci najít jeho otce T'Chaku, který ji nabídl útočiště. I když věděla, že se musí vrátit do Jižní Afriky, zůstala ve Wakandě pro dobro T'Chally, který přišel o matku, když byl ještě mimino. Ke všemu se Ramonda a T'Chaka zamilovali a poté se i vzali. Nedlouho poté se jim narodila princezna Shuri.


Když T'Challa dosáhl puberty, Ramonda byla unesena během protestu rasistickým Antonem Pretoriem, který vše zamaskoval skrze papírování a byrokracii. Ramondu vzal do svého sídla, kde jí několik let sexuálně zneužíval, aniž by o tom někdo věděl. T'Challa veřil, že Ramonda odešla s jiným mužem, ale nakonec zjistil pravdu a osvobodil ji. Během teroristického útoku na Zlaté Město byla Ramonda vážně zraněna. Chvíli musela být uchována ve stázi, ale nakonec zvládá chodit o holi.

Marvel Cinematic Universe

Zatímco je v komiksech Ramonda T'Challovou nevlastní matkou a třetí manželkou krále, filmový svět vše krapet změnil. Ramonda je tedy první manželkou a matkou všech jeho dětí. Poprvé se s ní setkáváme po T'Chakově smrti, když se Black Panther vrátil do své vlasti. Ramonda vyjádřila, jak je pyšná, že z jejího syna bude král, načež se zúčastnila velké ceremonie. Když se ve Wakandě objevil Erik Killmonger, který byl jejím synovcem, T'Challa prohrál rituální souboj a jeho rodina musela zmizet. V tom jim pomohla Nakia, s níž odešli do země Jabariů, kde našli jejich krále zdravého. Rodina se nakonec vrátila do Zlatého Města a T'Challa svého bratrance porazil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie