Trevor Slattery

Trevor Slattery

Záhadný terorista stojící za bombovými útoky po celém světě. Má však jedno velké tajemství, které se nikdo nesmí dozvědět.

Sezóny 2
2013 - 2021

Informace

Celé jméno: Trevor Slattery
Výška: 1,88 m
Váha: 98 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Don Heck
Představitel: Ben Kingsley
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #50 (únor 1964)

Filmy

One-Shoty

All Hail the King (2014)

O Trevorovi

Trevor Slattery je anglický herec, který začal spolupracovat s Aldrichem Killianem a spolu vytvořili postavu Mandarina, teroristy šitého na míru. Poté co byla pravda provalena, byl Slattery zavřen do vězení Seagate, kde si jej vězni hned oblíbili. Nakonec byl osvobozen Deseti kruhy, organizací skutečného Mandarina, kterému se nelíbilo zneužití jeho jména.

Mezi jeho nepřátele patří Iron Man, War Machine a skutečný Mandarin.

Komiksy

Komiksový Mandarin je údajným potomkem Čingischána a anglické šlechtičny. Rodiče měli zemřít v době jeho narození, poté jej vychovávala teta. Byl vzděláván ve vědě a bojových uměních, nakonec přišel o veškeré peníze a musel žít na ulici. Mladý Mandarin se poté rozhodl, že se pomstí společnosti, která jej o vše připravila, a vyrazil do zapovězeného údolí duchů, kde nalezl kostru a vesmírnou loď Axonn-Karra. V následujících letech studoval mimozemské technologie a naučil se používat deset prstenů, které v lodi nalezl. Brzy se stal tak mocným, že jej nedokázala porazit ani čínská armáda.

Mnohokrát se pokoušel ovládnout svět, ale jeho pokusy obvykle zastavil hrdinný Iron Man, jeho úhlavní nepřítel z Ameriky. Mandarin ale nevěděl o Iron Manově dvojí identitě, proto šel jak po hrdinovi, tak i jeho „zaměstnavateli“ Starkovi. Nakonec mu vše došlo a zoufale se snažil prokázat svojí teorii, že Tony Stark je Iron Man. Mnohokrát se pokoušel porazit také Hulka, což mu samozřejmě nevyšlo.

V pozdějších letech probudil prastarého draka Fin Fang Fooma, jenž ve skutečnosti pocházel z jiné planety. Iron Man brzy nato za pomocí prstenů zneškodnil Mandarinovy ruce a uvedl jej do kómatu. Zločinný vůdce se časem probudil a začaly se mu vracet vzpomínky. Aby porazil Starka, uzavřel spojenectví s Ezekielem Stanem, který jej nakonec také zabil.

Filmy, seriály a další média

Mandarina jste mohli spatřit v seriálech The Marvel Super Heros, Iron Man z roku 1994, Iron Man: Armored Adventures a Marvel Disk Wars. Hlavním záporákem byl ve filmu The Invincible Iron Man, kde fungoval jako pradávný vůdce ovládající elementy.

Proti Mandarinovi jste mohli bojovat ve hrách Captain America and Avengers, Marvel: Ultimate Alliance nebo Marvel: Avengers Alliance. Objevil se také v Marvel Pinball, //Marvel Heroes a hratelný je v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Trevor vyrůstal v Anglii se svou matkou a snil o tom, že se stane divadelním hercem. V Americe se mu nakonec podařilo splnit si svůj sen a objevil se v televizním pilotu Caged Heat, kde ztvárnil agresivního ruského policistu. V divadle se pak chopil například Krále Leara. Trevor bral drogy a chtěl vše, co byste od hvězdy čekali. V tu chvíli přišel Aldrich Killian z AIMu a dal mu nabídku, která se nedá odmítnout. Podle starých pověstí vytvořil teroristu Mandarina, jehož role se chopil právě Trevor.

S pomocí kulis a triků vytvořili přesvědčivé scény, které doprovázely exploze vyvolané neúspěšnými pokusy s Extremisem. Tony Stark se nakonec dozvěděl pravdu a „Mandarin“ byl předán spravedlnosti. Svým vystoupením si získal také spoustu fanoušků, které měl také mezi vězni. Ve věznici Seagate byl neustále doprovázen svými obdivovateli, kteří toužili spatřit mistra herce v akci.

Jednoho dne věznici navštívil novinář Jackson Norriss, který s Trevorem udělal interview. Nakonec vyšlo najevo, že je novinář členem Deseti kruhů a byl pověřen přivést herce pravému Mandarinovi. Zatímco Trevor záhadně zmizel, jeho příběh byl několikrát zfilmován. Dočkáme se někdy i pravého Mandarina? To nám řekne jen čas.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AbrahamCZ

V Shan Chim si mě velmi získal, jeho propojení s Mauricem bylo dokonalé, za mě lepší výkon komediální stránky filmu než od Katy (Awkwafina), nemůžu nic méně než 100%, u jeho hlášek jsem se vždy přirozeně, nenuceně a od srdce zasmál.

8.9.2021 | 23:05:41
Babylonian

Jelikož všichni už víme, že tohle není ten pravý Mandarin, tak s radostí dávám 80% a doufám, že se ten pravý konečně ukáže.

13.12.2017 | 14:00:00

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama